Fórum - Téma


Propadání brzdového pedálu


Fórum 626 (obecně) Propadání brzdového pedálu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 626  |  Naše vozidla2011-10-28 13:10:41

Zdravím všechny. Nenašel jsem žádné téma, kde by se tohle řešilo, tak jsem založil nové. Mám takový problém - pokud mám zhasnutý motor, tak mi brzda zabírá hned na začátku zdvihu brzdového pedálu. Jakmile ale nastartuju, pedál brzdí až v polovině zdvihu, spíš ještě mírně za půlkou. Netuším, čím to může být. Destičky mám všechny nové, brzdové kapaliny je tam dost, zavzdušněné to pravděpodobně nebude. Mám trochu obavy, jestli mi nejede jen jeden okruh brzd, ale staré destičky byly opotřebované všechny rovnoměrně, takže to vypadá, že brzdí všechny kola. Mám z toho trochu strach, nerad bych, abych jednou šlápl na brzdu a zjistil, že nefunguje

MAX6  
J.
2011-10-28 13:38:59

To že když nastartuješ,tak se pedál lehce propadne je normální protože se začne používat posilovač brzd.Jestli ale začíná auto brzdit až když máš pedál do půlky sešláplej,tak to je problém. Může to bejt starou brzdovou kapalinou (každý 2roky by se měla měnit) a tim pádem se ti zavdušnil okruh.Nebo to může bejt spuchřelejma brzdovejma hadicema.Ty se potom roztahujou víc než by měli a může to být tvůj problém. Řešení: Pořádně odvzdušnit každej brzdič.Jestli to pomůže,tak v nejbližší době vyměnit kapalinu a zase všecko odvzdušnit. Taky zkontrolovat brzdové hadice (jen ty gumový u kol) jestli nejsou zpuchřelí nebo poškozený. Já jsem si koupil projistotu pancířoví a musim uznat že super věc.Pedál se při brždění vůbec nepropadá ať brzdim jakkoliv.

2011-10-28 18:53:11

Díky za rady. Brzdovýma hadicama to nebude, na ty jsem se díval a jsou v pořádku. Ale ta kapalina by už špatná být mohla, jak bude čas, tak ju zkusím vyměnit. Odvzdušňováky povolit jdou, takže by neměl byt problém. Auto sice brzdí dobře, ale je to nepříjemné, když pedál zabírá tak pozdě. Ještě to dělá takovou věc, že když sešlápnu pedál při nastartovaném motoru, tak zabere až v půlce, ale pak se ještě pomaličku o pár centimetrů propadne a pak teprve drží "natvrdo". Možná je to fakt zavzdušněné (i když zavzdušnění se projevuje tak, že při našlapání brzdy je to pak už dobré) a nebo je v té brzdovce voda a nemá už ty vlastnosti, co by měla mít.


Odpovědět