Fórum - Téma


problémy s Mazdou CX 5


Fórum CX-5 I problémy s Mazdou CX 5

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda CX-5 I  |  Naše vozidla


1 ......... 10  11  12  13  14 ......... 38

Ladys, 2014-04-12 12:06:03 napsal:

Pánové,

po sledování tohoto fóra se zeptám je tu vůbec někdo kdo je s tímto vozem spokojen....?

ptám se proto že mi má CX-5 dorazit přelom duben-květen!!

do teď jsem se na auto těšil ale teď...

začíná na me jít hrůza když vidím co mě čeká .. reklamace, stížnosti, nefunkčnost...

2014-04-13 13:31:25

ladys:

Vůbec se neznepokojuj. Je to parádní kára. Mám jí v dieselu, čtyřkolce a automatu.. Mohu srovnat s dříve koupeným novým VW Passat 2.0 TDI a legendárním problémovým motorem BKP. V 8000 km, nouzové režimy... Jedu si po dálnici a nejednou bliklo žhavení a konec. Více jak osmdestáku jsem z auta nevydoloval. Kamiónisti řvali, mačkali se na mě dokud jsem po pár kilometrech neodbočil k benzínce. A stále dokola... Zadařilo se až s jednou verzí softwaru.. Ve 14 000 km rány z přední nápravy při přejezdu nerovností. Měnila se komplet nápravnice . Elektronická ruční brzda se stále blokovala... Pochopil jsem, že když se tak stane, musím vyskočit z auta a s passatem zarumplovat, aby povolila. Za mnou šňůra vozů s brunátnými řidiči... V zimně na mezinárodní silnici v kopci za vánice si to šinu devadesátkou a najednou konec. Motor z ničeho nic chcípnul. Skončil jsem v Ústí na valníků. Vstřikovač Siemens zkratoval, vyřadil řídící jednotku a totálně znehybněl klenot VW. Mohlo se kdykoli opakovat u i ostatních vstřikovačů. O tom problému se vědělo a přesto žádná reakce ze strany VW. Nechali nás v tom prostě vymáchat. To, že mi občas nešly otevřít v zimě za vlhka tu jedny či druhé dveře, už ani nemluvím. Pašík šel ve 130 000 do frcu dříve než by odešel setrvačník, selhalo mazání, praskla hlava, či zkratoval další ze zbylých vstřikovačů. Před tím jsem měl Mazdu 6 (tu první). Najeto 80 000 a ani jedna závada. To, že tady lamentujeme na DPF, chvějící se zrcátka, USB adresáře, párování v závislosti na typu mobilu, či lehce vibrující kapotu, jsou podle mě banality, které tady zdůrazňujeme a tlačíme na dealery právě proto, aby nové série už byly bez těchto neduhů. Já osobně jsem s multimediálním systémem spokojen. USB a adresáře fungují, párování mobilu se Symbianem bez problémů na první pokus včetně streemování hudby z mobilu. Kdybych si měl vybrat teď kromě CX-5 další vůz, okamžitě vyhraje červená Mazda 6. Je to nejenom prostě sexi kára.

2014-04-13 19:53:01

ladys: já nadmíru, nesnažím se na CX-5 hledat za každou cenu až absurdní chyby a závady, ale spíše si užívat jejích předností a jak je vidět, tak se mi to vyplácí. I když s ní (bohužel) více jezdí má drahá polovička.

2014-04-13 23:53:52

komar007:

tak ja som tých aut mal už viac... a vzhľadom k ich technickej vyspelosti tie technické problémy sú v medziach... mám pár výčitiek, čo by sa malo vylepšiť, ale nie je to životne nutné... mám CX5 dva roky a som s ním celkovo spokojný...

2014-04-14 11:17:04

makos: Zdravím, tak nových aut už jsem koupil docela dost a když je srovnávám tak CX5 je na tom velice dobře. Mám benzin v manuálu, AWD, tak že nemusím řešit regenerace. Manželka jezdí do práce cca 7km, tak že skoro pořád se studeným motorem a spotřeba 7.2l. Když pominu problém s rádiem, které nehrálo hned při koupi, tak zatím docela v pohodě. Dneska jsem voskoval auto a také jsem se podíval na spodek. Výfuk je docela rezatý až jsem byl překvapený, skoro žádná zima a sůl auto garážované skoro nic najeto a vypadá jak u mnohem staršího vozu. Máte někdo také tento problém?

2014-04-14 16:41:36

gutpavel:

lepe bych to nenapsal.... je to skvely auto. Na poslednich 5 mazdach (dve MX5 ktere toho zase tolik nenajezdily) jsem ujel pres 640.000 km bez jedine vazne zavady, jako by bylo znehybneni auta nebo cokoliv za vic nez 5000 Kc, cislo na odtahovku ani nemam....nekupoval bych auto od znacky se kterou bych mel spatnou zkusenost.

Mam 2014 model. 2.2D MT Revo. kapota se neklepe, zrcatka jsou v pohode (resp. se klepou stejne jako tomu bylo u CX7 a tam to nikdo neresil) spotreba vyborna, jizda skvela, USB funguje je treba si najit svuj system, muj stary Symbian v N8 je sice uz pradedecek, ale bez problemu telefonuji, SMS pred auto nectu...

TOM TOM chodi skvele, no ja jsem na nej uz 10 let zvykly...

Par drobnustek u kterych jsem v CX7 priviral ocko je tady vyreseno, to auto je SKVELY

k uzivatelum typu SHREK (Martine nezlob se, ze jsem Te vzal jako priklad) ... to jsou lide, kteri se prave tim rypanim rozbehnout nejakou akci.... SHREK ma doma jak CX5 tak M6 GJ on by si nekoupil tak "spatne" auto jak to vypada z atmosfery jeho a jemu podobnych prispevku.....

2014-04-14 18:58:28

co poviete na toto?

http://www.amazon.de/Schw...da+cx5+schmutzf%C3%A4nger

2014-04-16 23:46:00

joe.st: ,gutpavel,:

Zdravím a podotýkám, že se nechci nikoho dotknout. Diskutujeme tady o našich zkušenostech a dojmech ze svých nových aut. Já se považuji za člověka, který dokáže pochválit, ale taky dokážu napsat i né moc lichotivé hodnocení na věc i přesto, že jsem jejím vlastníkem. To, že je CX 5 hezká, byl jeden z důvodů proč jsem si ji kupoval. Ale nezlobte se na mě, po odjetí cca 13tkm, ji opravdu do nebes vynášet nebudu. Dal jsem za ni nemalý peníz a těch,,rádoby drobností,, má na můj vkus od novoty trochu moc. Mám pocit, že pokud se tu vzpomene nějaký problém se kterým jsme nespokojeni, tak místo aby jsme to směřovali k prodejci jako garantovi, potažmo jsme tím zatížili servis, uklidňujeme se tím, že tamty či ony auta to dělají taky. Hmm..

2014-04-17 09:01:54

tom.: Taky zdravím. Můj názor k tomu je takový:

Koupě auta samozřejmě vyžaduje nemalý peníz, a proto by se tato koupě měla dělat s rozvahou a ne podle toho, zda se mi auto na pohled líbí. Když už se rozhodnu pro koupi auta, pak se rozhoduji mezi auty stejné kategorie různých značek a posledních pár finalistů mého výběru si před koupí auta vyzkouším, ale tak, že si každé auto půjčím na víkend či 2 - 3 dny v týdnu a pořádně ho projedu. Za tu dobu člověk pozná, jaké má kvality a jaké má mouchy. Když už se tedy rozhodnu pro koupi konkrétního auta, pak to bylo moje rozhodnutí - to nejlepší z mého pohledu. V tom případě jsem ale seznámen i s jeho nedostatky či drobnostmi, které mi vadí. Ale vždy to byla v dané chvíli moje nejlepší volba. Co se týče těch problémů, které tady diskutujeme, tak si myslím, že jsou vždy směřovány na servisy a sdělujeme si zde své poznatky, aby ostatní věděli, jak byl problém řešen. Některé věci bohužel ale ani servis nevyřeší, neboť jsou to koncepční zálěžitosti výrobce, a tak si tady někdy postěžujeme a uklidňujeme, že i u jiných značek je to podobně. Účel tohoto fora vidím nejen v tom, že si sdělujeme zkušenosti, ale také ve vytvoření nějakého tlaku na servisy a dovozce, aby výrobce dostal zpětnou vazbu a snažil se danou problematiku řešit.

2014-04-17 09:51:30

dogwood:

Zdravím a jen pro upřesnění, napsal jsem, že,, jedním z důvodů,,ne jediným!, bylo taky to že se mi líbí. Bylo by smutné,kdyby se mě ještě ke všemu nelíbila. Jinak , můžu jen souhlasit s tím co je napsáno. Samozřejmě jsem si výběr dělal, zkušební jízdy využil a poté vybral. Ale ani Vy nemůžete věřit tomu, že se při zkušební jízdě doberete k nějakým zásadním informacím typu DPF, spotřeba, aj..(a ani Vám je nikdo nebude chtít říct), popř. najdete věci, které nebudou fungovat tak jak mají. To že tady o tom diskutujeme, je jen důkaz o tom, že nám to není jedno. A zřejmě nebudu daleko od pravdy, když si myslím že ,,běžný uživatel,, se nikdy nedozví, tím myslím ze strany servisu, že by mohl mít jeho mazel nějaký problém.

2014-04-17 11:36:48

tom.: Opět zdravím. Nepolemizuji o tom, že při koupi auta bylo z Vaší strany jediným dúvodem nebo jeden z důvodů to, že se auto líbí, ale myslel jsem to obecně, že nelze kupovat auto podle toho, že jak se říká "se do něj zamiluji na první pohled". Současně souhlasím s tím, že z 10 - 15 minutové zkušební jízdy s prodejcem se o autu něco podstatného dozvím. Totéž platí i o tom, že prodejce kupujícímu neřekne o autu vše, protože jeho zájmem je prodat co nejvíce aut. Proto jsem psal, že by se auto mělo půjčit na delší dobu - víkend či 2 - 3 dny a jezdit s ním co nejvíce kilometrů v různých režimech (dálnice, město), aby člověk poznal o autu více. Každý solidní prodejce má určitě auto k půjčení či předváděcí vůz. Já si například půjčoval předváděcí auta na víkend za půjčovné. A myslím si, že se těch pár korun půjčovného proti kupní ceně auta oplatí, než abych pak byl s autem nespokojen.

Co se týče diskuze, tak ta je potřebná a je opravdu podnětná. Já jsem se v ní dozvěděl například některé věci o ovládání některých prvků auta, jako například jak nastavit automatické zamykání auta bez použití ovladače atd.

Jinak přeji hodně spokojených kilometrů.

2014-04-17 12:47:27

dogwood:

Opětuji přání ke spokojenosti s autem a hlavně všem šťastné kilometry.

2014-04-17 15:41:28

dogwood: "Účel tohoto fora vidím nejen v tom, že si sdělujeme zkušenosti, ale také ve vytvoření nějakého tlaku na servisy a dovozce, aby výrobce dostal zpětnou vazbu a snažil se danou problematiku řešit."

Ano, to ovšem předpokládá, že nezůstane jen u mlácení prázdné slámy. Protože jestli si někdo myslí, že kdokoliv od importéra sleduje napjatě tohle fórum a ihned řeší zde zmiňované problémy, tak to je na omylu. Tihle lidé nevyvinou žádnou aktivitu, dokud jim nepůjde o chechtáky na splácení hypotéky... A takovou aktivitu lze iniciovat jedině důsledným reklamováním všeho, co na autech nefunguje a fungovat má a důsledným vyžadováním vyřešení daného problému.

Je marné doufat, že se něco někdy možná stane a výrobce/importér/servis sám iniciativně přijde se zlepšením už prodaného auta. To by muselo jít opravdu o život.

2014-04-17 17:51:09

shr3k: S tím já ale naprosto souhlasím. Už jsem to psal dříve, nevím jestli v tomto vláknu, ale podával jsem reklamaci na špatnou funkčnost přehrávání z USB (po nastartování přehrávání vždy od začátku, nikoliv od poslední skladby, kde přehrávání skončilo), přičemž korespondenci s dovozcem jsem citoval v tomto fóru.

2014-04-17 21:46:32

Vraťme se k tématu "problémy s Mazdou CX-5", nejde o to, že jejich sdělením ji pomlouváme. Jde o to, abychom si navzájem problémy sdělili, pomohli si radou a popř. postupovali jednotně při reklamaci.Tím, že napíši, že mne něco štve, když to nefunguje správně či podle mých představ, neznamená, že je CX-5 horší než ostatní SUV.

2014-05-18 19:48:40

Nazdar kolegove tak uz jsem si prevzal svoji novou cx pětku;))je to nadhera...objednaval jsem 23.12.2013 a prisla 27.4.2014;)) zrcatka drnci porad od cca 80km/h...a mam jeste jeden zadrhel ze pri urcitych rychlostech a otackach drnci palubni deska ma to taky nekdo??jinak zatim spokojenost je to krasavice a radost pohledet kam se mazda s designem posunula...v zivote jsem netusil ze moje prvni nove auto bude mazda;)diky za odpoved;))

2014-05-18 21:28:38

rc_puma: Ahoj,ve středu jsem si ji taky dovezl domů.Jel jsem po dálnici z Olomouce a zrcátka i přední kapota se lehce chvěly , ale nic hroznýho to nebylo. Jinak vše o.k. uvnitř nic nerachtá, snad jen fučení kolem auta mohlo být míň slyšet.

2014-05-18 22:56:59

mikelle: Ahoj, tak já jsem si přivezl 12.5.2014kapota OK ale zrcátka se min.chvějí fučení kolem auta taky pozoruji tak do stovky to jde pak je to víc budeš to nějak řešit...?jinak spokojenost

2014-05-19 08:31:11

ladys: Ahoj, nebudu to řešit, věděl jsem o tom. Jsou to jen "závady" aby bylo o čem psát. Auto jako celek jezdí a vypadá nádherně, byl to dobrej kup.

Stas  
Standa
2014-05-19 09:09:54

rc_puma: jóo, zřejmě ti můžu poradit. U mně to dělal přední plastový díl palubky (ten úzký u okna, jak jsou výdechy ventilace). Jestli máš dlouhé ruce jako já, tak na něj zkus mírně zatlačit a hned poznáš, jestli mám pravdu. Jinak koukám, jak nám "Majdy" tady přibývají. Tak všem přeji, ať vám slouží ku potěše, jako mně.

2014-05-20 08:30:50

mikelle:

Zdravím, a blahopřeji ke koupi Mazdy. Trošku s úsměvem tady čtu některé dojmy a konstatování. Z pohledu celku jako takového jsou to vážně ,,drobnosti,,. Auto jako celek na čtyřech kolech jezdí a hezky to můžu potvrdit i já, bohužel ke spokojenosti to nestačí. Nehledě ke skutečnosti, že od auta se to jaksi očekává. Jak bylo napsáno, do cca 110km je auto přiměřeně tiché ,s přibývající rychlostí je to až nepříjemně hlučné. A to nemluvím o 160km rychlosti. Mám na mysli, aerodynamický hluk ze zadní části auta (jako od zadních dveří ke kufru.). Stalo se mi,že jsem několikrát kontroloval zda mám zavřené dveře. O hluku, který se valí od kol, když jedu po horší cestě(myšleno stále po asfaltce, ale vhorším stavu), raději pomlčím. Zkrátka, v tomhle směru - zklamání. Ale když budu jezdit město a max. do 100km, tak to asi bude supr


Odpovědět

1 ......... 10  11  12  13  14 ......... 38