Fórum - Téma


problém s ventilátorem u mazdy MPV


Fórum MPV II LW problém s ventilátorem u mazdy MPV

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda MPV II LW  |  Naše vozidla2008-10-20 10:40:56

Ahoj všichni,

zkoušel jsem hledat jestlůi už se tu tento problém neřešil ale nic podobného jsem nenašel, tak zakládám tento dotaz. Snad mi tady někdo poradí.

u naší mazdy MPV r.2001 2.0i 16v 85kW se stal nějaký problém s chlazenim motoru, kterej se uvařil a fouklo si těsnění pod hlavou. Nepřišli jsme na to čím to bylo. Vše je ted vyměněno a problém přetrvává takto:

Při stání v kolonách ve městě se začne zvyšovat teplota na budíkách, když zapnu topení naplno, tak začne zase mírně klesat, při rychlejší jízdě v podstatě bez problémů drží v půlce. Problém je ale ten, že když ručička teploty vyleze uplně nahoru, tak nesepnou větráky. Měnil jsem čidlo teploty co je hned u termostatu s vidinou že to bude ten problém ale stále to nespíná ty větráky. Po odpojení tohoto čidla se větráky sami zapnou, tzn že fungují. Nejde mi teda do hlavy kde může být problém že když je ručička teploty uplně nahoře, větráky nedostanou informaci že mají točit.

Další věc co se mi zdá dost divná je ta, že ikdyž je ručička teploty nahoře, tzn. že by voda měla už vařit nebo skoro vařit a otevřu víčko expanzky chladící kapaliny tak mi vubec nepřijde že by voda měla skutečně tak vysokou teplotu, někdy to neni ani natlakovaný aby to vytejkalo ven a o nějakém vaření nemůže být vubec řeč.

nesetkal jste se někdo s tímto problémem?

díky za jakékoliv rady už si s tím vážně neumim poradit. To je pořád tenhle automechanik řekne tohle, další tamto, ale podle mě ani jeden netuší a auto stojí akorát zbytečné výdaje...

díky za rady.

2008-10-20 21:41:59

měnil si i termostat?

2008-10-20 22:00:43

Takto sa ti to uvarilo, pred tým?

2008-10-21 04:49:45

To čidlo co odpojujes je fakt dobre a nové?to jak pises větráký opravdu ovládá,ručička teploměru je to čidlo vedle s jedním drátem.jelikož tyto čidla sou az nahoře chladícího okruhu,sou náchylné kdyz neni dostatek chladící, Napadá me ze mas vadné vícko chladiče-občas netlakuje a přepousti vodu do expanzky bez důvodu-chyba. Dal ne napadá děravý chladič,nebo neco v okruhu-ztraáci se Ti voda? Při neznámém přehřívání je potreba přijít na zavadu, zmiňovaný termostat je dobre měnit vždy,sou to 400 za jistotu a v ceně opravy hlavy se ztratí.je mozné ze sis tu hlavu ted uvařil znova,staci fakt jedna chyba:(

2008-10-21 10:44:31

http://www.mazdaclub.cz/g...503/full/dsc01687_fan.jpg

U mňa sa spínajú vetráky samostatne, ten odpojený na obrázku. Mám, ale starú káru. Je to hneď nad termostatom asi. Ten s nápisom RJ je na budík.

2010-07-14 20:32:56

Ahoj,

u premacy r.v.02, 1840ccm, 84kw, benzin, bez klimatizace se mi zda, ze ventilator, ac je pusteny na max.4 zas az tolik nefouka, u jinych aut na 2 fuci jak blazen a tady moc ne. Tusite nekdo, cim to?


Odpovědět