Fórum - Téma


Problém s tankovanim


Fórum CX-5 I Problém s tankovanim

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda CX-5 I  |  Naše vozidla2014-02-26 19:54:38

Zdravím,

v posledom čase mam problem s tantovanim. Začalo to u OMV, kde som nebol schopny dostat do nadrze viac ako 20 litrov. Takovacie zariadenie vypínalo po litri. Teraz sa problém rozšíril na viacero čerpacích staníc.

Otázkou je, či je penivosť tohtoročnej zimnej nafty nak vysoká alebo je tam iný problém.

Má niekto podobný problém?

2014-02-27 09:57:24

Občas se mi to stává na některých pumpách u Superba, zatím si myslím, že to souvisí s odvodem par a není to záležitostí výhradně CX-5. Když se mi to stane, tak mám pocit, že strčit tankovací pistoli do hrdla bylo obtížnější a pistole má větší průměr. Je to vůbec možné? nebo mám na kodiciogramu blbý den? Po opětovném zasunutí už to většinou funguje normálně.

2014-02-27 10:24:52

Zdravím, pracuji na benzince a zmíněný problém je dost častý. Jde opravdu o odsávání par, záleží kolik je v nádrži před tankováním, čím prázdnější nádrž tím více plynů a horší takování. V létě to bývá ještě horší, protože auta jsou rozpálená a tvoří se více plynů. Chce to nezasunovat pistoli až nadoraz do nádrže, ale zasunout na kraj hrdla nádrže a pomalu čerpat. Také pomůže nechat chvilku otevřenou nádrž a poté začít čerpat.

2014-02-27 11:46:56

premaska mi to občas dělala taky, od doby, co dávám před tankováním aditiva problém vymizel, což potvrzuje verzi číka, protože než to tam naliju, tak to chvíli trvá.


Odpovědět