Fórum - Téma


Převodovka/špatné řazení rychlostních stupňů


Fórum Technický koutek Převodovka/špatné řazení rychlostních stupňů


Diskuze o vozidlu

2003 6 GG / GY 2.0

2 fotek  |  11 diskuzí

Výkon motoru 104 kW (141 PS) . Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 999 ccm (122 cui), 4-válec, Řadový, 16-ventil.



2016-02-10 17:37:57

Zoom Zoom Mazďáci . Mám problém s řazením rychlostních stupňů, konkrétně mi tam nechce padat trojka, občas i čtyřka. Rychlost tam nechce vubec spadnout, jako by tam bylo něco vylomené a nechtělo to tam tu rychlost pustit. Nic nechrčí, ani nebrní, jen prostě nemůžu dostat tu páku dál. Když ju hodím zpět do neutrálu, někdy to pomuže, někdy ne. Většinou však musím bud víckrát do neutrálu, nebo nějak zakvedlat pákou, a nebo to tam prostě nějak protlačit.

Oddělával jsem si sředovej tunel, jestli není třeba málo namazaná, ale tam je všechno v pořádku. Ještě mě napadalo, že by mi tam mohl špatně téct převodovej olej, ale při testování ruzných sklonů, kdy jsem nechával odstát auto, jsem nic nezjistil. Prostě někdy to tam jde, někdy ne.

Má někdo zkušenost, nebo nějaký nápad, co by to mohlo být? Mohla by pomoct výměna převodového oleje, nebo to vypadá spíš na něco s převodovkou?

2016-02-10 17:58:38

ludekhasnik: No,asi olej vyměnit nepomůže,asi vyměnit celou převodovku,je to nejlevnější.Pokud by jsi měl zájem,prodám ti celou převodovku i s lankami a kulisou za 1000 Kč.Převodovka je naprosto v pořádku,syn ji v lednu měnil za 6-ti kvalt,má všechna čidla.V převodovce byl pravidelně měněn olej Castrol Syntrax(bývalý TAX,75W-90).

2016-02-10 19:06:42

No nemyslím si, že by to na výměnu celé převodovky. Spíš mě napadá, že by to mohlo být něco v té kulise.

2016-02-10 20:23:57

ludekhasnik: Zkusit seřídit lanovody,mohlo se i stát,že lanko je roztřepené a drhne v lanovodu(jsou tam dvě),na kulise se nemá co pokazit jsou tam jen kulový klouby .Říkáš,že namazáno je dobře.Výměna lanovodu je práce pro vrahy,někdy se musí dát dolů palubka.nebo odstranit převodovka,Hodně stěstí,nezávidím.Osobně bych se klonil k té převodovce,vychozená nebo ohnutá vidlička, jsou tam i poddimenzované synchrony.Zkus vyměnit ten olej za Castrol Sytrans 75W-90,pokud by to nepomohlo,tak by si ho mohl použít do té druhé.To je nejlepší olej pro převodovky.Problém většinou nastane,pokud se olej po 100 000km nevymění.(servisní interval).Většinou v neautorizovaném servisu ti řeknou,že nápln je doživotní,ale to je blbost.

2016-02-11 08:44:23

Nazdar, podľa toho čo píšeš to budú synchróny vybehané. Ja osobne by som si radšej dal opraviť tú svoju prevodovku ako tam pchať inú a neviem čo v nej je a ako sa s ňou zaobchádzalo. Každopádne bude musieť ísť dole, takže je už potom na tebe, či tam dáš inú alebo tam vymeníš nejaké vnútornosti. Prevodovke stačí, že tam je nejaký olej aby to mazalo. Každopádne to nebude lacná záležitosť a osobne s tým nemám skúsenosť aj keď mi na starej mazde sa nedarilo radiť spátečku na prvú dobrú a bolo to tak celých 8 rokov, čo som ju mal. Ak je to pri 3. a 4. prevodovom stupni, tak by som to už riešil.

2016-02-11 14:02:27

pufik: Ty ceny dílů jsou v Mazdě astronomické,já osobně bych hledal prověřenou převodovku od někoho,kdo ti dá záruku na funkčnost.Jak jsme těžko sháněli šestikvalt pro syna,také po koupi jsme měli strach.Ale riskli jsme to a synek drandí ostošest.Žádný problém není.

2016-02-11 19:36:35

Pufik: Podle mě to nebude nic přímo v převodu, jak jsi psal, že by to mohly být například synchrony vyběhané. To by podlě mě chrčelo, nebo nějak vibrovalo ne? Mně to tam nejde vubec dat, jako by tam bylo něco vzpříčeného, nějaký úlomek něčeho. Někdy když tam dávám tu trojku, tak cítím, jako by se to zase chtělo zaseknout, ale nesekne se to, prostě to projedu. Jakoby tam byl prostě nějaký ulomek něčeho. Navíc to dělá jen zřídka (cca 1 z 20 zařazení třetího stupně). Spíš by mi to sedělo na problém v kulise, přímo v té prostřední drážce, protože problém je jen s trojkou, občas se čtyřkou.

Jako jezdit se s tím dá, ale nechci to nijak podcenit. Každopádně díkas za každou radu či názor.


Odpovědět