Fórum - Téma


přestavba manualni klimatizace na automatickou


Fórum 6 GG / GY přestavba manualni klimatizace na automatickou

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla2014-03-12 16:30:47

Zdravím

Chtěl bych uskutečnit projekt a to přestavby svojí manuální klimatizace na automatickou. Co jsem se tak díval tak je potřeba vymněnit kabelový svazek v palubovce což si myslím že bude nejtěší věc,ostatní výmněna vypadá docela dobře.

Co jsme si tak pozištoval tak budu muset sehnat:

  • vnitřní teplomněr
  • další dve serva
  • čidlo slunečního svitu
  • ovladač do středového panelu
  • vodní čidlo (nechápu na co to je ) ale je umísteno v boxu
  • a üž již zminovanou kabeláš

u té kabeláže co je v palubovce tak si nejsu jistej tím jestli bude spoupracovat s tou co je v aute natažena jestli budou v ní konektory.

Chtěl bych se zeptat jestli to už někdo řešil a jestli to bude vubec fungovat ? Sám osobně si myslím že by teoreticky mohla jedná se pouze o elektroniku která bude řídit klimu.

2014-03-12 16:47:17

popravdě nevím, jak je to u Mazdy, ale vím, že u VW group se musela měnit i řídící jednotka a kompresor, to vše bylo u manuálu jiné a s digitální klimatizací nekompatibilní. Všude kde jsem o tématu výměny klimatizace četl byly odpovědi ve stylu "to si radši kup nový auto, vyjde to levněji"

2014-03-12 16:53:09

Těžko říct,díval jsme se i na cizí fora a na jednom se snaži o tento projekt ale pak to skončilo tím že tam nikdo nenapsal aktualizaci takže ani nevím jestli se jim to povedlo http://forum.mazda6club.c...atic-climate-control.html .Já mám 1.8čku a ty s automatickou klimou moc nebyvaj a ještě se mi podařila sehnat pěkná :) okna už jsem si předělal to nebyl problém. Možná jsme ještě zapomně že by se melo asi vymněnit relé klimatizace. Co se týče peněz tak mám možnost sehnat za hodně levno ten celek té automatické.

2014-03-12 16:56:43

daniel.h: no to je právě to ... relé klimatizace u manuálu ... kdežto u automatické musíš mít elektroniku, která ji řídí - nejen spíná, ale i ovládá rychlost ventilátorů a směrování vzduchu. To mělo být na celé přestavbě to nejdražší.

2014-03-12 17:23:22

na to rele jsme se dival a melo by byt v motorovém prostoru v boxu http://www.mazdaclub.cz/g...d/94817/full/pojistky.jpg pod padesátkou. V tom rele bych nevidel problém zas tak velký, spíš by nastal problém jestli ta klima mám nejakou vlastní řídící jednotku. Sám osobně si myslím že bude umístěna v tom automatickém panelu co je ve středovém panelu nebo pak to relé se o to postará.

2014-05-05 18:44:00

ahoj

Jak to dopadlo s tím předěláním té klimatizace ? taky bych se chtel do teho pustit ale nejsu si jistej na 100 % ze to bude pak fungovat, na zahrade mi stojí druhá mazda která má automatickou klimu tak problém v dílech by nebyl jen vědět co všechno předělat


Odpovědět