Fórum - Téma


PREMACY MP3


Fórum Premacy I CP PREMACY MP3

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda Premacy I CP  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2003 Premacy I CP 1.8

29 diskuzí

Výkon motoru 74 kW (101 PS) . Palivo benzín + E85. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 800 ccm (110 cui), 4-válec, 16-ventil.

Auto jsem zakoupil v Rakousku přímo z Mazdy.2012-11-06 12:07:20

Zdravím. Taky vás štve u originální autorádia MATSUSHITA kazetová mechanika ?

Nejprve jsem zkusil transmitter. To by byla dobrá věc, ale pouze pro zaparkové vozidlo. Jak je auto v pohybu musí se přelaďovat jako rádio strácející signál.

Zkoušel jsem kazetu s aux výstupem a musím říct, že to není žádný luxus.

Pak jsem si pořídil audio vstup 55vmzx001 určený přesně pro tyto autorádia. Když jsem to zkusil připojit, zjistil jsem, že adaptér a autorádio mají rozdílné konektory. Prodejce nebral telefon a ani na email neodpovídal tak jsem konektor rozebral a zapojil do rádia kabely po jednom v přesném pořadí, ale taky se mi nepodařilo dostat zvuk z mobilu do rádia.

Až jednou...

MAX6  
J.
2012-11-06 12:28:32

Nebo jsi si mohl pořídit přední display z MX-5 nebo 323BJ a dát do něj modul CD nebo 6CD. Zespod místo kazetovýho modulu napíchnout AUX a nebo zezadu zapíchnout něco jako xcarlink. To je obrovská výhoda toho modulárního rádia.

2012-11-06 12:51:35

To je určitě také dobrý typ, ale investice určitě nebude 40Kč jako jsem to vyřešil já. Možná, že kdyby jsem se tohoto nápadu někde dočetl před týdnem tak jsem to zkusil. Trávil jsem hodiny a hodiny na netu a nikde jsem na nic kloudného nenarazil. Jestli bude mít někdo o návod zájem tak se pokusím to dát dohromady. Jelikož to ale není z mé hlavy, tak bych to raděli nedával veřejně aby mne majitel nápadu nenapadl že jsem mu to ukradl. Sice je to zahraniční kolega, ale i tak.

2013-03-14 08:34:31

Tak jsem zkusil napojit MP3 na rádio v Mazdě Premacy podle návodu uživatele MATES626. Je to opravdu velice jednoduché a elegantní, zvládl to i radioamatér jako já Jde o to, že se připojí vstup z MP3 (jack + stíněná dvojlinka) na určité místo přímo na tišťák elektroniky autorádia. Mám teď na čelním panelu rádia osazenou samici jack 3,5, do toho si jednoduše napojím prodlužku z MP3 a už jde krásný čistý zvuk z MP3 (mobilu). Ono to originál autorádio mělo opravdu pěkný zvuk a teď s digitálním vstupem je to úplně super.

Jedinou nevýhodu to má v tom, že v kazetové mechanice musí být vložená kazeta a puštěná, aby rádio "poznalo", že má hrát MATES to řeší tak, že úplně odpojil napájení motorku kazetové mechaniky, takže kazeta tam sice je, ale nepřetáčí se. Já jsem to trochu "vylepšil" přídavným mikrospínačem na panelu rádia, kterým zapínám nebo vypínám motorek mechaniky. Tak můžu přehrávat i kazety, když mám náladu.

Investice cca. 50Kč a asi 1,5hodiny času. Tož to se vyplatí

Díky MATESovi za radu!

Prcek


Odpovědět