Fórum - Téma


Premacy CP - Pozdě spíná klimatizace


Fórum Premacy I CP Premacy CP - Pozdě spíná klimatizace

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda Premacy I CP  |  Naše vozidla2016-08-26 22:46:52

Nazdar Mazďáci, na mé Premacy 2,0D má následující problém s klimatizací. Po nastartování a zapnutí klimatizace se rozjedou větráky na chladiči, ale nesepne kompresor. Po cca 20 minutách jízdy kompresor sepne a začne chladit. Potom již funguje jak mám. Když zastavím a do cca 30 minut nastartuji tak kompresor nabíhá a klima chladí. Pokud stojím déle tak se problém opakuje. Mám digitální klimu, po kontrole řádně naplněnou bez úniku. Auto jsem koupil s prasklou hadicí a podle původního majitele klima nebyla několik let používána, protože se mu nechtělo investovat do opravy. Má někdo prosím radu.

2016-08-27 09:24:42

Mazdar,

osobně bych se podíval na vedení ke klima kompresoru - elektrické vedení - zda je ok a zda se oběví napětí na volnoběžce hned po sepnutí klimy. Taky jak jsou na tom čidla atd. Jednou jsem to řešil na benzínu a byla špatná volnoběžka na kompresoru, kdy už se chytla fungovalo to, ale než se chytla bylo to někdy 5minut někdy i nikdy...

2016-08-27 09:37:18

limint: Dříve, než začneš sahat do kompresoru a dílů které jsou v motorovém prostoru se ujisti, že je čisté čidlo vnitřní teploty. To můžeš v klidu profouknout stlačeným vzduchem z kompresoru na benzínce.

Najdeš ho ve střední části palubní desky nad pravým kolenem. Tam kde dáváš klíč do zapalování je mřížka.

2016-08-28 17:37:39

Dík za rady čidlo jsem profoukl stlačeným vzduchem bohužel nepomohlo. Po zapnutí klimy nejde proud na kompresor po cca 20 minutách provozu " něco zafunguje správně " a proud se zjeví a vše funguje. Víte někdo k čemu je čidlo, které je v chladiči klimy?

2016-08-29 01:30:20

limint: Nevím přesně o jaké čidlo jde ale je tu několik faktorů které ze zkušenosti napíšu.. Prosím, ber to s rezervou protože se nemusí týkat přímo tvého auta.

  • Čidlo které je ve vysoušeči klimatizace nejspíš měří tlak a vlhkost v okruhu
  • Čidlo které je zabudované ve výměníku klimatizace pod palubní deskou měří teplotu proudícího vzduchu
  • Čidlo které je v chladiči klimatizace nejspíš měří teplotu chladiče
  • Čidlo které je v palubní desce měří a porovnává rozdíly mezi teplotou uvnitř auta a venkovní teplotou
  • Čidlo které je před chladičem zjišťuje hodnoty venkovní teploty pro palubní počítač
  • Čidlo na okruhu chlazení motoru udává a měří teplotu chladící kapaliny
  • Čidlo které je v traktu topení udává nejspíše teplotu proudícího vzduchu a také teplotu samotného výměníku

Ještě mě napadla jedna věc. U koncernu je v topení namontovaný "demontovatelný" díl a to, "předřadný odpor" který funguje jako ... (zkus google protože je to na dlouho)..

Nevím jestli toto má i Mazda ale jestli to není to co je u kabinového výměníku..


Odpovědět