Fórum - Téma


Premacy CP - Cvakání motoru (vůle ventilů FP)


Fórum Premacy I CP Premacy CP - Cvakání motoru (vůle ventilů FP)

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda Premacy I CP  |  Naše vozidla2015-10-25 15:21:42

Ahoj, prosím o radu. Mám benzínovou Mazdu Premacy Comfort z r. 1999 (74kW), motor typ: FP, najeto cca 200.000km. Včera večer při dojezdu domu se posledních cca 8km se začalo ozývat z motoru cvakání. Při jízdě bez plynu s vyřazením bylo cvakání skoro neslyšitelné. Nějaké snížení výkonu motoru jsem nepociťoval. Dnes jsem zkoušel při nastartování a otevřené motoru detekovat odkud se hluk nese, ale nepodařilo se mi to zjistit. Cvakání se mi zdá nepravidelné, při nižších otáčkách mi přijde, jako když se něco mele přímo v motoru. Může to být něco uvolněného v prostou motoru? Přikládám v příloze ukázku o jaký zvuk se jedná, snad to z toho bude poznatelné. Děkuji moc za tipy a rady o co může jít a jak případně zjistit více o závadě. Mirek.

http://traby.sweb.cz/MAQ02408.MP4

http://traby.sweb.cz/MAQ02410.MP4

2015-10-26 09:38:17

mirek76: To vypadá na vysypanou kladku pokud se to opravdu ozývá z místa které natáčíš. Kdy máš dělané rozvody a co jsi na nich všechno měnil? Další co to může být je vysypané ložisko alternátoru, ventily a dalších milion věcí..

Máš v autě olej?

2015-10-26 14:16:47

magnetto: Oleje v motoru je dost. Měněný byl cca před rokem. Rozvody kdy byly měněný netuším, je to poděděný po rodičích, ale za poslední 5let a cca 30tis.km měněny nebyly. Pokud by to bylo jen ložisko, ještě mě napadla klimatizace, které je v autě nefunkční. Lze ji nějak jednoduše odpojit? Jestli to chápu správně, dozadu za motor je veden samostatný řemen pro alternátor a vpředu je řemen pro kompresor klimatizace a ještě jednu část, což mi přijde jako též součásti klimatizace. Lze tedy jednoduše druhý řemen odstranit a vyřadit tím pouze klimatizaci (červený řemen na obrázku)? Děkuji.

http://traby.sweb.cz/rozvod.png


Odpovědět