Fórum - Téma


Pravidla klubu (detailněji)


Fórum O článcích Pravidla klubu (detailněji)Diskuze o článku

Pravidla klubu (detailněji)

Pravidla klubu v detailnějším podání a ty, které se nejčastěji porušují Duplicita: Toto pravidlo je nejčastěji porušované a přes to, že je uvedené v pravidlech se kterými musí každý s jak registrovaných tak nově registrovaných souhlasit. Duplicita je definovaná jako založení vlákna které již na klubu je. Pokud se na klubu již řeší například "M6 GG/ GY - Problém s EGR" a vy máte stejný problém, j...2016-03-13 21:01:46

Toto vlákno slouží k diskuzi příslušného článku. V případě, že i přesto nerozumíte nějakému z uvedených pravidel, můžete se vyjádřit zde. Toto vlákno zůstává otevřené všem

2016-03-19 22:12:38

Prosím všechny:

V případě, že budete některým z administrátorů upozorněni na porušení pravidel které bude v případě opakování trestáno dočasným zákazem v příslušné sekci, prosím a vyzývám vás, aby jste tuto skutečnost respektovali a dávali si na pravidla pozor. Pravidla tu jsou od toho aby se dodržovali. Nikdo vám nebude dávat zákaz tzv. BAN za to, že omylem či poprvé porušíte pravidlo. Pouze jsou na ně všichni upozorněni a poté začíná druhá šance. V případě, že někdo bude o porušení pravidla diskutovat, jsme tu od toho aby jsme odhadli, jak je porušení závažné a jednali. Administrátoři jsou tu dobrovolně a hlavně na základě nějaké důvěry.

Jednoduše řečeno - správce nikoho netrestá bezdůvodně!

2016-03-30 13:27:31

magnetto: Aktualizace pravidel.

2016-04-20 10:45:36

magnetto: Aktualizace pravidel. V případě, že žádáte odpověď na otázku jak na fóru tak na poradně, nezapomeňte po vyřešení problému napsat jak jste tedy problém vyřešili, kolik to stálo peněz například a hlavně, poděkovat. Tím že se někdo snaží vám pomoci, vynaloží určitý čas na to, aby si otázku pročetl, pochopil a odpověděl. Buďme od té dobroty a ten čas který byl vám poskytnut věnujte na oplátku odpovědi jak jsem psal výše.

Proč?

Je tu spousta duplicitních otázek v poradně a to jen z toho důvodu, že ti kteří pomoc potřebovali závadu vyřešili a nebyli schopni napsat konečný výsledek který by mohl pomoci i dalšímu členovi se stejným problémem. Ten potom musí založit duplicitu

Děkuji.

2016-05-01 12:28:29

Znovu aktualizuji postup pravidel. Jelikož mi denně zvoní telefon a nejen můj, s tím, že spousta z vás žádá o radu, sehnání dílů a podobně, nebudu již radit a nic shánět nikomu kdo nemá řádně vyplněný profil o vozidlo a další informace k němu. Jasně je nastavené pravidlo, že v případě nesnáze jsem ochoten pomoct s profilem tak s problémem (pokud znám nebo tuším řešení) ale něco za něco. Již nebudu pátrat po tom co máte za vozidlo, jaký rok, jaký motor, jaký VIN a jaké jsou další údaje.

Pokud chcete mě nebo někoho jiného kontaktovat a poradit se, ošetřete svůj profil a máte cestu volnou. Věštecké koule nemáme a hlavně, lidé kteří takto udělali mají vždy přednost. Děkuji za pochopení.

2016-06-22 20:04:47

Aktualizace pravidel 22.6.2016 s okamžitou platností: Od této chvíle nikdo z administrátorů nebude upozorňovat hříšníky na své prohřešky vůči pravidlům a ihned uděluje trest hodný činu. Nikdo nebude sedět půl dne u počítače aby psal členům srdceryvné zprávy o tom, že porušil pravidlo a že se mu odpouští jelikož je to poprvé. S okamžitou platností tedy oznamujeme, že pokud uvidíte na svém profilu zákaz přispívání do fóra či CHATu, porušili jste pravidla. V případě, že bude prohřešek opakován či bude natolik závažný že na něj není trest v podobě dočasného "BANu", profil mažu bez upozornění a bez náhrady (VIP...)

Nebude-li zjištěna náprava mezi členy a zhorší se opět kvalita, pravidla a tresty budou zpřísněné více.

S pozdravem váš SUPERADMIN.

2016-07-13 10:28:11

Aktualizace pravidel 13.7.2016 sekce "poradna":

Vážení členové našeho klubu. Jelikož se opět začíná množit nepořádek na klubu a to nyní dokonce i v sekci PORADNA které je mimochodem zobrazené a bijící do očí hned z hlavní stránky, musím opět jednat a informovat všechny o detaily k používání této sekce.

Sekce PORADNA je tu k tomu, aby jste získali adekvátní odpověď k problému týkající se právní či technické stránky. Poradna je dle mého názoru nejvíce viditelná a snad nejvíce seriózní sekce na klubu a můžete zde čekat kvalitní odpověď.

Jelikož i tato sekce má svá pravidla, je nutné je dodržovat a jednat tak, aby jste dostali odpověď na otázku.

 • Pravidlo zní: KVALITNÍ OTÁZKA = KVALITNÍ ODPOVĚĎ

Na základě tohoto bych byl rád, kdyby všichni, ti co využijí poradny respektovali a dodržovali pravidla popsaná v "pravidlech" a také v záhlaví samotné poradny při vkládání dotazu.

Tím že napíšete "mám problém s motorem" akorát přidáte práci správci který bude toto muset uklidit a informovat vás o pravidlech.

Pravidla jsou jasně stanovená a tedy s okamžitou platností oznamuji, že v případě nedodržení pravidel v této sekci bude nově nastavena doba trestu za porušení pravidel v "PORADNA".

V obrázcích můžete shlédnout tři příklady jak to má a jak nemá vypadat.

 • Zobrazení nápovědy pro každé pole před zadáním textu / nové otázky
 • Špatné a nepřípustné zadání otázky neslučitelné s pravidly sekce
 • Správné a kvalitní podání otázky do poradny (takto to má vypadat)

Admin.

2016-08-09 13:55:14

Aktualizace pravidel 9.8.2016

Zpochybňování úkonů administrátorů klubu je zcela nepřípustné! V případě, že nesouhlasíte s uděleným trestem nebo vám byl udělen z vašeho hlediska neoprávněně apod., kontaktujte některého z administrátorů k prošetření celého případu.

Pokud bude trest udělen neoprávněně, bude nahrazena celá věc dle domluvy - v opačném případě bude trest navýšen o jistou délku až smazání profilu.

Pamatujte, že slovo admina je na klubu konečné.

2016-10-23 12:22:13

Dámy a pánové. Jelikož se nám v poslední době navyšují počty duplicit a celkově tvorba nepořádku na klubu, jsem nucen navýšit s okamžitou platností odměny za porušení pravidel.

Příkladem:

Za první porušení pravidel a tedy třeba založení duplicitního tématu (bordelu který po vás musí někdo uklidit) nebude již trest v podobě zákazu přispívání na fórum 24 hodin ale rovných 168 hodin (7 dní).

Nebaví mě uklízet každý den více a více nepořádku. Místo toho bych mohl vymyslet nějaký super článek a ne se tu zabývat tresty.

Pro ilustraci se zajděte podívat na přátelský klub Mercedes Benz. Stačí najet na jejich fórum a podívat se jak má klub a pořádek na něm vypadat. Jednoduše napsáno, tresty budou do odvolání vyšší dokud se nezačnou dodržovat pravidla v takové míře jako se začali porušovat.

Tady je příklad: http://mercedesclub.cz a najeďte si na fórum > vyberte model

2016-10-25 21:16:44

Aktualizace 25.10.2016 21:14

Všichni, opakuji všichni, prosím běžte velice kladně komentovat a hodnotit (pouze číslem 10) fotku která je v linku níže.

http://www.mazdaclub.cz/u...mages_category.php?id=480 Jedná se o fotku uživatele "Fishbone5110"

2016-12-02 10:01:45

Zdravím!

Je mi jasné, že většina problémů se nachází někde mezi obrazovkou a klávesnicí.

Ale mám nejspíš právě takový typ problémů; přestože se již nějakou dobu snažím prohledávat tyto zajisté velmi cenné a užitečné stránky (míním tím samozřejmě Mazda Club), nedokázal jsem najít ikonku "Pravidla klubu", po jejímž rozkliknutí bych tato základní pravidla v ucelené a přehledné formě nalezl.

 • - -

Stejně tak nedokáži nalézt přehledný návod na to, jak technicky provádět vkládání (technických a ilustračních) obrázků do jednotlivých příspěvků, jak pracovat s galeriemi obrázků... vše zatím zkouším metodou pokusu a omylu.

Některé věci jsem dosud objevit nedokázal; mám např. zapnuté sledování dvou témat, a u jednoho bych chtěl sledování ukončit. Nejde to. V diskusích jsem sice vyhledávačem nalezl způsob, jak na to (...v levém rozcestníku klikni na svůj nick nad profilovkou, pak vedle své profilovky najdeš seznam témat, která sleduješ, rozklikni a dál už je to jasné...), ječ v mém případě tam chybí jakákoliv možnost typu "zrušit sledování".

Používám Win.XP / Firefox; nevím, zda může být chyba zde - ale na jiných stránkách (Radiohistoria, Historický Radioklub ČS, 1201-1203 fórum), postavených podobným způsobem jako zdejší stránky, jsem se s probémy způsobovanými mou operační platformou, zatím nesetkal.

Takže zatím si i zde nevím rady - zatím čekám, až ve sledovaném tématu někdo napíše příspěvek a sledování zruším přes mailový odkaz - to funguje. Ale je to cesta poněkud krkolomná...

Ještě jednou zdravím, a hodně zdaru přeji,

Vratislav.

2016-12-03 09:54:15

vratislav: Ahoj pane. Nechápu tedy moc tvůj příspěvek ale jsem tu od toho abych ti poradil. Co jsem tak pochopil je, že nechceš dostávat emaily o tom, když někdo připíše do tebou sledovaného tématu nějaký příspěvek. V následujících řádcích ti vysvětlím jak na to.

 • 1. Je potřeba najít téma které sleduješ (cestu kterou popisuješ schvaluji, takto je to v pořádku)
 • 2. Jsi v tématu které sleduješ a svítí ti nahoře nápis "SLEDUJI" a vedle toho zelená bublina.
 • 3. Klikneš na to a změní se ti to v nápis "SLEDOVAT". Bublina zmizí a tím jsi zrušil sledování.

(viz. obrázek 1. a 2.)

Další možnost je najet do svého profilu (klikneš v menu na NASTAVENÍ) a dáš otevřít sledovaná témata.

Klikem na tlačítko (viz. obrázek 3. a 4.) zrušíš sledování.

Sorry ale předpotopní systém Microsoft Windows XP jsem používal v 11-ti letech což už je sakra dlouho. Dnešní doba vyžaduje aktuální systémy a ovladače... Prohlížečem to není určitě protože sám mám v PC nainstalované všechny co existují a každý pro nějaký účel. Zkus to tím co jsem ti poradil a pak v případě problému napiš - nějak to dořešíme. Ať se daří.

2016-12-03 10:10:06

Jak vložit obrázek / fotku do příspěvku. Jsou tu dvě možnosti a vezmeme to hezky popořadě.

Postup (A):

V tématu kde diskutuješ chceš vložit nějaký obrázek který ti patří. Myslím tím ten co je například v tvém PC a nemáš jej nikde nahraný.

Jak na to?

 • 1. Jakmile dopíšeš příspěvek, klikni pod ním než jej uložíš na "Nahrát hned i nějaké obrázky" tím, že označíš rámeček "fajfkou". Tím ti nabídne stránka vybrání obrázku ve tvém počítači který musíš dohledat ve složkách svého disku.
 • 2. Jakmile je vybraný soubor z tvého PC, stránka jej začne nahrávat.
 • 3. Obrázek máš nyní u svého příspěvku.

Postup (B):

V tématu kde diskutuješ chceš vložit nějaký obrázek nebo fotku která pochází z internetu nebo vlastní obrázek který máš již někde nahraný na jiném serveru.

Jak na to?

 • 1. Dopíšeš svůj příspěvek a link (odkaz) fotky / obrázku vložíš do pole pod text který jsi napsal. Odešleš a link obrázku se objeví v textu.

Chceš-li nahrát obrázek do svého profilu, stačí kliknout na svůj avatar (profilový obrázek a jet stránkou směrem dolů. Tam máš možnost založit album a do něj vložit / nahrát fotky. Dívám se, že máš v profilu nahrané nějaké fotografie své PREMACY proto nechápu co na tom nechápeš :) Je to jednoduché a stejným postupem jako jsi to dělal minule to uděláš i nyní


Odpovědět