Fórum - Téma


Povinné ručení.


Fórum Pokec všeobecný Povinné ručení.1  2  3

2010-02-11 20:49:56

no ja partnerku nemam :D ale to je ten nejmensi problem..... vetsi problem je asi to ze to auto je jeste v Polo prevodu ..

takze slo by to udelat tak jak tady radil jeden uzivatel ze by se dali znacky do depozitu i kdyz mam auto v poloprevodu?? diky moc za odpovedi :)

2010-02-11 20:52:55

generali ani kooperativa žáden jiný doklad nechtějí...

zkuste doplnit další, ať je seznam úplný...

2010-02-11 21:09:15

Auto co je v poloprevodu do depozita nedostanes...ja kdyz rusil pojisteni, tak jsem sel osobne na pobocku, rekl jsem ze chci pojistku zrusit a oni mi ji zrusili k datumu splatky(platil jsem ctvrtletne) takze do urciteho datumu jsem mel pojistku zaplacenou a pak ende...ja planuju tu pojistku taky, usetrim 2tisice a to se vyplati, ale neznam to, tak me zajima jak to bude az pujde do tuheho, pokud se ta pojistka osvedci , tak pujdu klidne do 2litra a klidne vejs, protoze budu platit to co platim ted za 1,6ku...

2010-02-11 22:34:49

Ještě upřesním.

  • Minulý týden jsem tuto pojistku sjednával kamarádovi.Na nějaké bonusy ani malusy se mě nikdo neptal.Je tam jasná částka a ta platí.Myslím,že za tyhle ceny není co řešit.
  • Není problém poslat email a oni vám odpoví.
  • I když je auto v polopřevodu tak se dá zrušit pojistka s kupní smlouvou napsanou na kohokoli.Napíšu výpověď doložím smlouvu a odešlu doporučeně.Pojišťovna může žádat nedoplatek jen do data zrušení.Nemůžou nikoho nutit aby platil pojistku za auto které už nemá.S tím depozitem by to bylo zbytečně zdlouhavé a v polopřevodu nereálné.

Jediná nevýhoda je,že se to musí zaplatit na celý rok.Pokud byl někdo zvyký platit čtvrtletně tak je to trochu výdaj navíc ale zase ušetří.

  • Kdbych to neměl vyzkoušený tak bych to sem nedal.

2010-02-12 12:32:31

to zajda: A ukoho sis to nechal pojistit ? U ty Slavia pojistovny .. nebo u ty Cesko podnikatelske pojistovny ?

2010-02-12 12:47:21

Zajda: po tom, co se s jistou pojišťovnou soudíme, máme malé doporučení, rušit pojistku osobně na pobočce, kde dostanu potvrzení, že jsem to zrušil a odevzdal vše potřebné.

My jsme kdysi vše poslali doporučeným dopisem, mysleli jsme, že vše je v pořádku (na doklad o bezškodním průběhu jsme nějak zapoměli), nic se nedělo, za půl roku jsme se přestěhovali a nedávno, po čtyrech letech přišel na nás exekutor s pořádnou pálkou. my se teď s pojišťovnou dohadujeme, jestli v onom doporučném dopise bylo to, co tvrdíme, že tam bylo oni tvrdí, že jsme smlouvu nevypověděli a že tudíž smlouvu vedli déle a chcou vše doplatit, plus spoustu poplatků, včetně exekutora. Ikdyž v onu dobu vlastnil auto někdo jiný a povinné si platil sám!!

pro pojišťovnu totiž není důležité datum prodeje, ale datum vypovězení smlouvy ! na to pozor, proto raději pokud je to možné, osobně a chtít doklad!

2010-02-12 13:04:41

Miláčci, od doporučeného dopisu máte podací lístek, který slouží jako doklad. No a pokud nedostanu do 15-ti dnů odpověď pátrám dál. (do 15-ti dnů musí odpovědět). Jsou to šmejdi a chtějí si na vás zahojit pochybení jejich úředníka nebo pošty. Fakt je, že okopírovaná žádost v ruce s razítkem DOŠLO DNE: je nejjistější

2010-02-12 13:04:50

Sorry, to bylo 2x stisklé ODESLAT

2010-02-12 13:16:08

Vorel: samozřejmě, že ho máme, ale asi někdo udělal chybu, nezrušil to atd, nebudeme tu pitvat, že se na to nějaká úřednice vykašlala, nebo špatně klikla. v té době jsme plánovali stěhování, terezka maturovala, nějaká odpověď nám prostě unikla, chyba zase naše, ale jak píšeme, nechceme toto téma zadrbávat pitváním této zkušenosti, jen jsme tímto chtěli doporučit osobní jednání.

když jsme nedávno prodali naše efko, našli jsme si nejbližší pobočku, zašli tam, odevzdali zelenou kartu, ukázali kupní smlouvu, vše bylo do pěti minut hotovo, dostali jsme do ruky doklad, kde máme, že jsme odevzdali vše potřebné a že vůči nim už nemáme závazky, dostali jsme i potvrzení o bezškodním průběhu atd. prostě máme 100% jistotu, že je vše v pořádku. cca za týden jsme na účtě měli i přeplatek

2010-02-12 13:39:55

Jasně, je to tak určitě lepší. Já konkrétně třeba tu možnost v případě Triglavu nemám, protože pobočka u nás, na Severu je pouze v Liberci a to je trochu z ruky, takže dopis to řeší. Každopádně, když nedostanu do 15-ti dnů odpověď, budu se muset začít pídit po osudu oného dopisu...

2010-02-12 19:18:15

No vida.Tak se tady rozjela docela zajímavá diskuze a myslím,že to není na škodu vědět něco o možném riziku při zrušení pojistky poštou.To mě nenapadlo,že by mohli i takto jednat.No stále se člověk učí.

2010-02-12 22:45:30

Zajdo: Vidím, že startuješ na první našlápnutí a jsi asi více domýšlivý než já, protože jsem si ani nevšiml, že jsi to psal ty ( můj oblíbenec ), ale jen jsem koukal na ty stránky co jsou v odkaze a nějak jsem v nich nenašel sídlo firmy, kde budu uplatňovat případné poškození mého vozidla a tak to ve mě logicky vzbuzuje nedůvěru, protože je sice hezké, že bych třeba mohl něco ušetřit, ale v případě, že budu potřeba uplatňit škodu, tak nevím kde a u koho. Možná jsem to přehlédl, ale nenašel jsem v tom informace, které bych potřeboval a proto si jako vždy raději zajdu do kamené pojišťovny, kde mám již 40% slevu na pojistce a tak mě zákonné pojištění společně s pojištěním všech skel, proti vandalismu, proti přírodním živlům a proti střetu se zvěří vyjde ročně něco málo přes 9.000,-Kč u auta s obsahem 2.3 litrů.

Jinak zahrádku nepotřebuji - mě stačí, když vidím, že rupnou nervy tobě

2010-02-12 23:11:26

Blubery,ty seš fakt vůl.Bohužel ti to musím napsat tady na clubu a myslím,že mnozí se mnou budou souhlasit.Raději si fakt sežeň kus zahrady ,rejč a můžeš vynikat.

Jinak nevěděl jsem,že jsi slepý a tak specielně návod pro tebe.Když si otevřeš onu stránku tak vpravo nahoře máš napsámo nej pojištění.Na to když si klikneš,tak se ti otevře stránka se všemy kontaktama a ověřením.Takže hledej šmudlo.

2010-02-12 23:34:51

Zajdo: Invektivy tipu "vůl" si nech pro svoji rodinu.

Ano kliknul jsem si a vylezlo mě toto:

1) Typ podnikatele: Fyzická osoba - pobočka

2) Sídlo Nejpojisteni.cz sídlí v Blansku v budově bývalého "Svazarmu" (naproti učilišti) v prvním patře.

3) Provozní doba Pondělí Středa 10:00 - 12:00 13:30 - 16:00, 10:00 - 12:00 13:30 - 16:00

4) První moravská brokerská společnost, s.r.o. Brno PO 6.5.2005 PA platná 16.1.2007

5) Zapsáno: 24.listopadu 1993 - Předmět podnikání:- zprostředkovatelská činnost

Z výše uvedeného mě vychází následovné .... jde o firmu, která ručí do výše svého základního kapitálu ( jde o s.r.o. ), které ke všemu jako předmět podnikání uvádí ZPROSTŘEDKOVATELSKÁ ČINNOST - čili oni pouze zprostředkují pojištění, které si můžu sjednat sám v místě bydliště a navíc mají sídlo v Brně v budově bývalého Svazarmu a pobočku, kterou zajišťuje 1 člověk ( opět na živnostenský list ) s úředníma hodinama po + st. A to jsem jen nakouknul do Obchodního rejstříku. Oni pouze zprostředkovávají pojištění pro Česká podnikatelskou pojišťovnu a pro Slavia pojišťovnu.

Čili pro mě to je jednoduché - budu se držet své kamené pojišťovny v místě bydliště, kde si můžu osobně dojít, na místě vše vyřídím a dostanu vše do ruky a na počkání včetně případného servisu při hlášení škody.

2010-02-13 00:18:24

No nevím, já mám u ,,SLAVIE" povinné pojištění, naježdíno mám max. počet měsíců a platím na 2,3 ccm 1754,- pololetně, jsem zpokojený. Pojištovat auto někde přez net, ještě u nemoc známé pojištovny je nic moc, ale o kvalitě služeb se většinou každý přesvětší, až když je potřeba něco řešit, jinak se vlastně nic neděje...jinak jsem taky zastánce pojištovny kterou si mužu prověřit, do ,,svazarmu " bych teda nešel....

2010-02-13 00:33:02

Blueberry Ty mi připadáš fakt nějak nemocnej.To co jsem sem dal je pro ty,co nechtějí platit třeba za 2.5litra 7000,- ale raději by platili 3600,-Je to na každým,co si vybere za pojišťovnu a kolik za to chce dát.Já tady nikoho nepřesvědčuju aby to udělal nebo ne.Konkretně tobě jsem nic o nějaké povinnosti nepsal.Já tuhle pojistku uzavíral na zkoušku pro kámoše a bylo vše OK.Za dva dny mi přišla pojistka i se zelenou kartou.Peníze seděly a víc jsem od toho nechtěl.Z toho důvodu jsem to tady nabídl na clubu a je na každém aby se zařídil podle svého.Ty si plať co chceš a kde chceš.Já ti tvoje pojištění nepomlouvám.Pokud ti vadí sprostředkovatelská čimmost tak je to tvoje věc.Smlouva se uzavírá ne se sprostředkovatelem ale s pojišťovnou.Tak co sem pleteš nějaké ručení výší svého vkladu.Děláš chytrýho,ve všem se vyznáš,do všeho se montuješ a děsně tě baví do někoho rejt.Myslím,že jsem tě o nějaké rady ani hodnocení nežádal a jak tady čtu tak nikdo jiný taky ne.Tak jednou pro vždy.Nereaguj na mě.Nejsem ti na to zvědavej a ještě jednou ti říkám.Kup si zahrádku a rejpej si do ní.To co jsem ti napsal to u mě skutečně jsi a s tím nic neuděláš.Nenamáhej se mi zase psát interkou jako minule.Nemá to cenu.S tebou se fakt nemám o čem bavit.Doufám,žes to pochopil.

2010-02-13 00:44:50

Já ti jenom sděluji, že do Podnikatelské pojišťovny či do Pojišťovny Slavia si mohu dojít osobně a nemusím někomu telefonovat či něco objednávat prostřednictvím PC přes prostředníka, o kterém vím jen, že je makléřem v pojišťovnictví.

Víš - to je jako kdybys potřeboval natankovat benzín do auta a nejdříve si ho nechal natankovat do kanistru a pak si ho přelil do nádrže, ale když to chceš dělat takhle složitě - tvoje věc. Já jen sděluji svůj názor a pokud nemůžeš snést oponenta bez toho, abyses tu začal zase chovat jako hulvát, tak raději příště nic nepiš a nebo se hned nerozčiluj. Nejsi už puberťák a mohlo by se ti něco stát a já bych si to pak vyčítal.

2010-02-13 08:01:32

Ahoj, ano opravdu tahle firma i firma, kterou jsem uvedl já jsou pouze prostředníci. Mnou uvedená firma má pouze nabídku více pojišťoven. Na tomhle systému se mi líbí, že si toho mohu porovnat více a zbytečně nemusím obcházet ty zpropadený pobočky, který některý nemaj ani v mém dosahu. Běžně se i stává, že cenu za pojištění sjednanou tímto způsobem Ti samotná kamenná pobočka není schopna nabídnout. Ve většině případů je sleva na první splátku a tu u při návštěvě pojišťovny nedostaneš. Nehledě na to, že čas strávený slintáním někde po kamenných pobočkách dokážu využít mnohem příjemněji. Takže, každý máme jiný názor na tuto problematiku, tak jej také respektujme.

Já opravdu oceňuji, že nemusím nikam chodit a vše si zařídím s nohama na stole od compu během pár minut a ještě jsem za to zvýhodněn. Vzhledem k tomu, že bydlím na vesnici je tato možnost pro mne velkým přínosem i z časových důvodů. No a troufám si říct, že takových jako já je již dost, jinak by šli ti prostředníci již dávno do kelu.

2010-02-13 14:28:22

Za 1): Vorel: Dýchám s Tebou i když sem z větší vesnice(Kolín ).Zajda a Bluberry: I am sorry běžte se ale dětinsky se chováte oba!Jirko ,viděli sme se -známe se!Vím že nejsi člověk do kterého je potřeba rýpat!Bluberry s Tebou ještě ne ale taky není potřeba aby jsi si kupoval zahrádku.A fakt bych Vás dva chtěl vidět jestli bude nějaký sraz jestli přijedete a (nebudete o srazech jenom tlachat) jestli pokecáte a vyříkáte si to nebo si rozbijete držky

Za 2): Zajda psal že po netu je to pro ty co nemaj peníze. Blueberry píše že v kamenné s bonusy 40% si může dovolit přidat i jiné položky a má to za 9.000 klacků!Takže každý podle toho na co máme.OK

Za 3): Já sem loni pojišťoval Majdu v ČPP přímo a s bonusama na 36 měsíců dopředu to vyšlo na 5477 kaček.

A Formana za to samé za 2800kaček (pojistky na 100/100mil)

Pak sem náhodou našel stránky po netu to samé sjednáno a člověče!,čuduj sa svete o 1500kaček méněKdyž sem se vrátil do pobočky a ptal se jak je tomožné dostal jsem hezkou ale klasickou odpověď:"Fakt to tam takhle je?Já to už s jedným klientem otvírala ale nám to tady tak neukáže!" Divné ,že?!

Takže otázka je proč po netu levněji sjednat pojištění jde a v Kamenáči ne!!Ale že by tam hrálo takovou roli vyplácení zaměstnanců,provize za pojistku nebo jiné náklkady spojené s provozem pobočky -kdo ví.

A rozhodně bych neodsuzoval nikoho kdo je Zprostředkovatel pojistky,však je to člověk který se živí(Živnostenský list má!)prací jako každý jiný.A myslím si že žádné s.r.o. tady nehraje roli.To předse při něčem jiném,né?!Škodu uplatňuji předse na pojišťovně a ne u zprostředkovatele.

Klucí!,tady i jinde si pomáhejme, raďme ale zbytečně nenapadejmePodle nme je to blbost.

2010-02-13 17:58:12

Přes zprostředkovatele to fakt vyjde u té samé společnosti levněji. Na pobočce u Čsob 3000kč,přes zprostředkovatele díky jeho "bonusům" 2600 kč i s čelním sklem.Blueberry to trošku nepochopil nechápu kde přišel k názoru že to uzavíráš s tím zprostředkovatelem, ten jen spočítá a vyhledá tu nejlepší variantu pojištění u různých pojištoven. Proto mám jinde pojištěný dům,jinde auta,jinde penzijko,jinde kapitálové,úrazové atd.


Odpovědět

1  2  3