Fórum - Téma


Pomáhat a chránit a taky brát


Fórum Dopravní přestupky Pomáhat a chránit a taky brát1 ......... 3  4  5  6  7

2009-07-10 18:11:35

Víš proč nikdo na vojáky nenadává?Protože oni si ty prachy zaslouží..Jestli myslíš, že někde hačají pěkně v teplíčku v kasárnách a mnou si ruce nad každou výplatou tak se nehezky pleteš...Od tý doby co je armáda plně profesionální si toho moc nenasedí.Mají poviný výlety do míst,kde jim nejde o prémie nebo o pověst hrdiny v uniformě, ale o život.A co víc v těhle místech si to oddřou den po dni celej rok.A věř mi, že když zrovna nejsou v Iráku,Afghánu nebo v kosovu tak makaj.A to dost slušně,aby byly připravený na cokoliv.Tohle už neni stará komančská ČSLA, kde měly mazáci ráj.

Tady jsou to dobrovolný místa.A ty lidi jsou tam kvůly tomu v co věří.Pokud by to braly jako zaměstnání tak by tam dlouho nepobyly...Buďto by domu přijely v bedně a nebo by odešly dřív kvůly nepohodlnýmu vojenskýmu životu.Já osobně s tím zkušenosti nemám.Ale znám nejednoho kluka co tam slouží.A tvoje slova jsou jen plivance na jejich účet a na službu kterou dělaj dobrovolně bez ohledu jestli se jich někdo prosil...

2009-07-10 18:11:45

Blueberry - já osobně budu nadávat jak na policajty tak na vojáky , upřesním.Dnes je služba u policie a armády uplně o něčem jiném než tomu bylo za komanču. To je právě to co mi vadí.Co si budem povídat kdo byl u armády za komanče tak ví. Já narukoval v 85roce v lednu. Nebyl sem zrovna podle tehdejší normy , tudíž sem byl u stavebního a železničního vojska. Prostě sem dva a pul roku makal na stavbách po celé republice. Když si vzpomenu na tehdejší lampasáky a policajty je mi na . Dnes si užívají výsluhy a smějí se nám .Nechci se tu někoho dotknout ,ale u armády i policie tenkrát připadnul jeden schopnej na deset blbcu a za tím si stojím.Jak už sem psal dnes je situace jiná jak u policie tak u armády.A jestli, že si výsluhu zaslouží policie , tak v tom případě i vojsko. Také přísahali stejně jako policajti a životy (někteří) nasazují každý den.Stejně jako někteří policisté.

2009-07-10 18:25:40

LYNX: Popravdě se mě těžko argumentuje očem mnoho nevím, ale dokud nejsou povodně či jiné katastrofy, tak armádu jinde než v kasárnách nevidím. Ti co jsou v Afganistánu atd. tak na jednu stranu obdivuji, na druhou stranu tam mají spoustu peněz a ještě jim běží plat v ČR, jde o to kolik bych jich v Afgánistánu bylo jen za diety a plat v ČR - díky jejich lásce k armádě. Není to tak dlouho, kdy piloti Armády ČR vyhrožovali odchodem z armády, když je chtěli vyslat na mise do Afgánistánu - takže ono to tak s tím nasazením nebude úplně košer.

Čili já se ptám co Armáda ČR dělá pro českého občana, který ji za to platí ... napíšete mě nějakou celoroční aktivitu naší armády, která je prospěšná pro nás?

2009-07-10 18:27:57

LUDA: Nebudu reagovat na tvůj příspěvek, ale jen k němu dodám, že spousta dnešních cucáků by potřebovala vojnu jako řemen, aby je přešly roupy a dělání bordelu. Naučili by se pořádku, kázni a dalším návykům, které dneska nemají ...

2009-07-10 18:35:16

Blueberry to beru ,ale v první řadě je to na rodičích. Já vychoval dva kluky 22 a 20let. A dělají mi jenom radost, pracují a ostudu nedělaj. Na vojně taky nebyli. zase ,ale jak říkáš vidím to dnes a deně co nám to roste za mládež.Ale když tak přemýšlím ono je to pořád stejné.

2009-07-10 18:36:47

Tak k těm pilotům...Česko je vrtulníková velmoc v evropě.Muj bývalej spolužák shodou okolností slouží v Čáslavy a létá na MI-24 HIND pokud nevíš co to je, je to kombinovaný bojový vrtulník s vrtulníkem výsadkovým ruské výroby...Šlo o to, že na vrtulnících nebyly rušičky naváděných střel "STINGER" a každej vrtulník, kterej se vznesl nad zem by byl neomylně zasažen pár vteřin po vzletu.Na místo rušiček armáda chtěla investovat do jiných věcí.Nakonec uznaly, že pokud má mít letka v Afghánu úspěch musí ty rušičky mít...Takže je mají a do Afghánu letí.A víš kdo dával ty výpovědi? Ty pánové co šli do armády pro peníze..Naše armáda disponuje elitnímy útvary jako je SOG , 601 skss , 4 BRN . a mnoho dalších...Američani si nás zvou do misí,protože vědí, že český kluci necouvnou.Berou zabíjení jako nutné zlo pro splnění rozkazu.Jinak co se 601 SKSS týká tak jejich příjímací řízení je tak tvrdý že se tam dostane jeden adept ze sta.Výcvik daleko převyšuje americkou armádu...

2009-07-10 19:47:57

Krapet se přidám. Co se týče našich jednotek, které se účastní misí v Afghánu a pod. tak raději važte svá slova. Kdokoli z nás tady by neprošel ani základní výcvik, padl by na držku a řval jak malej kluk. Nikdo z vás asi ještě nehovořill z člověkem, kterej má tohle za sebou že? Proto říkám, že bychom si měli vážit těhle kluků, jelikož většina z nich tam opravdu není pro peníze... To, jestli bojují za "správnou věc" posuzovat nehodlám, o tom se dá diskutovat do nekonečna.

Citace nejmenovaného vojáka: "Tam, kde se ,,amíci" raději stahují zpět, jdou čeští vojáci kupředu. Jsme často nasazováni ne po boku americké armády s níž spolupracujeme, ale před ní..."

Aťsi to každej přebere sám

Nedá se vytvořit jednotný názor na polisty ani na armádu. Všude se najdou flákači, vychcánkové, ale také ti, kteří svou "práci" berou vážně, plní své úkoly a znají morální zásady... Ten, kdo si vytvoří ucelenej a příliš jednoduchej názor např.na policisty ve smyslu, že "všichni jsou to flákači", mi nestojí za to, abych ztrácel čas debatou s ním...

Jinak MI-24 je starej dobrej stroj. Sice velikej a těžkej, ale s dobrými manévrovacími schopnostmi. Jako malej jsem jezdíval na prázdniny k babi, bylo to poblíž letiště a z tohohle stroje šel strach u od pohledu... pak, když to "mastil" po obloze a nebo nízko nad terénem, že by mohl "trávu sekat"... nádhernej pohled

2009-07-10 20:17:55

LYNX: Díky za vysvětlení a odborný příspěvek ... uznávám, že naši kluci co operují v Afgánských horách jsou špičky a nejlepší na světě

Jinak díky i za obrázky a s těma pilotama vrtulníků co tam jsou jen pro peníze máš naprostou pravdu - však tak to bylo myšleno i odemne ... takže pivko na to

2009-07-10 20:21:02

PEPO: Taky klobouk dolů, že jsi se nenechal strhnout vášnivou diskusí a díky za bezvadný příspěvek, který má patu i tu hlavu

A jak jsi psal - flákači a vychcánkové jsou úplně všude a bohužel se stále najde hromada lidí co hodí kvůli jednotlivcům všechny ostatní od jednoho pytle.

2009-07-10 20:38:19

Tak k těm vysluham dle mého nazoru si je zaslouží obě složky u armády jsem nějakou dobu sloužil konkrétně u záchraných praporu a ano většinu času jsme byli v kasarnach udržovali stroje a vybavení aby bylo vždy v perfektním stavu a čekali. Ale když to piskli byli jsme vždy venku a kde jsou ti kluci ted na povodních pomahají lidem.

V současné době sloužím u policie a mužete si zkusit se flakat po našem boku. Ano někdy to tak je když není práce ale to swe muže během vteřin změnit a ocitnete se ve rvačce 20 lidi kteří se rvou na nože a mačety a jste tam sami dva.

2009-07-10 21:38:46

mondie: Oceňuji to co pro nás děláte, ono je snadné kritizovat a buzerovat když si to sám nikdo nezkusí. Víš jak vždy se na něčem dá najít něco špatného, ale kdo z těhle lidích dře? Sposta si jich pár dní v roce taky v práci válí prdel protože nemá do čeho píchnout ale pak dělají chytrý. Tak ať si to jdou zkusit, tu šanci má každej. A jestli se jim nelíbí to co dělají a dřou tak je to jejich boj, každej má možnost se učit a dělat dobrou práci nebo dělat policistu a učit se na to taky. Je to každého volba. To jsme holt my českej národ. Poslední dobou mě unavuje jak se tu všechno pošpiňuje.

2009-07-10 21:53:57

Dnes je na všechno špatná doba.Pustíš televizi nebo otevřeš noviny , a co vidíš?Lidé ,kteří mají jít příkladem se hádaj,urážej ,kompromitujou (myslím tím naše politiky).Je na každém z nás jak chce žít,většina lidí se snaží a chce vyniknout. A je uplně jedno v jakém je to oboru at v státním nebo soukromém. Je třeba začít u sebe , a snařit se .K lidem ,který v životě něco dokážou a žijou plnohodtotný život , chovám uctu a smekám . Je uplně jedno jestli je to policajt nebo popelář.Závist? Proč mám taky možnost si vydělat a užívat si. A mohu dodat ,že dnešní možnosti jsou, umíš a chceš dělat? Proč ne,ale jak říkám ,je to v nás.Je lepší někde dělat za pár šupek na 8hodin ,pak sednout do hospody a závidět těm co ještě makaj , že maj auta a žijí jinak.Doufám a věřím ,že se to jednou zlepší , snad.

2009-07-10 21:57:54

Blueberry: A jak pomáháš ty společnosti? Co ty pro ní děláš? Nebo jsi jen další z těch rádoby podnikatelů příživníku co koukají jen aby si nahrabali? Koukám, že kritizuješ úplně vše, ale sám jsi si to nikdy nezkusil. Možná jsem 22letej usmrkanec dle tebe ale zkusil jsem si hodně - myslím, že o dost víc než ty si myslíš. A kdo tady není úplnej debil tak ví, že kritizovat a buzerovat je jednoduché a umí to každej, ale já se ptám co pro nás děláš ty když tady takhle soudíš?

2009-07-10 22:00:48

Pepa: Díky za příspěvek, táta si tohle absolvoval a hořím vztekem když tu pak čtu to co tu je někdo kdo o tom nic neví schopnej napsat. Jestli tu někde ještě vyhrabu ty fotky tak vám je sem upnu jak moc fajn to tam je Znetvořený děti, rozstřílené baráky atd. Vím, že je to boj místních lidí ale doplácí na to spousty nevinných. A nemůžeš vždy všem pomoci. A to o čem tu furt nemluvíme je psychycká stránka věci - to se ani nedá popsat jak to na psychiku působí. Ale někdo si holt radši sedí doma v teple rodinného krbu a kritizuje vše kolem sebe.

2009-07-10 22:07:22

Tady ty slíbené fotky, zbytek snad ještě někde vyhrabu.

2009-07-10 22:09:06

Diakon- Lynx by si s tvým tatíkem rád pohovořil.Ač nevoják je do armády uplnej blázen a bojím se toho ,že se k armádě dá.

2009-07-10 22:14:57

V Bechyni bude možnost. Pokud to vyjde tak jak jsme se domlouvali a připojí se lidi s hayabusaclubu tak si bude moct promluvit s více lidma i ze speciálních složek a tak. A doufám, že ti co to tu špiní tam přijedou a řeknou to těm lidem do očí.

2009-07-10 22:41:57

Nic, už jsem se uklidnil a omlouvám se za odbočení od tématu. Fakt mě to rozčililo, náročnej den a tak a ještě teĎ večer tohle. Myslím, že problémem je, že se naše republika stále táhne v duchu a vzpomínkách na komunismus a vídí spousta věcí jako tenkrát a přitom to tak dávno už není.

Blueberry: Snad to vezmeš v poho a pochopíš co jsem tím myslel i když jsem se nechal dosti unést. Jinak k těm povodním si taky ještě dosti živě vzpomínám když jsem byl malé dětsko a jezdil jsme na vodácké tábory a pak přišla povodeň a byli jsme odříznutí přes noc od všeho, pak pro nás poslali 2 vojenské tatry a zbytek tábora jsme trávili v Boleticích, kde se o nás vojáci starali. Už jen kvůli této situaci jsem za tuto státní složku vděčen. A měj na paměti že může přijít den kdy začne válka (snad se to nikdy nestane) a pak se zkus vcítit do role někoho kdo má blízké z rodiny u armády. Snad pak pochopíš mé rozčilení nad větami typu:

"Co taková armáda? ... ti jsou v kasárnách zavřeni očím lidí a mají více peněz než policajti, výsluhy, pobyty, atd. ... ještě jsem neslyšel nadávat někoho na vojáka, že žije z našich daní "

2009-07-11 01:25:19

DIAKONE: Já umím jen kritizovat a nic jsem v životě nezkusil ... doufám, že jsi spokojený ... jo a nic pro společnost nedělám

Jinak celkem zajímavá soukromá zpráva od tebe ... nevím jestli se mám smát či být udiven a stát s otevřenou pusou. Každopádně pokud se mě podaří jednou přijet na sraz, tak se ti připomenu a můžeš udělat to co jsi mě napsal - pokud na to nebudeš mít odvahu a nebo usoudíš, že to není to nejrozumnější, tak se můžeme pobavit o něčem jiném. Možná byses divil čím jsem v životě prošel a co všechno už mám za sebou a změnil bys názor na mě jako na kafrajícího člověka do všeho

Snad nebudeš mít klidné spaní potom co jsi mě nasmolil do pošty ... ale beru to, že jsi to psal v afektu.

2009-07-11 09:02:24

Blueberry: ano máž zkušenosti a prošel jsi spoustou věcí to ti neberu, ale příjde mi, že to o čem tu píšeš neznáš ani v nejmenším když jsem to četl. Jinak vážně rád to s tebou proberu osobně, stejně tak jako si o těchto věcech pokecáme třeba s Ludou. Nechci tvrdit že je to tvůj případ, ale ono přes web je zde každej silnej a má silná slova. Včera jsi mě vážně naštval to je fakt, ale nebráním se tomu někde na srazu dát pivko, pokecat o tom všem, zasmát se tomu a tak. PRostě mi přijde že už se tady píšou věci jen v afektu (i já je píšu) které ani nemají žádný význam.


Odpovědět

1 ......... 3  4  5  6  7