Fórum - Téma


Pomáhat a chránit a taky brát


Fórum Dopravní přestupky Pomáhat a chránit a taky brát1 ......... 2  3  4  5  6 ......... 7

2009-07-07 15:22:18

LUDA: Jinak DÍKY za věcný názor či dotaz - takhle se mě to líbí

2009-07-07 15:23:01

Já bych prostě vzal služební pistoli, dal mu jí k hlavě a zmáčknul kohoutek.

2009-07-07 15:24:45

Blueberry - a nemuže se na člověka ,který je tam pracovně(viz. asistenční služba) také vstahovat porušení zákona?

2009-07-07 15:26:23

Luda: Né na ty né, ty dostanou jen gumovým projektilem.

2009-07-07 15:31:17

proč gumovým? useknout ruku.to by bylo duchodcu

2009-07-07 15:31:23

LUDA: Na člověka z asistenční služby se vztahuje pouze to, že spáchal přestupek proti majetku ... pak jedině pokud má asistenční služba nějaké své vnitřní stanovy. Jinak dostane pokutu a tím to hasne ... pokud mu teda někdo prokáže, že to byl úmysl ukrást ...

2009-07-07 15:34:47

Luda: To víš že jo a pak půjdou všichni do invalidního důchodu a já na ně budu makat né? Třeba na třičtvrtě republiky budu krmit ze svejch daní. Ani nápad.

Blueberry: Jo v tomhle máš pravdu, s tím souhlasím. To je jako bylo s těma hasičema co si točili na kameru ty autonehody nebo co a pak to dávali na net. Kdyby si to natočil normální člověk tak nic, ale když je to zasahující hasič tak je to nemorální a šmitec.

2009-07-10 09:45:44

Blueberry Vůbec s tebou nesouhlasím.Především jak z kraje píšeš,že je možné,že řidič někomu něco řekl...Řidič není kompetentní cokoli z nákladu rozdávat,prodávat ani jinak o něm rozhodovat.U soudu by to bylo braný jako krádež a možná i jako uplácení.Všichni ať už policie,hasiči i odtahovka jsou placení za svou práci a tudíž jim nenáleží žádný podíl z nákladu.Náklad má jednoznačně majitele a je pouze na něm co s tím zbožím udělá.Ti co tam cpali basy do aut tak jsou pouhé hyeny co se pasou na průseru nějakýho řidiče.Pochybuju,že pojišťovna zaplatí celý náklad když vidí,že část byla rozkradena a dokonce zná pachatele.Podle toho co tady píšeš je jasný,že ty bys ses ještě otočil domů pro vlečňák a vůbec by ti nevadilo,že si zničíš péra na autě.

2009-07-10 11:30:30

ZAJDA: Kamaráde je v pořádku, že se mnou vůbec nesouhlasíš, ale není v pořádku, že sis to asi nepřečetl, protože jsem psal o tom, že MAJITEL nákladu MOHL řidiči sdělit, aby to co není poškozené nabídl těm co pomáhají s odklízením - takže na to jukni ještě jednou

Víš - jediné, co mě na tom tvém příspěvku mrzí je to, že píšeš: " Podle toho co tady píšeš je jasný,že ty bys ses ještě otočil domů pro vlečňák a vůbec by ti nevadilo,že si zničíš péra na autě. " Neznáš mě a píšeš tu takovou hnusnou lež a urážku. Když se tu chováš jak vědma a děláš závěry, tak si nejdříve přečti co jsem psal a pak to nezkomol k obrazu svému, protože pak krom urážek, výmyslů a nějakých smyšleností jsi do diskuse nepřinesl vůbec nic a URÁŽET se vážně nenechám

Mě spíše zajímá, kde bereš tu jistotu, že bylo něco rozkradeno???? - ty snad víš více než co bylo v TV nebo v novinách?

2009-07-10 12:44:47

Tak mám taky svuj názor, co se týče platu a ruzných požitku policistu.Dělám už nějakej pátek (asi 23let) po psychické a fizické stránce je to náročná práce.Nehledě k tomu ,že zodpovídám za přepravované a dobře zabezpečené výrobky za obrovské peníze.Dovolená? 20dní v roce o jiném volnu se mi ani nezdá.Pracovní doba?Někdy 14h někdy 8h.Záleží na termínu nakládky lodí.Už sem zde psal ,že mám v rodině jak policistu tak učitelku(základní škola).A příde mi ta jejich práce nadhodnocená.Volno maj za rok jak já za tři(veškeré volno dobře placené).Policisté maj rekondiční volno,lázně a ruzné výhody. Tak proč potom ještě tak velké výsluhy?Mají nárok na duchod jako každý jiný, ale v rozumné víši! Jako každý jiný duchodce.Procenta -leta -plat -duchod.

Nechci se tu z nikým hádat je to prostě jen muj názor.

2009-07-10 13:00:41

LUDA: V pořádku ... mohu se tě zeptat krom toho, že zodpovídáš za zboží ( existuje pojistka na blbost pro klid na duši ) - zodpovídáš případně za zdraví či život lidí? Jaké znalosti musíš mít abys mohl svoji práci dělat?

Jinak když tu píšeš o rekondičným volnu - policajti na něj mají nárok po 15-ti letech služby ( pokud se nepletu ). A pokud srovnáváš svoji práci s prací učitelky, tak já osobně bych učitele taky nemohl dělat - za děti je obrovská zodpovědnost. Na to být učitelem potřebuješ mít určité vzdělání a ono učit 25 dětí taky není žádný med, nehledě na to, že je to jistě záhul na psychiku, což je horší jak makat rukama. Při představě školního výletu a nějakého průšvihu, kdy neposlušnému dítěti se něco stane bych asi zešedivěl.

A opět - pokud má někdo pocit, že být učitelem či policajtem je pohodička za spoustu peněz, tak máte všichni možnost se jimi stát a pobírat obrovské platy za nic, renty, rekondiční pobyty, atd.

2009-07-10 13:46:54

Tak popořádku -pojistka na blbost existuje(platí majitel firmy) ,ale je i spoluučast.Znalosti- praxe v německu a znalosti přeparavy,váhy ,materiál atd. Zodpovědnost pouze materiální , jedná se ,ale i o ceny kolem 3 mil eur

Policista v rodině dělá už 28let ,proto rekondiční volno.Učitelé? velká zodpovědnost ,psychika atd.

3lo mi o to ,že at posloucháš co posloucháš, pořád chtěj všichni zvedat plat ,ale státní zamněstnanci jsou placení z našich daní a ty daně musí někdo do sektoru dát.Mně je vytýkáno ( v rodině) ,že mám velký plat a oni berou to samé, za velkou zodpovědnost Stejně jako bych já bych nemohl učit a nechtěl být policista oni nebudou makat rukama.Letos v zimě se mnou dělal policista ve výslužbě(dělal policistu 30let)Nebudu zde psát kolik bere výsluhy,ale po prvním platu řekl památnou větu,tohle je moje poslední brigáda Je hodně těžké živit se rukama. Co dodat? Každé povolání má své ,ale ty výsluhy jsou (podle mne )neuměrné a nadhodnocené tečka konec.

2009-07-10 14:06:28

LUDA: Jo tak takhle to už pobírám a vesměs souhlasím - je vidět, že víš o čem mluvíš. Zpočátku jsem myslel, že to vidíš jednostranně a totálně laicky.

No k tomu platu - oni ho chtějí zvedat všichni - nejen státní zaměstnanci ( kteří mimochodem taky odvádí daně ) ... se podívej třeba na zemědělce, když prší tak nadávají, když je sucho tak nadávají, když je teplo tak nadávají, když je zima tak nadávají a pořád dokola blokují silnice, demonstrují a chtějí příspěvky a dotace na jejich podnikání a mohl bych pokračovat ... - každý chceme lepší postavení a více peněz což je logické, ale ono to nejde donekonečna. Nehledě na to, že si dovolím tvrdit, že náš stát živí ze svých daní právě obyčejní zaměstnanci, kterým nezbývá než daně odevzdat. Mnoho ( né všichni ) podnikatelé se snaží očůrat Finančák jakýmkoliv způsobem, aby nemuseli odvádět nejlépe žádné daně ( viz. Wrangler jeansi napsané jako pracovní oděv, atd. )

S tou předposlední větou souhlasím - všichni nemůžeme makat rukama a nebo hlavou - každý musí dělat něco jiného.

No a k těm výsluhám? ... co se týče zemí EU, tak v ČR jsou s výsluhama bezpečnostní složky na chvostu ... ... takže nakonec lidé, kterým se výsluhy nelíbí můžou být i rádi ( výsluhy pro policajty jsou pokud vím úplně všude na světě )

Mě spíše rozčilují renty a výsluhy vojáků - policajti aspoň dělají nějakou práci a vidíme je na ulici, atd ... armáda je zalezlá v kasárnách

2009-07-10 14:14:27

Výsluhy jsou na celém světě pokud se nemýlím - jak na východě, tak na západě od nás a často mnohem větší.

Mě spíše než u policajtů, hasičů a celníků vadí výsluhy u armády

Jinak dodám, že všichni co pobírají výsluhy, tak odvádějí taky daně - kdo je tedy placen z našich daní a kde mě to štve jsou naši "diskriminovaní" co nikdy pracovat nepůjdou

S tím rozdílem policajta z Prahy a z Horní Dolní souhlasím - poměr peněz, nákladů na život a pracovního nasazení je nesmírně odlišný.

FREDY : asi po 5-té ---- UŽ JSEM TU PSAL, ŽE DAR MOHL DÁT ZAMĚSTNANEC NA POPUD MAJITELE ZBOŽÍ

2009-07-10 14:42:21

tak pro pořádek byl sem u nich 15 let a celou dobu sem čekal na definitivu jak to mají jinde ve světě a nedočkal se např.v německu po dvou letech (zkušební doba) policistu nemůžou vyhodit pouze pro prokázaném tr.činu u nás ? za přestupek a pak se ještě zjištuje zda k němu došlo nebo ne.Němec bere nebo bral před pěti lety základ 2000 eur u nás asi 600eur .Banka mu ochotně poskytne ůvěr na dům či auto u nás se v bance kolegovi vysmáli.Osobně sem dostal flastr 10% z platu za položenou zbraň na stole prý měla být v sejfu jen pro pořádek žádný sejf na oddělení nebyl.Kolega 10% za to že měl ve službě na krku řetízek s korálků,další za rozepnutou košily u krku.Na stejném stanovišti Poláci s náušnicí v uchu s křížkem na krku jen pro porovnání.15 let sem musel mít svoje auto a platit náklady na cestování do práce ,nedali mě ani korunu.Po odchodu činilo odchodné asi polovinu mých nákladů na benzin.Služby ano 12 hod.oficiálně ale i 24-48 při akcích.So -Ne svátky ,denní ,noční s možností být první který chytne všechny možný a u nás neznámý nemoci od různých individuí které jsme sbíraly.Nebo být propíchnutej od Jugoše kteří zdrhali přes hranice během konfliktu a jednou ranou byli schopný podříznout služebního psa.Chceš dovolenou? nemáš hotový spisy takže máš smůlu dodělelej ve svým volnu.Chceš očkování ? zaplať si ho.Odřeš auto? seberem ti řidíčák dostaneš flastr a spoluúčast .Každý rok přezkoušení s fyzické přípravy pod hrozbou neuděláš? seberem ti třídu. Jestli se to někomu zdá jako idylka když po Vás ještě řve nějakej debil který má funkci díky papínkovi nebo politice a nikdy nestál na ulici tudíž hovno tomu rozumí prosím má možnost si to zkusit.Nebudu vypočítávat kolik sem našlapal km v každém počasí ,kolika lidem sem pomohl když potřebovali ,odešel sem s čistým štítem a serou mě ti co dělají u policie jen proto aby si léčily mindráky.

2009-07-10 15:02:17

CENZUROVANO

2009-07-10 15:17:16

bordel a lumpové sou všude nejen u policie ,nedávno se manželce udělalo špatně šla k doktorovi a tam ji bylo řečeno ať přijde za dva měíce že doktor toho má moc a nebude kvůli ní do půlnoci ordinovat druhý den záchranka a skončila v nemocnici na kapačkách co si mám myslet o takovém přístupu ,co tam ten doktor za ty prachy dělá je vidět že nejen u policie je bordel rozdíl je v tom že policajta by za tohle vyhodily doktora asi sotva a mluvit o přístupu st.úředníků na obecních úřadech je zbytečný

2009-07-10 15:25:30

mychak: To je na jinou diskusi ... a dost bohatou. Mě se stalo něco podobného ... snědl jsem houby ( ještě jsem nevěděl, že špatné ) a ještě ten den večer jsem měl horečku, zvracel jsem, průjem, zimnici a bolest celého těla ... manželka mě vzala do nemocnice, kde bohužel zrovna dávali nějaký seriál ( Růžovou ordinaci či něco podobného ), tak jsem s ofukama byl prohlédnut a vyhozen, že si mám vzít Endiaron, že mám střevní chřipku a že mám v pondělí k obvoďákovi. Druhý den ( v neděli ) už jsem přestával vidět a ani jsem se nemohl psoatvit, jak jsem se motal. Manželka volala kamarádce z Hematologie, řekla jí vše a ta nás okamžitě poslala zpět do nemocnice a nadiktovala nám vše co po nemocnici máme chtít. Tak jsem tam přijeli - opět ofrňování, nadiktovali jsme si co chceme. Vzali mě krev a moč a než přišly výsledky, tak mě bylo sděleno něco v tom smyslu, že kdybych se otrávil houbama, tak jsem dávno mrtvej. ( Později jsem se dozvěděl, že nejhorší jsou houby u kterých se otrava projeví po 3 dnech - to už pak je pozdě ). No když přišly výsledky, tak začal frmol jako prase - vyšetření, kapačky, testy, atd. ... já měl jaterní testy jak 80-letý alkoholik a to jsem téměř abstinent.

Nakonec jsem měl zdraví rozhozené 2 roky a musel žrát jaterní dietu a kamarád primář mě pak když viděl výsledky sdělil, že mě zachránila má anstinence a to, že jsem "relativně" mladej člověk.

Tím pádem mám já osobně svůj názor na některé lékaře a personál ... mohl bych s podobnýma zkušenostma pokračovat, ale to bych psal ještě týden.

2009-07-10 15:28:46

jo já vím že to je na jinou diskuzi já jen pro porovnání že nikde to není jak by mělo být a v našem státě je prostě bordel všude

2009-07-10 15:32:42

MYCHAK: Já ti povím proč se nadává na policajty a přitom je hromada jiných profesí, kde se běžně dávají úplatky ( zdravotnictví ) a bere se to jako samozřejmost ... ono totiž policajt po nás chce dodržování právních norem a vymáhá jejich porušení - bere nám naše peníze a nám se to nelíbí, byť je za to placenej právě proto, aby dělal poctivě svoji práci a nenechával se ovlivňovat.

Co taková armáda? ... ti jsou v kasárnách zavřeni očím lidí a mají více peněz než policajti, výsluhy, pobyty, atd. ... ještě jsem neslyšel nadávat někoho na vojáka, že žije z našich daní

Dále jak píšeš o obecních úřadech - kdo chce mít například hezkou značku na autě, tak musí mít známého ( korupce ) či musí dát úplatek ... nad tím se nikdo taky nepozastavuje ... a úředníci žijou z našich daní


Odpovědět

1 ......... 2  3  4  5  6 ......... 7