Fórum - Téma


Policie v akci


Fórum Dopravní přestupky Policie v akci1  2  3  4  5

2009-05-18 17:52:35

Blueberry -opět se vracím,chtěl si příklad (buzerace) naší policie,podotýkám NAŠÍ, já ti napsal případ s vestou a ty sem pořád pleteš Německo.Až se budou policajti (ne všichni někteří jsou profíci každým coulem) chovat tak jak maj,pak bodou mít respekt.

Já ještě žádnou pokutu neplatil a rychlost dodržuji vždy a všude.Tady i v Německu.

2009-05-18 17:54:36

to mondie:

Trošku jsem zalistoval a něco ke kauci jsem našel

Kauce za přestupky (§ 125a, § 118a odst. 1 písm. i))

Vzhledem ke skutečnosti, že se část řidičů z České republiky a zejména zahraničních řidičů vyhýbala přestupkovému řízení, zavedla novelizace zákona možnost vybrání kauce ve výši od 5000 do 50 000 Kč, ovšem nejvýše do výše hrozící peněžní sankce za spáchaný přestupek, která slouží jako prostředek k zajištění účasti podezřelého z přestupku při řízení o přestupku. Kauci může vybrat policista na místě té osobě, která je podezřelá ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích a je u ní důvodné podezření, že se bude vyhýbat přestupkovému řízení – § 125a, odst. 1.

Kauce je řidiči v plné výši vrácena v případě, že v dalším řízení není shledán vinným ze spáchání přestupku. Pokud je shledán vinným, kauce se započte na zaplacení pokuty. Naopak kauce propadne v případě, že řízení o přestupku nelze ukončit prokazatelně proto, že je podezřelý z přestupku nedosažitelný nebo nečinný, případně mu ve věci přestupku nelze doručit rozhodnutí – jinými slovy i přes opakované výzvy se nedostavuje k řízení a nepřijímá zásilky (rozhodnutí správního orgánu) – § 125a, odst. 5.

V případě, že je řidič podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti silničního provozu na pozemních komunikacích a je důvodné podezření, že se bude vyhýbat přestupkovému řízení a nesložil kauci jako záruku, že se dostaví ke správnímu orgánu k projednání přestupku, může policista přikázat řidiči motorového vozidla jízdu na nejbližší vhodné místo k odstavení vozidla a zabránit mu v jízdě použitím technického prostředku nebo odtažením vozidla (§ 118a odst. 1 písm. i)).

2009-05-18 17:57:30

to Luda: Nemyslím si, že to je o respektu, ale o strachu z postihu

Nevím kolik ti je let, ale pokud si aspoň trošku pamatuješ dobu před rokem 1989, tak z komunistických policajtů měli všichni strach a nikdo si nic k nim nedovolil, jako to funguje stále v Německu a rozhodně komunističtí policajti nebyli bez chyb - čili respekt bych za tím výhradně nehledal.

2009-05-18 18:04:58

Blueberry -koukni do profilu ,já se za věk nestydím(44let)Pamatuji dobře tu dobu,ale o respektu mluvím z praxe.Vím ,že profík si získá respekt a z blba jde strach.Myslím to upřímně,mám spousty známejch policajtu z dřívějška i z dnešní doby. Mohu srovnávat.Je pár policajtu s kterýma se dá i mluvit,poradí,pomohou(jezdím služebně po celé republice).Jižní morava nemá konkurenci co se slušných policajtu týká.Jinde tak jedna ku jedné. Je to pouze muj postřech.

2009-05-18 18:11:25

to Luda: Jo - do profilu jsem už juknul - pamatuješ

Nemá smysl se tu dohadovat kdo zná jaké policajty či jaké má s nima zkušenosti - já jen říkám, že to co si dovolí češi u nás k českým policajtům by si nikdy nedovolili v Německu a není to o respektu či profesionalitě, protože těžko laik dokáže posoudit profesionalitu českého a německého policajta už jen z toho důvodu, že čecháček nezná ani české zákony ( denně to vidím na silnici ), natož aby znal ty německé. A profesionalitu asi taky nelze poznat, protože když německý policajt kontroluje českého řidiče, tak český řidič jen mlčí a modlí se aby mu něco nenašel, kdežto s českým policajtem se u nás diskutuje a licituje nad pokutou či přímo se mu vyhrožuje známýma, atd.

2009-05-18 18:20:15

Blueberry -jak říkáš,je to v lidech,Já (mluvím za sebe) když vím ,že mám něco v nepořádku tak zaplatím(zatím sem nemusel).A tvou práci ti ani v nejmenším nezávidím . jinak zatím se tu všichni opatrujte a držte palce ,asi pojedu pracovně do Ruska,tak pak napíšu postřehy s tamní policií (když přežiji jejich kontrolu)

2009-05-18 18:22:26

to Luda: Počkej ... já nemám nic společného s dopravákama - to jsme se asi nepochopili

Za policii je tady " mondie " ...

2009-05-18 18:24:55

to Luda: Ruskou policii neznám a ani nechci - stačila mě ta Ukrajinská ... každopádně si připrav Dolary či Eura, případně cigarety na úplatky jinak se nikam nedostaneš ( pokud to je jako na Ukrajině )

2009-05-18 18:29:45

Tak ten klučina v Yarisu silně zazmatkoval. Kdyby jim zastavil hned, pohrozili by mu nebo by dostal pár set pokutu:-D ale proc ujizdel, to mi nejde na rozum:-D Jinak je vidím často a je blbý že tu jsou. Ale jsou tu kvůli tem hovadům co jezdí příliš rychle a agresivně, takže na druhou stranu jsou potřeba. Mš předjížděli když jsem jel asi 145 a spichali chytit Focus, ktey odhadem oka jel tak 180-190

2009-05-18 18:31:37

Blueberry- na uplatky máme pána z ambasády já budu jen pracovat(snad)

2009-05-18 19:15:15

asi žiju v jiný zemi respektive na okraji republiky, za minulej týden jsem najezdil 600km, za tenhle cca 150 a za tu dobu jsem potkal JEDINÝHO policajta.... kerej řešil dopravní nehodu skůtru... a vůbec nesledoval provoz kolem... takže o tom jak jsme všichni hlídaní a jak jsou tu pořád samé bezpečnostní akce mi něco povídej.. nemám nic proti Tobě, neber si to nijak osobně ale to co píšeš jsou docela zcestný a mylný představy o tom, jak jsme hlídaní... respektive přijeď se podívat k nám na sever... přesně to, jak to vysílají různá bulvární média.. snaží se veřejnost "masírovat" něčím co naprosto není pravda... ano možná někde v Praze ok... ale tady?? hmmm..poslední dobou toho pracovně jezdím opravdu hodně .... a když už jsme u toho německa... tak to je panečku rozdílec.... tam tyhle kousky co předvádějí někteří naši spoluobčané prostě neuvidíš... proč asi?? Že by inteligentnější zákony?? Že by schopnější policie??? Asi nejspíš... jinak jestli tvrdíš že 150 je vražedná rychlost, prosím... ale v česku na dálnicích krutá realita.. tak proč to neuzákonit? Běž si zajezdit do toho německa a uvidíš ten rozdíl.. na dálnících tam jsem se něco najezdil a všeobecně se na tamější silnice jezdím v klidu a bez nervů odreagovat, u nás je to hodně vo adrenalinu.... a to že bys mě jakožto měšťák poslal do hajzlu... no k tomu fakt nemám co dodat.. snad jen... že je to v naší vlasti typické... pokud budu maskovat svojí neschopnost tím že budu všechny dookola posílat do hajzlu to asi nemusím ani rozjíždět svůj podnikatelský záměr, který je v zárodku...

P.S.: tohle jest nekonečná debata a mrzí mě že tento web v mnoha ohledech začíná připomínat onen zmiňovaný bulvár... Propo aby nás policajti hlídali je snad jejich práce, povinnost a to proč to dělají, já se taky na webu nechlubím vším s čím jsem dneska třeba obchodoval nebo kolik jsem za dnešní den najezdil kilometrů bo strávil hodin za volantem.... JE TO MOJE PRÁCE.... STEJNĚ JAKO JE PRACÍ POLICIE JE NÁS HLÍDAT... bo jsou podobné akce u nás stále vnímány jako nadstandard??? Asi ano... když se to řeší v bulvárních médiích, to se tam rovnou můžou propírat zedníci jak kvalitně pracují na stavbách.. cejtíš sám že je to trošku hovadina a že celá tahle debata vlastně nikam nevede????

2009-05-18 19:15:29

po dlouhe dobe souhlasim s Diakonem...je to o lidech

2009-05-18 19:30:32

jak si jsam řekl řešil dopravní nehodu tudiž z největší pravděpodobností patřil ke spupině dopravních nehod a když dela jednu věc nemuže řešit další

k tem 150 km/h takže když bude zakon porušovat dostatečny počet lidi tak se to uzakoní a poolí to je trochu z cesty nemysliš takže spousta lidi krade tak to povolíme

a ta rychlost je zaměrně tech 130 pač je to konstrukční rychlost většiny našich dálnic

2009-05-18 20:19:35

to Hans.626: Vypadá to Hansi, že nežiješ v jiný zemi, ale asi nejspíše v jiném kraji. Já tu na Pardubicku potkávám policajty při dopravních akcích minimálně 1* za 14 dní

Další - 150 km/h na dálnici není rozhodně vražedná rychlost ... spíše se tě zeptám - kolik je u nás povolená MAXIMÁLNÍ rychlost ??? 130 km/h, takže je mimo mé chápání se ohánět tím, že poliši honili Yarise co jel 155 km/h ... jel více než měl? - jel, tak o čem diskutujeme.

Jinak pokud nečteš jen to co chceš, tak jsem psal, že jsem byl o víkendu v Německu a opravdu všichni jeli bezpečně po dálnici i ve městě ... kdy ve městě si nikdo nedovolil jet více než 50 km/h. Jinak když jsi tak znalý německých silnic, tak mě jistě potvrdíš, že se ti nestalo, že by se na tebe někdo lepil a vyblikával tě ( je to tam pokutované ).

Ano - pokud bych byl v roli toho měšťáka, tak bych tě do toho hajzlu poslal ( naštěstí nejsem ) ... protože pokud ti přijde normální řvát na uniformu a být sprostý za to, že někdo řeší tebou spáchaný přestupek, tak to se na mě nezlob, ale člověk co něco spáchá a není ochoten to uznat je u mě arogantní bezmozek. Já bych si to v životě nedovolil někomu nadávat, za to, že dělá dobře svoji práci !

Na konci píšeš toto : " Propo aby nás policajti hlídali je snad jejich práce, povinnost a to proč to dělají, já se taky na webu nechlubím vším s čím jsem dneska třeba obchodoval nebo kolik jsem za dnešní den najezdil kilometrů bo strávil hodin za volantem.... JE TO MOJE PRÁCE.... STEJNĚ JAKO JE PRACÍ POLICIE JE NÁS HLÍDAT.." - nechápu tedy ty invektivy co jsi psal dříve. Sám píšeš, že to je jejich práce a pokud vím, tak prací policie je i řešit přestupky blokovou pokutou. Čili pokud tě fízl kontroluje a případně pokutuje za nějaké tvé porušení, tak vykonává správně svoji práci

2009-05-18 20:25:11

to mondie: Máš pravdu ... nechápal jsem jak se někdo po zavedení bodového hodnocení mohl rozčilovat nad tím, že kouká více na tachometr, aby dodržel 50 km/h. Těch 50 km/h v obci není rychlost co se má držet, ale MAXIMÁLNÍ POVOLENÁ rychlost. Čili pokud nejsem schopnej jet max. 50 km/h a musím kvůli tomu sledovat ručičku na tachometru, tak holt pojedu třeba 40 km/h. ( nehledě na to, že co vím, tak je tolerance na policejním radaru + - 3 km/h ( kdyžtak mě mondie oprav ) a další věc ( většina tachometrů v autě ukazuje o nějaký ten km více než ve skutečnosti ), takže opět mě to přišlo takové to čecháčkovství dělat z mravence velblouda.

2009-05-18 21:16:34

Co se týče německa ano.. taky tam mají dokonalejší dálnice . silnice.. policajty.. prostě všechno. A asi i jinačí diskuze než tady, bohužel. JInak pokud se dneska projektujou dálnice, dávno se projektujou na víc než 130 tzn minimálně na 160 všechny nově dostavované úseky, nebo snad chcete zpochybňovat názory expertních skupin či samotného bývalého ministra dopravy?? Ok, jen do toho...

jooo jasně... jsme v demokracii a každej má mít právo říct svůj názor... jenže názor kritický se obvykle v diskuzích tady u nás netoleruje a to už dokonce i tady.. no nemám co bych dodal.. snad jen... pokračujte pokračujte... Třebas bychom si o různých zkušenostech s výkonem policejní práce mohli povykládat někdy osobně.. třebas na mělníku... možná mám prostě špatný zkušenosti se špatnejma lidma.. Ale to Tě očividně stejně nezajímá takže je mi to jedno.. v týhle fázi....proto mě tak trošku pobuřují tyto mediální masáže, který se zakládají na polopravdách... je to stejný povolání jako každý jiný, já jestli jsi si Blueberry nevšiml, ničí práci konkrétně nezpochybňuju ani jsem si na nikoho hubu neotevřel.. myslel jsem to z principu.. ale to je jedno.. chceš-li tu udělat zbytečnej flame ala TN:cz apod média... OK.. nikdo Ti to nebere... ale beze mně.

2009-05-18 21:25:00

Jezdím už 25let v podstatě denně jak služebně tak soukromě.Pokutu jsem platil naposled před 12lety 300kč za blinkr na vleku, a před tím v roce 1992 za parkování 100kčs Zákon se má dodržovat,nevím v čem je problém. Kdo to nezvládá ať platí.Kdo se chová na silnici jak dobytek a otravuje a ohrožuje jiné zaslouží trest.Když bude někdo dělat bordel na koupališti,v hospodě,na koncertě atd. přijde nějaký plavčík,pořadatel a pod. a dá mu přes držku.Tak by to mělo být i na cestách,Proč se mám bát pustit děti na výlet na kole,že je nějaký magor přejede?

2009-05-18 21:27:25

Pánové já si myslím, že není třeba se rozčilovat. Hovada zlstanou hovada i po zavedení bodového systému nebo čehokliv jiného. Nejsem například proti "tunerům" ale rádoby drsní týpci v "závodních felíciích" 1,3 nbo co budou jezdit v obci 80 aby si dokázali, že jim to jede i v obci tolik co mimo obec. Dneska sem pár takových ve Vyškově potkal...A co se práce policie týče, opravdu je to o lidech, konají svou práci aby si udrželi místa a mohli živit své rodiny. úplatky možná berou, ale najdou se místa, kde se bere mnohem a mnohem víc a častěji:-D(tím vůůbc nemyslím vládu ani bytová družstva za rané demokracie v čr:-D). Chlapi, nehádejme se tu...každý na to má svůj názor. Proti rychlé jízdě taky nejsem, ale pokud pojedu po dálnici, kde není moc velký provoz 150,160 a za zády uvidím passata, zpomalím a pokud mě bude chtít zastavit, zastavím a ne že budu ujíždět ve 150:-D

2009-05-18 21:28:34

to Hans.626 - nebudu tu nikoho zpochybňovat, ale pokud někdo projektuje dálnici na 160 km/h a zůstanou opět jen 2 pruhy, tak tomu nerozumím. Ale jak už jsem jednou psal - je povoleno MAX 130km/h, tak i kdyby byla dálnice projektovaná na 300 km/h, tak tak jezdit prostě nemáš.

Tak ty osobní zkušenosti hoď sem a hlavně uveď konkrétní věci ... já tak špatné zkušenosti nemám. Pokutu jsem dostal 2* v životě a jednu za rozbité čelní sklo a druhou za rychlost. Nikdy jsem se nehádal a vím za co jsem to dostal - za svoji BLBOSt a porušení zákonů - takže oprávněně. Konkrétní špatné zkušenosti tedy nemám, takže s tebou velice rád na toto téma budu diskutovat.

Hansi - to, že máš jiný názor ti taky neberu, ale rád diskutuji o argumentech a né o polopravdách či domněnkách a proto tě vyzývám k další diskusi, kterou jsi nakousnul

2009-05-18 21:29:26

Jo a jeste jedna otazka...proč mají automobilky zájem na tom, stavět superrychlá auta? že by proto, že je o ně zájem?


Odpovědět

1  2  3  4  5