Fórum - Téma


Policie v akci


Fórum Dopravní přestupky Policie v akci1  2  3  4  5

2009-05-17 11:19:13

blueberry: Já vím, já myslel význam diskuzí kde pak zase řešíme kdo je jaký člověk a tak - prostě jako u motorkářů, kamioňáků a tak - je to vše na jedno brdo a je to o lidech.

2009-05-17 11:42:14

http://www.novinky.cz/kri...az-vystrel-z-pistole.html

Taky zajímavý odkaz ... Až výstřel na zadní levé kolo z policejní pistole zastavil v noci na neděli v Havířově na Karvinsku asi dvacetiminutovou divokou jízdu osmadvacetiletého muže z Havířova. Při kontrole mladíkových dokladů policisté zjistili, že šofér nikdy nevlastnil řidičský průkaz a navíc má vysloven zákaz řízení motorových vozidel hned od čtyř soudů, a to až do roku 2016.

Co k tomu dodat - doživotní zákaz řízení, pokuta 200 000,-Kč a vězení na 2 roky ... to by byl adekvátní trest. Bohužel jak to tak v našem právním státě chodí, tak dostane 3 -6 měsíců odnětí svobody a po 1/2 trestu ho pustí a opět bude jezdit bez ŘP a nalitej dokud někoho či sebe nezabije.

2009-05-17 12:08:11

tahle diskuse má mít název černá kronika . Proč pořád předhazovat jen ty špatné řidiče?Je to tu jak na NOVĚ Je zajímavé ,že tu není ani jeden příspěvek o naší policii jak berou uplatky a spolupracují s mafií.Už vidím ten ohlas Jsme jen lidé né hodní policajti a zbytek špatní motorkáři ,nebo řidiči aut.Při silniční kontrole kolikrát policie ani nezná vyhlášku a ve spoustě případech jen buzerujou.(jsou i normální lidé v uniformě ,ale je jich málo).

Je to pouze muj názor a skušenost

2009-05-17 14:11:19

to Luda: Buď od té dobroty a než něco příště napíšeš či na něco reaguješ, tak se podívej na první zakládající příspěvek a na ten reaguj.

Pokud chceš udělat místnost s názvem černá kronika, tak ho můžeš udělat a dávat tam odkazy, případně tam psát o smrtelných úrazech !

Pokud chceš udělat diskusi o "úplatné policii " a jak spolupracují s mafií, tak to založ a hlavně tam hoď odkaz ně nějaké vyřešené případy a né jen podezření či nějaké hospodské keci, které nech alkoholikům v hospodě a netahej je sem. Pokud něco konkrétního máš, tak sem hoď odkaz či konkrétní argument. Jinak se koukni do Trestního zákona abys byl znalejší práva, kde zjistíš, že trestné je úplatek brát a zároveň je trestné ho dávat. Čili abys mohl úplatek vzít, tak ti ho někdo může poskytnout, ale jak jsem psal - založ si diskusi na toto téma a hoď tam konkrétní příklady a né zvratky z hospody od nějakého ukřivděného pablba co dostal někde flastr za to, že jel rychle.

Jinak když už napadáš nějaké bengo, které neumí "Vyhlášku", tak si sáhni do svého vědomí, abys zjistil, že fízláci podle nějaké vyhlášky pokutu ( tebe buzerují ) neřeší od roku 2000, kdy vstoupil v platnost zákon o provozu na pozemních komunikacích.

Pokud se tě tento příspěvek dotknul, tak sorry, ale rozčiluje mě, kdy někdo napadá jakoukoliv práci aniž by o tom sám něco věděl a bez konkrétních argumentů. Jistě jsou mazi nima i blbci, ale těch policajtů je 43 000 a jsou to lidi jako my.

2009-05-17 16:40:56

Blueberry -tvuj příspěvek se mne nedotknul ( o práci policie toho vím dost, mám dva v rodině).Jde o to jak píšeš na konci příspěvku.Kolik je policajtu ,a jsou to jen lidi.Ale na druhé straně zákona je mnohem víc lidí,kteří čas od času ujedou(nezastávám se jich každý je zodpovědný sám za sebe).O smrtelných urazech nechci ani psát ani číst(tvé odkazy bohatě stačí http://www.mazdaclub.cz/m...php?topic_id=36389&kols=5)

A příklad (buzerace mám) při silniční kontrole policista bohužel nic nenašel tak po mne požadoval reflexní vestu(i přesto že vestu mám) neukázal jsem mu ji a byl hodně rozladěn (jeho kolega mu domluvil).

http://www.silnicnizakon....tazky/reflexni-vesta.html

Tot vše mazdárek

2009-05-17 18:50:07

nesdílím nadšení zde přítomných. Ano podobné akce by měly bejt ale né jednou za uherskej rok. Ale to už se nikde nepíše a nikde se o tom nedozvíš... za druhé.. nesouhlasím s tím že oni honí jenom piráty silnic.. ti se jim jako tradičně vysmívají, auta většinou nemají přepsaný ani na sebe, na správním řízení si podmáznou x lidí včetně policajtů a je vymalováno.. a takový ubližujou.. ne jako třeba tenhle neštastník v Yarisu, který jel 150 a už ho drátovali.. protože to bylo holt prostě moc jednoduchý.. viz http://www.novinky.cz/kri...kilometru-po-dalnici.html No zajímavý že na tom videu neměl víc jak 155 hmm.. no prostě bájo česká klasika... nemám nic proti cajtům... ale když už dělají svou práci tak ať ji dělají a dělají ji dokonale a honěj ty co jedou 200 a více a fakt ohrožujou lidi... ale to ne... u nás ne.. když k tomu přidám naše debilní zákony tak je mi na zvracení. Ale to je jedno... A taky ne že jednou za uherskej rok bude na okraji republiky podobná akce... a potom třičtvrtěroku nic.. Velice dobře si vzpomínám na dobu, kdy se kupovala policejní mondea apod byl humbuk okolo toho jako kráva a rok na to byly tyhlenc auta neviditelný... Od roku 05-07 jsem najel spoustu km jen po nejrůznějších dálnicích a tohle auto jsem potkal opravdu tolikrát, že bych to spočítal na prstech obou ruk. ale to je jedno. U nás se nebudu divit už nikdy ničemu. Vím že mě teď za to budete kamenovat, ale tak je to u nás pořád. A ve všem... dělají se kolem toho mediální masáže ale kdyby se někdo podíval na odvrácenou stránku věci to ne. U nás se všechno dělá preventivně ale NÁRAZOVĚ... a lidi na silnicích jestli jste si nevšimli umírají POŘÁD.. viz.. http://www.novinky.cz/kri...h-prinesl-11-mrtvych.html

Nad tím by se páni policajti měli zamyslet především, než budou zase někoho kasírovat. Nad tímhle smutným faktem a nad tím, že když sednu dneska za volant, musím narozdíl od vyspělých státu počítat i s tím že se už domů kvůli nějakýmu kreténovi třeba nevrátím Howgh

2009-05-18 10:08:20

4 hans:no mně překročení rychlosti o vic jak 20 km/h v hodině jako prkotina nezda na dalnici to tak možna nevypada ale rozdil 20 kh/h je sakra poznat na brzdné dráze na reakční době řidiče. A zákon porušuje stejně jako ten co jede 200. A navic když jsem u tebe četl byla tam honička takže se snažil ujet takže kdyby mohl tak určitě jede rychleji. A člověk který se snaží ujet je sakra nebezpečný silničnímu provozu. A mluvím z vlastní zkušenosti par honiček už za sebou mam. A ty by jsi si měl tu věc pořadně přebrat než začneš hajit takové chudáky co jedou jen 155 km/h.

2009-05-18 11:17:24

ok já hájím chudáky.. no ale že mě onehdá jeden kretén málem sestřelil na r 10 když mě předjížděl přes odbočovák apod, určitě jel mnohem víc než 180 tak to je v pořádku... takovýho nikdo honit nebude.. že ohrozil mnohonásobně víc lidí je taky v pořádku... Ale proti takovejm nikdo nezakročí a správní orgány jsou na ně krátký... protože on je Pan Businessmanager s medvědem za 2,5 mega a tudíž na něj nikdo nemůže a má známejch všude 3 )(... ale fajn, radši neříkám nic a držím hubu a krok jako vostatní to je totiž to jediný co se v týhle zemi dá dělat. To že je situace kritická a že je těch lidí prostě málo vím i od známých od PČR takže klídek jo Nikoho nehájím... jenom mi přijdou některý věci v téhle zemi malinko nelogické a že jsou tu zase rovní a rovnější. Hwgh

2009-05-18 13:53:51

to Luda: Víš co by mě zajímalo? ... kdyby tě zastavila policie v Německu, tak jestli bys jim taky neukázal reflexní vestu ! Za hraniceme totiž i ten poslední "namachrovanej čecháček" sklapne a šoupe nohama a pokud to neudělá, tak s ním zametou, že si to pamatuje do konce života.

2009-05-18 14:02:38

to Hans.626: Dovolím si s tebou nesouhlasit - policajti mají takových akcí hromadu a co se týče našeho města ( Pardubice ), tak tu vidím policisty minimálně 1* za 14 dní dělat dopravní akce a to píšu jen o těch, které vidím na vlastní oči.

No a to jestli se polišům vysmívají "namachrovanci" co podmáznou lidi na správku či jak píšeš, že mají auta napsané na někoho jiného, tak za to přeci ti policajti nemůžou, ale naše kravské zákony. V Německu ( zkráceně ) odpovídá za vozidlo jeho majitel a pokud se řidič odvolává, že to nebyl on, tak pokutu napaří majiteli vozu a ten si to ani nezkusí nezaplatit, protože by se se zlou potázal. Tady jsme v ČR a tady se raději řeší 30,-Kč poplatky.

K tomu "nešťastníkovi" z Yarisu - mě nepřijde jako nešťastník, ale jako arogantní debil. Pokud si to přečteš celé ( dal jsi sem odkaz ), tak se dočteš, že "ujížděl či nezastavil" policii na výzvy a to několik kilometrů. Opět se budu odkazovat na jiné vyspělé demokracie - tam by si to nikdo nedovolil a pokud ano, tak by po několika výzvách ležel vedle auta buď omotanej o sloup a nebo děravý jak cedník. Věř tomu, že honí i ty co jezdí 200 km/h - stačí sledovat více zpravodajských kanálů a né jen bulvární plátky či novináře co hledají senzaci.

Na závěr dodám - sebelepší zákon či všech 43 000 policajtů na silnici nepředělá vylízané pako co si sedne za volant ožralej, bez řidičáku či jede jako smyslů zbavený. Lidi musí začít u sebe a případně k tomu naše exekutiva zpřísnit zákony, tak aby to řidiče bolelo.

2009-05-18 14:06:19

to mondie: souhlasím s tebou ... na dálnici je o 20 km/h rychlejší jízda "prd", ale když se podíváme na konstrukční možnosti Yarise, tak těch 150 km/h už je jaksi na Yarise více než kdyby těch 150 km/h jelo třeba Ferrari. Na druhou stranu - je tam povolených MAX 130 km/h, tak nechápu ty keci, že jel jen o 20 více. O víkendu jsem byl v Německu a nikoho jsem tam neviděl jet po městě více jak 50 km/h - proč to nejde u nás a většina má pořád keci a připomínky????

2009-05-18 14:13:11

to Hans.626: píšeš: " no ale že mě onehdá jeden kretén málem sestřelil na r 10 když mě předjížděl přes odbočovák apod, určitě jel mnohem víc než 180 tak to je v pořádku... takovýho nikdo honit nebude.. " prosímtě co to kecáš???? Uvědomuješ si co jsi napsal za hovadinu? - ty si snad myslíš, že kdyby tomu byla přítomna hlídka dálniční policie, že by se nevydali řidiče stíhat? ... najdi si někde statistiku kolik je denně dopravní policistů na silnicích a pak si uvědom kolik by jich muselo být, aby pohlídali všechny debily co jezdí na silnici - a že jich je.

Tuhle jsem byl svědkem toho jak se nějaký "pako" rozčilovalo na měšťáky, že dostává pokutu ( řval ně ně, že ho buzerují ) za to, že špatně parkuje a kde byli, když mu vykradli sklep. Být v kůži toho měšťáka, tak mu řeknu ať si zaplatí bezpečnostní agenturu a pošlu ho do prdele. Opět příklad vylízanosti některých čechů, kteří by v Německu místo řvaní na uniformu uchcávali prdelí, aby nedostali pokutu 500 Euro.

Sorry všem za vulgarity, ale musel jsem vypustit páru, protože si občas myslím, že někdo si na chvilku odložil mozek.

2009-05-18 16:37:33

Blueberry- Nevím proč sem pleteš Německo??Já jel po normální silnici v čechách.Ale asi toho necháme,každý hájí své zájmy a nemá cenu se hádat.

P.S. ještě zareaguji na tu jízdu v Německu. Do Mnichova jezdím tak mohu porovnávat.Je to v lidech.Za 14dní v Německu sem neviděl jedinou havárku,cestou od Strážného do Č.B.hned 4.Bydlím v Třeboni což je kousek od rakouska a jak si vysvětlit ,že já jedu v obci 50km a rakouský sedlák jede tak 90km ? Doma by ho za to zavřeli ,ale tady?

2009-05-18 17:23:57

to Luda: Německo do toho pletu z toho důvodu, že i český prase jede v Německu tak jak má V Německu se český prase do fízlů nenaváží ... a jak sám píšeš - jezdíš do Mnichova a tam se řidiči chovají tak jak mají - důvodem je to, že jsou tam pokuty vyšší, nekompromisní a vymahatelné ... proto ten sedlák z Rakouska jede u nás jako to prase ... nechá si dát od policie složenku a vysmátej jede dále a nikdy nic nezaplatí. ( je to ale na dlouhou debatu )

A dodám - to Německo jsem předhodil úmyslně, tak až pojedeš do Mnichova a až po tobě německá policie něco bude chtít, tak se na ni " vyprdni " ... pak sem napiš jak jsi pořídil a jestli tě nepřešel smích.

2009-05-18 17:26:55

s tou složenkou te musim opravit ted se již složenka předa německým či rakouskym uřadum které ji vymáhají takže nakonec ji zaplatí třeba i pomocí exekuce ale jde o to že výše pokuty je směšná

2009-05-18 17:31:39

to mondie: Ano - to máš pravdu, ale jaká je vymahatelnost? ... po 1 roce se přestupek promlčí. Než se to dostane od policie na celní úřad a než ten to dá dohromady a předá úřadu jiného státu a nikdo nevíme jak to tam funguje. Pokud to opravdu po tom řidiči v jeho zemi vymůžou, tak jenom dobře, ale jakou pokutu - 2.000,-Kč? ... navíc sám jako člověk z branže víš, že hromada přestupků nelze řešit na místě a musí se postupovat na správní řízení a to je zabité, takže cizinci buď stačí nesouhlasit s přestupkem a nebo čekat na promlčení či na neschopnost úřadů.

2009-05-18 17:34:46

to mondie: Nejdůležitější je ale to co jsi napsal v té poslední větě - " výše pokut je směšná " ....

Další věc ( nemám to teda konkrétně zjištěné ), že pokud v cizině ( jako cizinec ) nezaplatíte pokutu na místě, tak máte sakra velký problém. Slyšel jsem, že se zabavují auta či jiné věci jako kauce. ( dodávám, že jsem to jen slyšel a může to být jedna bába povídala )

2009-05-18 17:43:30

maš pravdu ale toto existuje i u nas ale je tam takovy malý dovětek zabavená věc nemůže byt v nepoměru vůči výši pokuty takže zase smula

ale používá se to proti kamionum kde se výše pokut pohybují i v řádech desetitisícu ale toto nemam moc ošefované protože nejsem dopravak ale pořadková policie

2009-05-18 17:43:32

maš pravdu ale toto existuje i u nas ale je tam takovy malý dovětek zabavená věc nemůže byt v nepoměru vůči výši pokuty takže zase smula

ale používá se to proti kamionum kde se výše pokut pohybují i v řádech desetitisícu ale toto nemam moc ošefované protože nejsem dopravak ale pořadková policie

2009-05-18 17:50:51

Jo o KAUCI vím taky že existuje i v ČR, ale jak sám píšeš - je to problematické, kdy jak sám píšeš nesmí být v nepoměru ... navíc tuším, že jsem někde četl, že je tam i omezení co se týče "recidivy" nebo něco takového, kdy je to myšleno tak, že se přestupce bude zaplacení pokuty vyhýbat, ale toto opravdu tahám z patra, protože jsem se o to nikdy více nezajímal.

Navíc málokterý dopravák to používá, protože dnešní doba je taková, že by ho hned dotyčný zažaloval a poctivý policajt by byl postaven mimo službu ( v tom lepším případě ) - pokud máš jiné zkušenosti ( jsi přímo z terénu ), tak dej vědět.


Odpovědět

1  2  3  4  5