Fórum - Téma


Policejní passat na D1 - překročení rychlosti


Fórum Dopravní přestupky Policejní passat na D1 - překročení rychlosti
udm  
2013-11-16 19:48:37

Zastavil mě policejní Passat na dálnici D1. Po odečtení odchylky mi naměřili 153 km/hod, tedy o 23 km/hod více. Bylo to v září, za bílého dne, na dálnici byl nízký provoz, podmínky pro provoz byly ideální, nebylo namrzlo, nesněžilo, nebyl prudký déšť ani nebyla mlha.

Domnívám se, že nebyl naplněn materiální znak přestupku, který musí být prokázán společně s formálním znakem přestupku, neboť jsem nikoho neomezil, natož abych někoho ohrozil, provoz mírný, podmínky ideální. Těžko by někdo hledal nějakou společenskou nebezpečnost na takovém počínání, kór když se již léta mluví o tom, že se zvedne rychlost na dálnici na 160 km/hod. I mé řidičské schopnosti jsou vysoce nadprůměrné (skromnost stranou :D). Jako řidič jsem byl dobře vyspalý, svěží a plně koncentrovaný. Řídil jsem vůz, který byl po technické stránce naprosto vpořádku a který má velmi dobré jízdní vlastnosti (a mimo jiné má maximální rychlost 250 km/hod).

Policejní Passat měřil radarem POLCAM, tedy nebylo to detekovatelné žádným anti-radarem, neboť se jedná o pasivní systém kamery - záznamu videa, GPS souřadnic a vzdálenosti od měřeného vozidla a ujeté vzdálenosti. Dá se úspěšně zpochybnit přesnost a metoda měření? Četl jsem na některých webech, že se někteří právníci domnívají, že je tento systém měření snadno zpochybnitelný a napadnutelný.

Máte nápad, jak se bránit proti této policejní buzeraci? Na místě jsem blokově nic neřešil, nechal jsem to dát do správního řízení.

Jaké jsou Vaše zkušenosti s policejními Passaty?

Mohou policajti měřit, aniž by po celou dobu zapli majáky, když musí jet stejnou rychlostí jako vozdilo, které se snaží změřit? Pokud by tím porušili předpisy, dá se takto získaný důkaz vůbec uznat?

Mnohokrát jsem četl, že policejní passat se přiřítí zezadu, jedete v levém pruhu, tak zrychlíte a uhnete do pravého pruhu, což byl přesně můj případ. Když někdo chce jet rychleji, snažím se mu uvolnit cestu. Když ale máte pocit, že Vás policejní vůz "tlačil" a vyprovokoval k rychlejší jízdě, je to vpořádku či se dá tímto hájit?

Četl jsem, že musí být dodržena podmínka vzdálenosti na začátku a konci měření. Jaké jsou Vaše zkušenosti v tomto směru a případnou obhajobou?

2013-11-16 20:19:55

oni můžou jet rychleji i bez majáků. Tohle postihování formálního překročení rychlosti je dnes hrozně módní "hon na piráty", a moc nevěřím, že by se u nás v dohledné době něco změnilo.

I v Rakousku před pár lety na několika úsecích dálnic zkoušeli navýšení rychlosti, a podle statistiky v této době dokonce počet nehod klesl. Ale než se stihl průzkum dokončit, byly volby, změnila se vláda, a k vyhodnocení již nikdy nedošlo, protože nová vláda neměla zájem rychlost zvyšovat.

udm  
2013-11-19 23:16:11

Trochu jsem Googlil a těhle pár informací k tomu bylo k nalezení: http://cs.renault-club.cz...-passatu-a-dalsi-info-155 Snad to někomu trochu pomůže.

2013-11-20 04:38:48

no, ja nevim, ale pokud te zmerili, tak neni co resit . to neuhadas...

2013-11-20 07:55:57

Podle toho, co pises to byl "stary Passat", kde te musi policajti dojet, udrzovat plus/minus tvoji rychlost a pak na displayi odecitat pixely v tve vzdalenosti (zvetsujici se?) od jejich vozu tak, aby urcili tvoji rychlost.

Tenhle zpusob mereni je celkem snadno napadnutelny - podivej se na www.dfens-cz.com a hledej.

"Nove Passaty" maji uz jiny, hure napadnutelny zpusob mereni (nemusi s tebou rovnat ryhlost), ale to je tady vlastne OT, protoze to neni tvuj pripad.

Ale stara pravda na zaver: Je to tvoje vec, ale neco jsi porusil a mel bys za to nest odpovednost. Ja jsem D-fens praktiky pouzil jen jednou, kdy jsem se stal tercem neopravnene buzerace MP.

udm  
2013-11-20 09:56:10

luk.zah: jestli to byl ten starej či novej nevím, ale měl systém POLCAM http://www.policie.cz/cla...nky-mereni-rychlosti.aspx

2013-11-20 10:40:29

Pak je to ten "starej".

Na to Passatu meli jiste antenku. Ty nove ji nemaji (ale to je zase nerelevantni).


Odpovědět