Fórum - Téma


Plyn pedal


Fórum 6 GG / GY Plyn pedal

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla2008-12-10 15:13:20

Predsa nieco . ked pridavam plynovym pedalom , teda stlacam okolo osy ulozenia plynovu packu , tak "zasekava " . Je to nepatrny pocit . ako keby nieco nebolo namazane medzi topankami a packou pri motori a prvotne zatlacenie je potrebne trochu viac zatlacit , ako keď zasekava a klb nie je natrety . Mla niekto nieco podobne . Trochu je nervoznujuce , no casom ked na to nedavam pozor je v pohode - nevsimam si to , ale je to tam . Moja zena mi zacina pripominat , ze zasekava plyn pedal , ale len nazaciatku zatlacania . ked povolujem vtedy nic, ked zatlacim a potom stlacam dalej tak vtedy je citit . Kde a ako treba namazat ?. Sklusal som vstrieknut sil. spray kde tade , no nic.

2008-12-10 16:12:55

No ja mám ten sam problém. 1cm a pak jako by se zasekl. Někdy při rozjíždění je to nepříjemné. Ale nedělá to pořád. Chystám se to promazat i u motoru.

2008-12-10 20:40:28

Nevím jestli jsem měl tu stejnou závadu, ale zmiňoval jsem se o něčem podobným v tematu klapka na přisávání vzduchu. Je to hned pod vaším tématem.

ttp://www.mazdaclub.cz/msgboard_posts.php?topic_id=30451

Mně to dělalo hned jak jsem sešlápnul pedál tzn. na začátku jeho dráhy, jako by byl zaseklý od začátku, musel jsem vidat větší sílu abych tak nějak ten pedál odlepil, pak to povolilo a dál šel normálně. Tak jsem se mrknul na tu klapku přisávání vzduchu. Je hned u plynovýho lanka v motoru pod krýcým plastovým víkem. Je u toho potrubí ke vzduchovému filtru. Tak jsem povolil utahovací pásku a sundal sesunul potrubí. Hned jsem ji uviděl, Je bílá a kulatá a při sešlápnutí plynu se otáčí a pouští vzduch od filtru dále do motoru. Její hrany byly černé a ulepené. Naklonil jsem ji a technickým benzínem otřel hrany + vše kolem ní a ejhle. Závada byla na to tata pryč. Nedoporučuju ale povolovat ty dva malé šroubky. Stejně se nedá celá vytáhnout a akorád vám může spadnout dále do motoru. Pak už jenom zbývá vysavač drátky a hodně trpělivosti. Takže neodmontovávat!!

A pro zajímavost nová stojí cca 16000 kč. Prostě darda. Tak to zkuste třeba máte to samý co jsem řešil já.

Hodně štěstí.

2008-12-11 17:20:57

Diky, vyzkouším.

2008-12-12 09:56:14

Ahoj , skusim to , urcite .

Len je zima , asi cez vikendu na to mrknu , nemam rad zimu . hoci coho sa dotknes ide ta zamrazit .

vdaka .

2009-05-07 13:25:42

Ahoj .

ANo presne ako pises .

Odmontoval som filter od tej hrubej vlnitej rury a okruhla klapka pre vzduch bola spinava zcernela . Pekne som utrel WD 40 a techn . benzinom . nastriekal som "prolong" na miesta kde sa to dotýka a klže a šmýka . a jede ako po masle , žena nestiha chvalit . je to lepší ako pri se.. . . ˇ Pekne sa to klže .

Vďaka ,.ešte raz díky . Spravil som to za 10 minut s montážou a demontážou v pohode na 1x.

2015-09-25 08:15:40

Ahoj vsem...

Da se neco pokazit pri cistrni te skrtici klapky? Pustil jsem se vcera do toho a pri jizde jsem mel pocit jako kdyz jde auto pri akceleraci do otacek,pak chvilku ne a pak zase splha do otacek:(


Odpovědět