Fórum - Téma


Plašič kun a hlodavců


Fórum 6 GH Plašič kun a hlodavců

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GH  |  Naše vozidla2009-06-18 08:22:26

Používáte plašič? Něco se nám nastěhovalo do M6 II. generace, tak jsme tam nechali namontovat plašič.

Dali ho rovnou na baterii, moc se mi to nelíbí, napište někdo pls jak to namontovat nějak jinak na obě generace M6

doris  
Doris
2009-06-18 08:48:46

My ho nepoužíváme, protože auta máme v garážích, ale jeden šikovný chlapík z nissanclubu to má namontované a funguje to spolehlivě. Je tam minimální odběr proudu, takže bych to asi neřešila, že je to přímo namontované na baterii. Pokud chceš více info, zkus mu napsat:

http://www.nissanclub.cz/...il.php?id=2059&session_id=

2009-06-18 14:19:10

Tak mě by se to na baterii taky nelíbilo, buď na vypínač a nebo na něco co má po nastartování odběr - plašič pak reaguje tak, že se sepne při poklesu napětí.

2009-06-19 18:15:18

Jsem rád, i když to nikomu nepřeji, že bylo založeno tohle vlákno. Mám chalupu v odlehlém koutě Vysočiny, kde je klid nejen pro nás lidi. Asi i kuny se pravděpodobně chtěli rekvalifikovat a pomoci v dobách krize. Proč ale hergot zrovna v našem M6?

Neexistuje i nějaký pachový odpuzovač? A je ten ultrazvuk určitě "neslyšitelný" pro člověka?

doris  
Doris
2009-06-19 18:28:58

Existují i pachové odpuzovače, jeden jsem našla třeba na adrese výrobků Liqui Moly, ale jak fungují netuším. Ten zvukový plašič je dle vyjádření lidí, co ho mají, opravdu účinný, avšak mohla jsem si přímo poslechnout jeden takový plašič a bohužel slyšet to je, moc příjemné to sice není - vyluzuje to jakýsi pískavý tón v pravidelných intervalech, ale zase nic strašného to není. Podstatné je, že to pomůže uchránit auto.

2009-06-19 19:15:12

Doris, dík za info i tip. Nicméně když píšeš, žes to slyšela, tak v údolí, kde je jen potok, les a moje chalupa to bude přímo řvát. Tam je každý disharmonický zvuk násoben klidem a tichem. Dojdu někam vyzkoušet. Proto jsem si myslel, že pachový by byl lepší. Místní v hospodě radili psí lejno do sáčku. Jenže u nich předpokládám, že na pražským hňupovi zkouší, co všechno zbaští...

doris  
Doris
2009-06-19 19:31:20

Není to nijak extra hlasité, ale slyšet to trochu je. Není vyloučeno, že existují i tišší plašiče, avšak osobní zkušenost nemám. Výrobky od Liqui Moly jsou kvalitní a zatím mi vždy fungovaly, alespoň co se aditiv týče. Spíš jde o to, že ten pachový odpuzovač bude potřeba pravidelně obnovovat, aby byla zaručena účinnost. Nějaké rádoby rady ohledně všelijakých páchnoucích předmětů, se často míjí účinkem a zpravidla mohly více či méně fungovat jednotlivci. Znám to moc dobře u odpuzování škůdců na zahradě a ve skleníku - málokdy to opravdu funguje, jak sousedi nakukají.....

2009-06-20 11:36:28

Slyšet to je, a musíme po týdnu používání usoudit, že dost! Auto zaparkovat někde kde nesedíte. Jinak to leze docela na nervy. Proto jsem pro řešení aby to reagovalo na klíček v zapalování, nebo na pokles napětí.

A pak když Vám to bezpečnost dovolí, nechat klíče přes den v autě.

2009-12-06 22:23:58

Mrkněte se na www.odpuzovace.cz je tam plno informací k odpuzovačům. Já mám odpuzovač M115N z www.deramax.cz a jsem spokojený. Reaguje na pokles napětí na baterce a sám se vypíná

2009-12-07 12:21:03

Můžu jenom potvrdit, M6 II. generace kunám moc chutná. Hlavně ta izolace mezi motorem a kabinou :(. Mojí si podaly cca měsíc po koupi. Nuže strýc poradil, pradávné voodoo-like řešení...velmi vhodné pro ekologicky smyšlející:). Silonku do ní chomáč ženkých vlasů a dát někam k motoru. Prý to zaručeně pomůže. Zklamu vás, já to nezkusil. Začal jsem v oné problematické lokalitě důsledně dávat auto do garáže. Pokud bych tuhle možnost neměl, možná už jezdím autem s vlasy u motoru, kdož ví. Kuny jedny zatracený.

2009-12-07 17:33:22

dají se koupit ve spreji a zatím sem neslyšel že by to neúčinkovalo http://www.mychak-tym.cz/...007681-PINGO-Marder-Stopp

http://www.mychak-tym.cz/...roductsList&sWord=LI+1515

2009-12-07 19:24:18

Taky mu kuna vlezla do motoru a zachutnaly ji hadičky, co vedou od motoru. Reknu vam, ze jsem hodne koukal kdyz jsem nastartoval a blikaly na me vselijaky kontrolky. Takovy ulek bych nikomu nepral. V servisu jsem vyplazl 1500,- za opravu a premyslel co koupim na odpuzovani

Rada pro ekology: chlupy od psa (staci zajit do psiho kadernictvi - tam vam je radi daji) dat do ponozky a strcit pod kapotu - nezkousel jsem to, ale tchan to pouziva na zahrade, kde se mu kuna usidlila a ma s tim uspech. Z tech chlupu kuna citi psa a tak do daneho mista nejde. Takze jsme ji na zakrade postupne vystehovali z pristavku, chaty a drevniku. Nevyhoda - chlupy se musi po case menit.

Rada pro elektricky zalozene: koupit si elektrický odpuzovač (http://www.deramax.cz), který byl výse uveden. Uvazuji silne o koupi, protoze dalsi penize za ukousane hadicky platit nechci.

Rakusaci davaji do kufru nejake mejdlicko ... a pry to funguje a vydrzi to asi rok, ale u nas neni k zakoupeni. A jeste existuje nejaky sprej ... ale na ten mam spatne reference - pry moc nepomaha.


Odpovědět