Fórum - Téma


Pískaní ventilátoru topení/klimatizace


Fórum 5 / Premacy II CR Pískaní ventilátoru topení/klimatizace

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda Premacy II CR  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2007 5 I CR 2.0

1 diskuzí

Utajené vozidlo

Výkon motoru 81 kW (110 PS) . Palivo diesel. 6-rychlostní Manuální převodovka. Motor 2 000 ccm (122 cui).2016-05-09 11:57:22

Mám Mazdu 5 a začal mě zlobit ventilátor topení/klimatizace. Celé je to ale velmi podivné.

Připadá mě to, že problémy začnou v momentě, kdy se motor zahřeje, tedy po delší jízdě. Pak stačí prudčeji zahnout doleva nebo dupnout na brzdu a ventilátor začne vydávat hlasité vysoké pískavé zvuky. Někdy stačí ventilátor vypnout a zapnout a je to v pohodě. Jindy nepomůže nic, až odstavení auta přes noc (asi vychladne) a druhý den je to opět v pořádku. Poslední dobou to dělá už při každé jízdě. Teď mám obavu z horkého léta, protože za těchto podmínek nelze pustit ani klimatizaci.

Když jsem to říkal v servisu v době, kdy to ještě nebylo tak časté, tak mně řekli, že kvůli tomu budou muset vyndat celou palubní desku, což je prý práce na nějakých 8 – 10 hodin. Do toho se mně nechtělo, ale vzhledem k blížícímu se létu a vysokým teplotám mně asi nic jiného nezbyde. Ten zvuk je skutečně naprosto šílený a nevěřil bych, že by něco takového mohl vydávat ventilátor. Úplně to rve uši.

Nevíte někdo, co by mohlo býr příčinou tohoto problému? Děkuji.


Odpovědět