Fórum - Téma


Péče o lak automobilu


Fórum O článcích Péče o lak automobiluDiskuze o článku

Péče o lak automobilu

Péče o lak automobilu POZN. Tento článek již není aktuální. Několik let už pracuji s přípravky, které jsou určené pro profesionální detailing. Připravuji si vosky přesně na míru laků, které mi umožňují dosáhnout nejlepší možné výsledky. Kdo má zájem o to, aby lak jeho vozu byl ve skvělé kondici a vypadal krásně, musí jeho péči věnovat pravidelně chvíli času a znát trošku know-how celého post...


1  2  3  4  5

2015-04-08 18:06:02

doris: Zdravím,tak jsem toho tady už konečně hodně přečetl a ty vosky od Vás vypadají skvěle.Mám auto teprve 14 dní,ale jak trochu vyleze sluníčko,rád bych si (pokud bude možno) udělal výlet a zastavil se za Vámi.Nechal se poučit(je potřeba.Vždy jsem s mými auty projížděl jen myčkou :) ) a nakoupil zázračné elixíry

doris  
Doris
2015-04-08 18:48:54

spirit: Zdravím! Předně Vám gratuluji k nádhernému autíčku a přeji hodně radosti a spoustu šťastných kilometrů.

Co se týče vosku, jeho aplikace i širokého spektra použití, tak není problém cokoliv ukázat, vysvětlit a i sám si vše můžete důkladně vyzkoušet.

Auta jsou moje hobby a ráda sdílím své zkušenosti a postupy ohledně péče s dalšími lidmi, kterým záleží precizním výsledku.

Více přes sz.

2015-04-08 19:15:00

doris: Díky za gratulaci k vozu.Jak vysvitne sluníčko,určitě se ozvu(možná i dřív at vím co vše nakoupit na leštění) přes sz

doris  
Doris
2015-05-02 11:43:14

Péči o exteriér aut jsem nyní rozšířila novým přípravkem, který velice snadnou cestou dokáže krásně oživit, chránit a dlouhodobě konzervovat i strukturované plasty, pneumatiky, veškeré pryžové a gumové díly a též předměty z těchto materiálů v motorovém prostoru.

Přípravek vznikl částečně ze směsi vosků, které už mnoho let úspěšně aplikuji na lak a další hladké materiály na exteriéru aut včetně plastů, přičemž u těch s drsným/strukturovaným povrchem byla aplikace i rozleštění pracnější, aby byl výsledek dokonalý. Ostatně je to vidět i na videu na předchozí stránce, kde tímto voskem opečovávám Yarise a plast s hrubou strukturou pod čelním sklem bylo třeba leštit mnohem pečlivěji a ideálně hned po nanesení vosku, aby to vypadalo takto:

http://www.mazdaclub.cz/f...lect=140457#message140457

Rozhodla jsem se proto vytvořit nový přípravek, který by tuto pracnou cestu zcela odboural a byl použitelný i na materiály, pro které nebyl původní vosk určen (například pneumatiky, pryžové a gumové díly). Dalším mezníkem pro vznik tohoto přípravku byla nutnost snadného a hloubkového ošetření komlikovaně tvarovaných dílů (například mřížky výdechů v drsném plastu pod čelním sklem, nebo plastové mřížky v náraznících aj.), kde by se vosk velmi špatně leštil.

Opět se jedná o směs, která však primárně obsahuje přísady ideální pro ošetření výše uvedených materiálů a zanechává perfetkní a trvanlivý výsledek.

Aplikace se provádí pomocí měkkého a tenkého hadříku nebo menšího kousku houbky, stačí minimální množství přípravku (spotřeba se pohybuje v řádech mililitrů), který se nanáší stejnoměrně a velmi lehce se roztírá. Po zavadnutí (cca 10-15 minut) se zbytky přípravku vyleští suchým měkkým hadříkem (může být i mikrovlákno). Následně se auto ponechá nějakou dobu v klidu, ideálně na sluníčku.

Výsledek je velmi trvanlivý, povrch účinně odpuzuje vodu i nečistoty a snadno se umývá - tyto vlastnosti jsou "zděděné" ze směsi vosků, která se chová podobně na hladkých plochách.

Složení nového přípravku bude mít kromě renovačních a ochranných vlastností ještě další výhodu v tom, že nechutná kunám ani dalším škůdcům, takže díly v motorovém prostoru budou lépe chráněné před jejich řáděním.

Ošetřila jsem tím i pneumatiky a díly v motorovém prostoru, postupně to nafotím, abyste viděli výsledek. Nyní přikládám alespoň malou ochutnávku - foto Yarise po ošetření a vydatných deštích + ošetřené hadičky, kabeláž a další plastové části v motorovém prostoru Primery (23 let starý vůz, téměř vše pod kapotou je stále původní):

2015-05-09 19:24:59

Zdarec, při leštění se mi dělají na karoserii takový černý pucky. Co s tím? Musel jsem to nakonec rozleštit růčo.

Autoleštičku mám podobnou této, ale je z OBI http://www.conrad.cz/autolesticka--245-mm.k857282

používám turtle wax color magic červený.

Díky za rady.

doris  
Doris
2015-05-09 19:37:23

pluhy: Na odstranění hologramů pomocí el. leštičky je TW Color Magic nevhodný. To chce použít třeba výrobky od 3M, ideální je leštící pasta Ultrafina SE a k tomu rovněž kvalitní leštící kotouček. Na ty černé "pucky" jsem dosud při leštění a voskování nikdy nenarazila, to by chtělo vidět naživo, co to přesně je a z čeho to vzniklo, protože podle fotek to je těžké posoudit. Jaký typ laku tam máš? Je to klasická červená barva, nebo to má i čirou vrstvu krycího laku?

2015-05-10 19:35:16

pluhy: podle mých zkušeností je to špatně provedená dekontaminace laku, kdy se asfalt a uhlík (výfukové saze) zažraný do laku smísily s leštěnkou, která nebyla zaktivovaná (zaschlá)... Další přispěvovatel může být pyl a přírodní pryskyřice, které nebyly před lešťěním odstraněny z laku karoserie..

Otázka už asi padla (dekontaminace?), ale možná by se dala doplnit - rozlešťoval jsi za mokra nebo za sucha?

2015-05-12 19:42:30

Ahoj,

pokud tam byl nějaký čirý lak, tak tam jistě není (párkrát jsem na to vzal tempem :/ ). Jinak je pravda, že jsem lak nijak předtím nedekontaminoval (pokud je tím zamýšleno použití claye) a připouštím, že to bude nejspíš bordel zažraný v laku. Tím že bych nechal málo zaschnout se mi nezdá..nejdříve jsem nanesl na celé auto a poté až rozleštil...myslím, že více než dostatek času co je psán v návodu. Příště zkusím před tím použít clay a napíši zdali je nějaká změna. Ještě možná sehnat lepší návlek na leštičku...tenhle byl z hobbymarketu. Díky za rady. Určitě zkusím příště jiný postup a snad budou lepší výsledky. Dám vědět . zdarec

2015-09-06 20:39:38

Zdravím,

Také jsem využil služeb od Doris a zajeli jsme si k ní na výlet Budu se asi opakovat, ale jestli chcete dosáhnout perfektních výsledků návštěvou Doris neprohloupíte, všechno ukáže, vysvětlí, pomůže a navíc si vše můžete vyzkoušet sami a to vše v přátelské atmosféře. Po vyzkoušení a ukázce nebylo o čem váhat a vosk jsem zakoupil. Z výsledkem jsem nadmíru spokojen, Mazdice na to že má 260 000km nalítáno vypadá jako ze showroomu :) Však posuďte sami. Ještě jednou děkuji Doris a Mazdám zdar

doris  
Doris
2015-09-09 09:07:25

johanass: Zdravím Vás a děkuji za milá slova a Vaše reference. Velice mne těší, že jste s voskem spokojen. Odvedl jste skvělou práci, je to opravdu parádní výsledek.

Přeji Vám dlouhodobou spokojenost s mými produkty a ať Vám Mazdička věrně slouží!

Doris

2015-09-17 20:15:02

Zdravím, musím sem napsat moji výbornou zkušenost ohledně péče o lak automobilu.

Narazil jsem na tuhle stránku náhodou a podle fotografií jsem si říkal, že to musím vyzkoušet.

Domluva a komunikace perfektní, cena taktéž podle dohody no a výsledek opravdu fenomenální

Přikládám foto stavu laku před a po.

doris  
Doris
2015-09-17 20:30:44

stepis: Špičková práce, Robin je opravdu borec a jeho pečlivost i preciznost při péči o auta je opravdu znát v každém detailu. Je to jeden z mála lidí, jimž bych svěřila i svého Nissana.

Opravdu překrásná RX-8, obdivuji tato nádherná auta. Mám radost, že jsi spokojen a děkuji za pozitivní reference!

Ať se daří

Doris

2016-07-07 22:33:57

Jsem další spokojený Mazďák co používá přípravky od Doris,můžete posoudit.

doris  
Doris
2016-07-09 09:18:10

eddiedjeco: Děkuji za pozitivní reference a příjemné setkání. Velice mne těší Vaše spokojenost, ostatně fotky mluví za vše. Odvedl jste vynikající práci. Tak ať máte i nadále radost z Mazdičky a jejího dokonalého vzhledu.


Odpovědět

1  2  3  4  5