Fórum - Téma


Péče o lak automobilu


Fórum O článcích Péče o lak automobiluDiskuze o článku

Péče o lak automobilu

Péče o lak automobilu POZN. Tento článek již není aktuální. Několik let už pracuji s přípravky, které jsou určené pro profesionální detailing. Připravuji si vosky přesně na míru laků, které mi umožňují dosáhnout nejlepší možné výsledky. Kdo má zájem o to, aby lak jeho vozu byl ve skvělé kondici a vypadal krásně, musí jeho péči věnovat pravidelně chvíli času a znát trošku know-how celého post...


1  2  3  4  5

2014-10-14 21:54:23

Vitus: Si piš A teď si ten náš výsledek ještě vynásob dvěma

MAX6  
J.
2014-10-14 21:56:46

Tady to všichni leštěj a mejou a leštěj a znova mejou. Já bych spíš potřeboval nějakou titanovou fólii přes celý auto. Když mě na kapotu nespadne kamínek,tak bouchne někde nějaká sopka a mam auto jako bych s nim projel pískovnou a když ani sopka nebouchne,tak mi na auto spadne meteorit. Za tenhle týden (což jsou 2 dny), jsem auto musel umejt 2x,protože nějakej důchodce nakrmil na náměstí holuby asi gutalaxem a když na 10cm čtverečních má člověk za půl hodiny 10 kokín tak zrovna nevypadá moc reprezentativně

Natural: Pěkná práce

2014-10-14 21:59:45

MAX6: Díky za pochvalu Já leštím, jen 2x za rok.. před zimou a po zimě

2014-10-14 22:03:27

natural: dvěma autama? máš to parádní na obou kárách! Taky bych potřeboval krapet poladit lak před zimou ..

MAX6  
J.
2014-10-14 22:08:31

Teď taky budu muset nahodit novou vrstvu vosku. Když jsem blbec byl před týdnem ve Špáňu,tak jsem si chtěl umejt auto od toho bordelu co jsem cestou nachytal (mouchy,bláto,písek,malý děti,atd...) a nějak jsem si v tý jejich růčo myčce spletl tlačítko "čistá voda" s tlačítkem "voda s obsahem šmirgl papíru". Naštěstí jako správnej kravý kluk - pro nás anglofili KauBój, vozim v auťáku místo lékárničky sealant a mikrovlákno proklatě nízko u pasu,takže zatim tak...

Jinač mazda na tom s lakem neni až tak blbě. Teď mam na dílně 1 měsíc starýho Nissana v bílý perleti a už má taky ty zrzavý flíčky v laku od zapíchaný polétavý rzi. U M3BL jsem to měl taky,ale tam to nastalo až po půl roce.

2014-10-14 22:11:14

Vitus: No já jel za Doris "jen" pro vosk a rady Zbytek práce už odvedli moje ruce a ruce drahé polovičky Taky díky za pochvalu No můžem něco domluvit

MAX: Tak to je pěkný s těma tlačítkama Vybavenej

doris  
Doris
2014-10-20 16:24:48

natural: Velice děkuji za slova uznání a Tvé reference, těší mne, že jsi spokojen a máš z výsledků práce radost. Odvedli jste skvělou práci! Nádherná auta.

I nám bylo potěšením poznat Vás osobně, bylo to príma setkání a určitě si to zase časem zopakujeme.

Mimochodem, nejkrásnější efekt na takto ošetřeném laku bude vidět za slunečného počasí. S každým dalším voskováním bude trvanlivost konzervace ještě lepší.

Zkusím časem vytvořit i nějakou šikovnou věcičku na okna, aby i ta co nejvíc odpuzovala vodu a snadno se čistila.

2014-10-21 22:43:55

doris: Děkuji za pochvalu Moc si dobrých slov od tebe vážím

Tak určitě to musíme zopakovat

To se hned přidávám do pořadníku a rezervuji si další šikovnou věcičku

2014-10-23 19:56:51

natural: taky se musím přidat, po prvním voskování voskem od Doris: žádné složité procedúry, výsledek super, hodně to znát teď za deště .

Není to reklama

2014-11-03 16:58:22

Tez se pridam.Objednal sem si od Doris vosk na moji Mazdu 6 2014 RedSoul.Naaplikoval i na okna a naprosta parada.Tudiz sem nevahal a dal i druhou vrstvu a auto vypada lip nez kdyz dorazilo novy z fabriky.Ten vosk je tak dobrej ze popilek co lita v Praze kdyz jedu dela cesticky jak klouze pryc.auto pak staci jen oplachnout wapkou za 10kc aje opet blesk .Pohoda a az dojde urcite objednavam dalsi.

PS:mam dojem ze kdybychs tim jel po dalnici 200km/h ze by s eto samo "umylo"

doris  
Doris
2014-11-04 08:10:43

zdenooh + stambous: Velice Vám děkuji za Vaše reference a zpětnou vazbu, moc si toho vážím a je to pro mne i velká motivace k vyvíjení dalších šikovných věciček pro naše auta.

Těší mne, že jste s voskem spokojeni!

doris  
Doris
2015-03-02 00:32:31

Přináším slíbené video s ukázkou, jak s voskem správně pracovat a jak funguje. Toyota, kterou uvidíte na videu, byla voskována v listopadu (asi poprvé v jejím provozním životě), není garážovaná a je určená na každodenní provoz. Tehdy ta prvotní aplikace vosku byla náročnější a vyžadovala mnoho hodin pečlivé práce, protože lak byl dost poničený od kartáčů z myček + bylo na něm i mnoho jemných škrábanců. Nyní jsem už lak pouze jemně přeleštila a zakonzervovala ho. Stav laku a trvanlivost konzervace od listopadu můžete posoudit sami.

https://www.youtube.com/w...Y-aM3S50&feature=youtu.be

Video ukazuje postup při čištění, šetrném vyleštění a konzervaci udržovaného auta, jehož lak je v zánovním nebo hodně zachovalém stavu ( Toyota na videu je ročník 2007). Primera a M6 mají lak ještě lepší.

Pokud se mi dostane do ruky nějaké zanedbané auto, udělám další video, kde podrobně zdokumentuji rozdíl před a po.

Hodně jsem kladla důraz na šetrnost leštících složek, které vosk obsahuje, neboť moderní laky jsou extrémně tenké a potřebují velice jemné zacházení. Ty na našich Mazdičkách obzvlášť!!

Vosk jsem vyvíjela i pro profesionální leštění laku na modelech, například zde jsem ho použila pro finalizaci jednosložkového laku na perleťových metalízách:

http://modelforum.cz/view...+doris&start=180#p1492997

ovšem tady jsou podstatně přísnější kritéria, než u skutečných aut, protože lak na modelech je jen cca 10-15 mikronů silný a nešetrným leštěním by se snadno přebrousil.

Lak na M6 po 9ti letech provozu a na Nissanu, který už je skoro veterán :

2015-03-02 13:49:24

Wow, majstrovská prácička

Až si raz nájdem dostatok voľného času, tiež by som chcel dopriať svojej Mazdičke takúto starostlivosť od Doris. A dovtedy možno aj bude patriť do kategórie "nějaké zanedbané auto"

2015-03-04 11:09:05

doris: Přeji dobrý den,

se zájmem jsem si přečetl všechny Vaše příspěvky v tomto vláknu, protože jaro je už za dveřmi a moje Mazda 3 si zaslouží řádnou údržbu. Přiznávám, že dosud jsem ji myl buď já, ovšem bez další ochrany, nebo jsem zajel do myčky. Po přečtení všech příspěvků jsem se ale rozhodl, že výše uvedené chyby už opakovat nebudu a proto píšu. Rád bych využil Vašich zkušeností a pokud možno i Vaší "směsi" na údržbu a ochranu exteriéru a snad i interiéru vozu, problém je pouze v tom, že - pokud jsem správně pochopil - jste snad z Ostravy, což je pro osobní převzetí pro mne nedosažitelné. Mohl bych tedy požádat o zaslání jednoduchého receptu na namíchání Vaší směsi (barva vozu "hliníková" metalíza, stáří 2 roky, garážovaný)? Postup aplikace je zřejmý z videa. Současně by mě zajímal Váš názor na použití v současnosti často propagovaných nanopřípravků?

Děkuji za odpověď.

svop

doris  
Doris
2015-03-04 11:44:44

pjetro: Moc děkuji za pochvalu, pro mne je to hlavně hobby a navíc ráda jezdím v pěkných autech, tak si je udržuji.

svop: Zdravím a děkuji za Váš zájem. Ohledně vosku na Váš vůz Vám pošlu sz. Co se nanotechnologie týká, tak já ji rovněž používám už mnoho let nejen na laku skutečných aut, ale i jinde, a výsledky jsou výborné. Drobnější částečky mají schopnost proniknout i do těch nejjemnějších skulinek v ošetřovaném povrchu a dokonale ho zarovnat, což konvenční přípravky v takové kvalitě neumí. Výrazně jsem to poznala při modelaření, kterému se věnuji na profesionální úrovni. Tam už jsou jiná a mnohem přísnější kritéria pro dokonalý vzhled povrchu, jež se posuzuje pod drobnohledem. Ovšem úspěchy a dlouhodobě kvalitní výsledky jsou souhrou více různých faktorů. I sebelepší vosk je třeba pečlivě aplikovat a totéž platí o leštění a vyčištění laku i dalších materiálů, které budete ošetřovat. Já preferuji šetrnou cestu v péči o auta, která je zároveň jednoduchá a navíc cenově přijatelná.

2015-03-18 09:17:16

Nazdar vážení, chtěl bych tady jen poděkovat Doris za její super vosk. Teprve včera jsem se dostal k tomu abych jej vyzkoušel, a musím přiznat, že výsledky mě teda šokovaly. Moje auto má hodně poničený lak od myčky, je tam hodně škrábanců od větví a dveře mám odřené od někoho kdo neumí parkovat - prostě každodenní městské auto. Měl jsem ho i několikrát tady v Brně na ručním voskování, ale nic v podstatě příliš nepomohlo. A tak jsem se včera pustil do toho vosku od Doris. Sice jsem ke konci už nadával, neb je to skutečně rozcvička a navíc už se stmívalo, ale o to víc mě ráno potěšil výsledek. Lak vypadá skutečně výborně. Ten vosk dokázal nejen zakrýt škrábance od větví, ale dokonce velmi solidně zamaskoval i ty škráblé dveře (jako když to hledám, najdu to, ale na první pohled to fakt vidět není). Navíc jsem si po dlouhé době mohl užít té černofialové metalízy, která je fakt krásná, ale je na ní všechno vidět. Ty metalický odlesky vypadají po vosku bezvadně.

Takže díky Doris. Thumbs UP! A všem doporučuju.

doris  
Doris
2015-03-19 07:43:29

wasza: Ahojky, velice mne těší, že jsi s voskem spokojen a moc děkuji za Tvé reference.

Polovina úspěchu je dána i tím, jak pečlivě se s voskem pracuje, takže ten výsledek svědčí i o Tvé kvalitní a poctivé práci. Navíc barva Tvého vozu je velice pěkná a pod zdravým lakem dokonale vynikne. Vosk, který jsem Ti připravila, měl na to přesně přizpůsobenou pigmentaci, ta dokáže dát laku hluboký lesk a kontrast, aby vynikl metalický pigment pod ním. S každým následným voskováním bude ten efekt ještě výraznější a postupně se dají minimalizovat, nebo dokonce zcela odstranit i drobná poškození laku.

Ideální je nechat ho na laku působit hodně dlouho, já rovněž voskuji jeden den, nechám to přes noc v klidu v garáži a následující den leštím. Poznáš to výrazně i při mytí - doporučuji tak krásný lak umývat už jen ručně a čistou vodou, vydrží Ti v tomto stavu hodně dlouho.

doris  
Doris
2015-04-06 13:01:57

Tak, dnes jsem měla možnost vyzkoušet účinnost svého vosku při rozleštění poměrně hlubokých škrábanců na větší ploše nárazníku - některé už zasahovaly až do pigmentu a na hranách dílů dokonce až na plast ( jednalo se o metalický lak na Peugeotu). Několik šrámů bylo i na světlometu.

Majitel si auto hýčká a zvažoval, že nechá nárazník přestříkat, ale poškození se povedlo natolik zmírnit a místy odstranit úplně, že byl z výsledku nadšený a těšilo ho, že si ušetřil výdaje za lakovnu. Rozleštění mi zabralo cca 20 minut, proceduru jsme opakovala mnohokrát, protože vosk je velice jemný a leští velice šetrně. Původní škrábance ani po čase nevylezou, což mám odzkoušené na mnoha autech, kde jsem podobná poškození už řešila.

Níže přiložené fotky zachycují stav před a po.

2015-04-06 21:07:01

doris: Jo tak dle tohoto posledního příspěvku jsem pěkný blbec. Poškrábal jsem úplně stejným stylem nárazník akorát že v předu a stříkal jsem to na novo... Je to v celku zajímavé že nějaký vosk ať je to jakýkoliv dokáže vyplnit škrábance a rýhy. Je to nejspíš fakt kouzlo protože z mých zkušeností a pokud někde něco odřu a chybí v rýze barva, nelze ji ničím nahradit než lakem...

Tak takovej vosk bych potřeboval tak 5 kg.. Alespoň ušetřím za celolak.

doris  
Doris
2015-04-06 21:24:49

magnetto: Pokud jsou škrábance hluboké, poškození lze pouze zmírnit, nikoliv opravit úplně. I na těch fotkách to je místy ještě trochu poznat. Přesto oproti původnímu stavu je ten rozdíl hodně velký. Nejedná se přitom o vyplnění škrábanců voskem, jak uvádíš, to by na tom laku příliš dlouho nevydrželo. Používám jinou technologii, která má velice trvanlivý účinek.

P.S. Kouzlo to není, jen trochu znalostí fyziky a chemie + vlastností autolaků.


Odpovědět

1  2  3  4  5