Fórum - Téma


Parkovací kamera CX5


Fórum CX-5 I Parkovací kamera CX5

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda CX-5 I  |  Naše vozidla


1  2  3  4

2013-11-30 11:47:02

o parkovací kameře taky uvažuji(také na Challenge), kudy je nejlepší, nebo nejsnažší vést kabel?

m3m, 2013-11-30 11:31:59 napsal:

pavelgut: OEM pro CX5 není, ale pasuje místo osvětlení SPZ z CX7, musí být NTSC a jelikož napájení z rádia je 6V tak ještě potřebuješ měnič 6V-12V, vše o kameře máš tady, http://www.mazda-forum.in...nachruestbar.html,strávil jsem s tím dva dny, ale neměl jsem ten měnič,tak jsem dělal pokusy s relátky a nedopadlo to dobře.Potom jsem sehnal měnič přímo v ČR (pokud se rozhodneš pošlu kontakt) a chodí to perfektně.Budeš ještě potřebovat konektor k rádiu ( v Toyotě) a pokud to budeš chtít udělat trochu odborně, tak cca 8m husího krku(nový svazek) a stejnou délku slabého koaxiálu a napájecího kabelu.Rozhodně ty plasty rozdělávat v teple nebo něco opravdu praskne.Mohu přihodit nějaké fotky.

2013-11-30 12:35:43

m3m:

Chlapi, jste zlatí. Pustím se pomaloučku do toho. Jsem pátral a našel od Mazdy jak se odstraňují ty plasty. Hurá !!

http://www.mazdas247.com/...Instructions-for-the-CX-5

Říkají tomu "Decoration Panel Removal"

Stahnul jsem oba diagramy raději hned do compu.

m3m
2013-11-30 13:39:30

kfdmatej: táhnul jsem to od rádia dolů,nad pedály je průchodka,kolem pojistkové skříně u levé nohy a potom levým prahem sleduješ hlavní svazek až k SPZ, měnič jsem dal za plast LZ podběhu,je tam víčko k zadnímu světlu(výměna žárovek) aby byl po ruce a nemusel jsem to odstrojovat.

Tady odkaz na měnič http://shop.mypower.cz/na...-lm2577-1032#.UpnWC-JMdZk

je to jednoduché, připojíš ho k napájení od rádia,přihlásíš kameru a zařadíš zpátečku,na vývodu u SPZ připojíš měřák a trimem nastavíš napětí na 12V,trim jsem potom zakápnul barvou, krabičku na měnič koupíš v Gesu...

na netu jsem narazil i na kameru na 6V,ale měla malý úhel(jen 150st.),potom by ten měnič nebyl potřeba,ten konektor je v Toyotě za 250,-,ale bez pinů,ty si musíš někde opatřit,v Toyotě chtějí za jeden 500,-???

slyšel jsem, že v Mazdě Kodecar v Ostravě to jeden technik zapojuje, cenu a podrobnosti neznám

2013-11-30 16:49:58

díky

2014-01-07 14:32:08

kfdmatej: Mělo by to nějak jít. Mám rádio bez navigace a kameru namontovanou při výrobě a funguje to.

2014-01-17 19:49:40

Zdravím pánové, tak manželka se již také těší z CX5ky, a stěžuje si, že by to chtělo parkovací kamerku, sledoval jsem toto forum aj odkazy a asi si netroufnu na danou instalaci, proto bych vás požádal jestli máte Tip, kdo by mi to mohl udělat, klidně i vás, řekněte cenu na kolik si to ceníte, jestli mam něco obstarat a nějaký víkend bych k vám dojel a danou věc bychom sfoukli, díky. jirihamernik@centrum.cz

2014-01-28 14:38:15

Jsem se na mazda.cz zeptal na dodatečnou instalaci kamery, tohle mi odpověděli:

"strukura výbav je dána výrobcem a z naší strany ji nejsme schopni změnit. Pracujeme na tom, aby se couvací kamera dala doobjednat a domontovat jako dodatečné příslušenství montované dealerem, nicméně v tento okamžik zatím bez konkrétního časového výhledu. Bude-li to v budoucnu v souladu s postupy výrobce možné, celá evropská dealerská síť bude standardním způsobem informována tak, aby bylo možno nabídnout."

Takhle hezky napsat, že jsem si vědomý poptávky (jinak by "na tom nepracovali"), jako správné PR oddělení něco dělám (mlžím), ale v konečném důsledku je efekt nulový. Kameru vyřešit lze, jen Mazdě zákazník asi nestojí za víc než aby "na tom pracovali" - CX-5 se neprodává půl roku, tak co jim tak trvá?

Možná pomůže, když se na mazdu ( https://www.mazda.cz/kontakt-nas/ ) obrátí víc lidí, proč nejsou schopni dodat běžné příslušenství, jakým je parkovací kamera.

bob.bob, 2014-01-28 14:38:15 napsal:

Jsem se na mazda.cz zeptal na dodatečnou instalaci kamery, tohle mi odpověděli:

"strukura výbav je dána výrobcem a z naší strany ji nejsme schopni změnit. Pracujeme na tom, aby se couvací kamera dala doobjednat a domontovat jako dodatečné příslušenství montované dealerem, nicméně v tento okamžik zatím bez konkrétního časového výhledu. Bude-li to v budoucnu v souladu s postupy výrobce možné, celá evropská dealerská síť bude standardním způsobem informována tak, aby bylo možno nabídnout."

Takhle hezky napsat, že jsem si vědomý poptávky (jinak by "na tom nepracovali"), jako správné PR oddělení něco dělám (mlžím), ale v konečném důsledku je efekt nulový. Kameru vyřešit lze, jen Mazdě zákazník asi nestojí za víc než aby "na tom pracovali" - CX-5 se neprodává půl roku, tak co jim tak trvá?

Možná pomůže, když se na mazdu ( https://www.mazda.cz/kontakt-nas/ ) obrátí víc lidí, proč nejsou schopni dodat běžné příslušenství, jakým je parkovací kamera.

2014-01-29 08:52:10

bob.bob:

už jsem tam napsal, páč jsem si zatím netroufl na instalaci svépomocí a také kvůli možné ztrátě záruky (zasahování do kabeláže a elektronistalace).

Důvod, proč to Mazda nenabízí jako dodatečnou montáž je zřejmý. Nutit zákazníky do vyšši výbavy než je Challenge NAVI.

MAX6  
J.
2014-01-29 10:20:14

Ahoj kluci,hápu že to nechcete instalovat doma,ale kdyby jste chtěli,tak bych snad dokázal poslat obrázky co kde povolit a kudy táhnout kabel. Naštěstí na tohle obrázky v katalogu dílů už jsou.

Ale je mi divný že by v autorizáku nechtěli namontovat neoriginální couvací kameru. Chápu,že dokud mazda neuvolní "originální" díl,tak ho prostě autorizák nenabízí,ale z osobní zkušenosti nikdy nebyl problém domontovat do auta "neoriginální" díl i když jsem si ho sám koupil a sám přinesl. I když jsme třeba v Mazdě na Spořilově kupovali nový auta a chtěli do nich aby namontovali třeba autoalarm od META systems (což je taky neoriginální díl) nebo třeba Parrota tak nebyl problém. Jednou jsem takhle chtěl udělat tátovi překvápko k narozkám,tak když měl zrovna auto na garančce ve Spořilově,tak jsem přes internet koupil Parrota,dovezl ho na Spořilov a tam ho bez problému do jeho MPS namontovali a otec když si auto vyzvednul,tak to měl jako překvápko že ho tam měl.

Prostě nikdy s timhle nebyl problém. Dokonce musim říct,že když jsem si na svý auto namontoval ty štelovatelný tlumiče a potřeboval jsem konzultaci ohledně nastavení geometrie,tak zrovna na Spořilově je jeden mechanik,kterej se v těhle spešl věcech vyzná a s těma tlumičema si pohrál jako by dělal závodní tlumiče každej den.

Bejt váma tak to zkusim taky tak. Couvací kameru s nočnim přísvitem seženete už od nějakejch cca 300-500Kč,tak bych to tam jenom dovez a poprosil je jestli to můžou hodit do auta. V tomhle musim říct,že ještě pár jedinců/mechaniků existuje,který si dokážou poradit i s neoriginálnim dílem.

2014-01-29 10:51:05

max6: já poslal svému dealerovi komplet návod (včetně odkazů do německých diskusí, tam borec vystavil v PDF srozumitelný postup na instalaci origoš kamery, která stojí úžasných 415 € - nejsmutnější na tom je, že já bych si tohle za instalaci přímo u mazdy nakonec možná i zaplatil, jenže oni o ty peníze nestojí, protože "to řeší" :-D) i jsem si vytipoval kameru - bych tam dal OEM kameru pro CX-7, která stojí 2 litry. Ale dostalo se mi pak dlouhého vysvětlení, jak to nejde, jak to kdosi kdesi zkoušel a jak to auto pak skončilo u nějakého hlavního mechanika mazdy pro Evropu, či co. A že by to byl zásah do elektorinstalace a že by bylo po záruce, a že kdybych neobjednal attraction, ale challenge tak by mi snad namontovali kameru s promítáním do zrcátka, ..... jak rostl počet důvodů, proč to nejde, nabyl jsem dojmu, ne že to nejde, ale že se hlavně nechce a taky se o tom ví kulové. Vrchol rozčarování z prodejce představovala jeho reakce na to, jestli mi vymění žárovky denního svícení za LEDky. Prej jasně, za 12k do spojleru :-D Sem řekl, že buď buď dají LEDky do plastu k mlhovkách (sem viděl na íbeji) nebo prostě vymění ty P13. Opět údiv nad tím, co to chci, a jestli to vůbec jde. Naštěstí mám víc autorizovaných servisů v okolí, tak to můžu zkusit jinde, ale jen jsem chtěl tyhle dodělávky řešit u prodejce, hned jak auto dojde (snad 6/2014). A i kdyby to nešlo tady, jsem rád za tohle fórum, protože až půjde "do tuhého", mám tip, kam se obrátit. Díky :)

MAX6  
J.
2014-01-29 11:01:17

bob.bob: Jo ty to auto ještě nemáš ? Tak jestli jsem to pochopil,tak to zavání docela tim,že se tě dealer snaží donutit k tomu aby jsi zrušil objednávku a koupil auto v dražší výbavě

2014-01-29 13:19:39

max6: Samozřejmě tvrdil, že to jde jen pro revolution, ale nějak extra to nevnucoval (váhal jsem mezi challenge a attraction). Nechtěl jsem kupovat auto s výbavou, kterou vyloženě nechci (19" kola) nebo pro mě má diskutabilní užitnou hodnotu (kůže, sedadlo v elektrice) jen kvůli tomu, že Mazda/servis jsou neschopní/neochotní :-D Tohle mi z auta (které teda ještě ani nemám) radost nezkazí, jen holt musím najít servis, kde vědí o CX-5 víc, než je v produktovém letáku

dub
2014-01-29 13:36:57

bob.bob: tak to hodně štěstí... neexistuje..

2014-01-29 14:15:19

Já už tady o tom něco málo psal, tak jen pro úplnost. Na Spořilově při ganarančce, když jsem si chtěl při této příležitosti nechat naivně namontovat kameru, tak přijímací technik začal pátrat v katalogu a vítězně oznámil, že se to jako příslušenství nenabízí. Že to tam nemá.Trval jsem na svém.. Že to tedy ještě prověří..Odpoledne mi bylo sděleno, že parkovací kamera do mého Challenge NAVI nejde namotovat. Že to již dřívě zkoušeli na dílně a že to nejde. Tenkrát jsem ještě nevěděl nic o možnosti testovat videosignálem.. Také kvůli tomu volali údajně do Mazdy ČR a tam jim potvrdili, že se to nedělá a nenabízí. Je to politika, nic víc.*

2014-01-29 17:48:58

Tak trochu jsem hledal a našel jsem odkaz na tuto firmu, má někdo zkušenost? http://www.astoncb.cz/a16...212-s100-parkovaci-kamera

2014-01-29 19:54:55

kfdmatej: Sorry za mylnou informaci z 2013-06-08, viděl jsem v tvém příspěvku "rádio" a myslel jsem ten základní model bez displeje. Každopádně pokud máš Sanyo s barevným displejem, tak kamera určitě jde zapojit (samozřejmě kabeláž bude jiná), stejně jako navi, to rádio je taková stavebnice.

2014-01-29 20:11:00

shr3k: ok, nic se neděje, z auta je přes zrcátka překvapivě dobře vidět, tak kamera promě neni třeba

jas
2014-01-29 22:01:07

hamr: S touto společností jsem komunikoval asi před půl rokem a neuměji namontovat kameru do originál panelu,ale bud do montovaného u nich nebo do zrcátka.

2014-01-30 10:42:05

kdfmatej: Mám takovou zkušenost, že na přesné a spolehlivé senzory (tzn. ne ty levné čínské, které se nedají přelakovat a do kterých teče) si zvykneš lépe. Měl jsem couvací kameru Alpine v 5 CR, ale na parkovací senzory jsem dal častěji.

m3m
2014-01-30 15:56:25

shr3k: já mám zase zkušenost, že jsem se půl roku trápil s originálními senzory od Mazdy, které pípaly jak chtěly,po čtvrté výměně včetně nárazníku to vyřešila kamera


Odpovědět

1  2  3  4