Fórum - Téma


Palivové potrubí, diagnostika


Fórum 323 V BJ Palivové potrubí, diagnostika

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 323 / Familia / Protegé V BJ  |  Naše vozidla2013-01-02 12:17:49

čaute všichni,

předem jsem prohledával celé fórum, ale bohužel jsem nenašel odpovědi na mé otázky.

PALIVOVÉ HADIČKY: jen by mne zajímalo, jak poznám, že jsou špatné palivové hadičky? Když mi auto stojí déle např. týden, tak po nastartování cítím nespálený benzin, jakmile se ale auto trochu zahřeje, necítím nic. Může to být tím, že auto déle stálo? Protože když s autem jezdím častěji, tak necítím nic - napadlo mne proto, že bych mohl mít špatné palivové potrubí, palivový filtr na moji Mazdě 323, 1.9 16 V, R.V. 1999 84 kW nemám, jen sítko, které se nemění. Benzin mi nikde nekape a spotřeba je normální (okolo 7 litrů).

DIAGNOSTIKA: uvažuji o tom, že nechám Mazdu servisovat přímo v Mazdě v Ostravě-Hrabové, kluci tomu opravdu rozumí a cenově s prací o moc dražší nejsou, než městské servisy (díly si sháním sám). Nemáte náhodou někdo zkušenost s tím, kolik by stála celková diagnostika vozu? Chtěl bych ji udělat at vím, zda na Mazdě nemám nějakou skrytou závadu (pro klid duše) a nebo si myslíte, že to je zbytečné? Protože auto mi jezdí jako hodinky.

Díky moc všem!

MAX6  
J.
2013-01-02 13:45:39

Jestli je ten smrad spíš z motorovýho prostoru,tak koukni na ty dvě přívodní palivový hadičky co vedou do palivový/vstřikovací rampy. Může se stát že se ty hadičky v tom spoji lehce povolej nebo že na nich umře ten těsnící kroužek a v tom spoji mezi hadicema a rampou to prosakuje. Jestli je to spíš cítit z výfuku,tak bych se zaměřil na funkčnost první lambda sondy (hned na svodech). Jinak hadice jako takový pokud nejsou zespoda auta zrezlý,ohnutý nebo děravý,tak by neměl bejt problém.

Pokud se o auto staráš dobře sám,děláš i věci navíc než jen měnit olej a vzducháč,tak by je to skoro zbytečný. Pokud máš peníze navíc,tak na škodu to nebude,ale záleží jak jsou tam dobrý. Jestli to budou kontrolovat podle servisního manuálu,tak se na to rovnou můžeš vyprdnout. Tam ti akorát namažou zámky,panty a nastříkaj baterku.


Odpovědět