Fórum - Téma


Otáčky Comprexu


Fórum 626 GE Otáčky Comprexu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 626 GE  |  Naše vozidla2010-01-03 10:18:39

Zdravím lidičky, mám Comprex se kterým jsem spokojený. Poslední dobou se ale objevuje zajímavá závada. Po nastartování motoru je vše OK. Motor beží v pohodě v 730 otáčkách. Po cca 2-3 minutách jízdy otáčky vylítnou na 1200-1500 a drží jak přibité. Pokud dám volant do plného rejdu a je jedno na kterou stranu tak otáčky klesnou na normál. Takto je motor schopen točit celý den pokud pojedu. Zajímavé ale je že když zastavím, a za cca 1 hodinu nastartuju tak se to už neobjeví! Když už mě to vytočí do maxima tak rukou přemůžu na palivovém čerpadle táhlo (tedy pružinu) otáčky klesnou a je to! Setkal se někdo s něčím podobným? Poradíte?

2010-01-03 21:45:24

těžko říct možná závada na čerpadle asi by bylo nejlepší to dát do servisu závadu na čerpadle není radno podcenovat nedávno mi dovezl chlap auto jestli nevím co s tím může být že mu po nastartování někdy vyletí motor do vysokých otáček když to pak nastartoval aby mi ukázal co to dělá motor po nastartování vyletěl do takových otáček že nestačil rozsah otáčkoměru rozvody to nevydržely písty se potkaly s ventilama a motor tak zavrčel naposledy ukázalo se že v čerpadle byla vadná membrána

vím že máš jinou závadu ale nech si to zkontrolovat

2010-01-03 22:03:07

Logicky mě to při prvním projevu napadlo taky, ovšem čerpadlo je v naprostém pořádku. Nejsem si jistý zda to nesouvisí s altikem. Protože když se dá plný rejd, tak vlasně začne makat víc posilovač a tudíž je vetší odběr el.


Odpovědět