Fórum - Téma


Originální navigace - problémy


Fórum 6 GJ Originální navigace - problémy

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GJ  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2016 6 GJ

7 diskuzí

Utajené vozidlo

Palivo diesel. 6-rychlostní Automatická převodovka.2017-07-19 13:08:08

Ahoj, mám Mazdu6 facelift 2017. Koupena s navigací a dokoupeny další 3 roky. Před nějakou dobou mně navigace začala hlásit snižte rychlost i v místech, kde jedu pomaleji než je povoleno a samotné auto mně ukazuje povolenou rychlost. V některých místech, jako například Praha Černý most a nájezd na Hradeckou, mně opakuje neustále "Snižte rychlost" a to i kdybych zastavil. Jedinou možností je vyndat SD kartu a vložit zpět. Nepomůže nic jiného. Nové mapy ke stažení nejsou a v autě je taky poslední verze navigace. Setkali jste se s tím někdo? Nějaký tip jak to vyřešit?

2017-07-19 13:49:07

Asi bude nejlepší zakázat upozornění na překročení rychlosti. Je to někde v nastavení, jen si přesně nepamatuju, jestli v obecném nastavení Mazda Connectu nebo v nastavení navigace. Spíš v tom obecném.

2017-07-19 14:18:29

cleo: vypnul bych si zvukový upozornění a nechal tam jen vizuální - je to v nastavení. holt to není moc dokonalá navigace, i v aktuální verzi není moc aktuální :)

2017-08-12 01:20:51

Ahoj mám stejný problém od minulé aktualizace navigace. Nedávno byla nová aktualizace, tak jsem čekal, že to vyřeší, ale bohužel nic.

Mě to dělá, když sjíždím z D1 na ul. Spořilovská (kolem Mazdy , kde je průjezdový radar na 50 km/hod. a pak když se z této ul. Spořilovská napojím na Jižní spojku směr Praha - Černý most, kde je 80 km/hod. stále mi to hlásí, že jsem překročil povolenou rychlost a svítí mi žlutě na navigaci 50 km/hod. Jednou jsem do vydržel poslouchat až na D10. Stále mi navigace hlásila, že jsem překročil povolenou rychlost a na navigaci blikala žlutá 50 km/hod. Zastavil jsem na pumpě a auto i přesto, že stálo a mělo zařazeno P a zataženou parkovací brzdu hlásilo, že jsem překročil povolenou rychlost! Při další jízdě jsem vypnul upozornění na radary a vše fungovalo OK. Pokud je zapneš, tak zase stejná chyba. Místo vytahování SD stačí zastavit, vypnut upozornění na radary a vypnout auto! Po nastartování funkci zapneš zpět a zase funguje. I přesto, že jsem Mazdě ČR zaplatil 12.500,-Kč za navigaci, mám 3 roky garanci aktualizací, auto mám ještě v záruce, nejsou ochotni se tím v Mazdě zabývat

2017-08-12 08:20:20

sikyl: to by mě zajímalo co ti v tý Mazdě řekli? taky jsem zažil na Jeremiášové časy kdy nic nebylo problém a vše šlo vyřešit a v poslední době to bylo naopak : to je normální, to není závada, nám se to neprojevilo a další kydy... takže jsem šel jinam, do Autopalace a tam zatím OK, snaží se. taky jsem měl u novýho auta problémy s brzdama (vibrace kotoučů), chlapi to trochu ztočili a dál se na to vysrali s tím, že je to u Mazdy normální a ať si koupím nový kotouče...

no musím říct, že jsem rád, že jsem nepodlehl vábení a nekoupil kartu s navigací při koupi novýho auta za tu lidovou cenu 12.500,- a to jsem ani nevěděl, že je to jenom paměťovka za dva dolary se starejma mapama... ona i karta z eBeje mi bohatě stačí. stejně se na navigaci nedá moc spolehnout (po zahraničních zkušenostech hlavně z Maďarska, kdy jsem nemohl najít ani mezinárodní hotel)

2017-08-13 02:32:01

solverino: Odpověděli mi, že to dělá i jiným lidem na jiných místech a tím to skončilo! Upřímně to je to nejmenší, co mě na mé Mazdě 6 štve. Mám jí od 16.12.2015, dnes jsem zlomil 70.000 km z 80% vše na dálnicích. Nebyl jeden jediný den, aby vše fungovalo, tak jak by mělo- vyjma motoru, náprav a převodovky. Osobně bych tohle konkrétní vozidlo dal k užívání řediteli Mazdy p. Kiriakovskému. Myslím, že by jelo šmahem zpět do Japonska. Už mě to ani nebaví vše psát na obou Mazda fórech, co s autem zažívám... V servise se ke mě chovají maximálně slušně, vše se v rámci svých možností snaží vyřešit, za což jim upřímně děkuji. Mazda 6, 2.2 GJ, 129 kW, AT, Revolution Top je skvělé auto, ale ne to moje. Prý jsem moc náročný, ale já Mazdě zaplatil necelý milion Kč za jejich top model. Kdyby mi měli proplatit cesty do servisu a zpět, tak mám na dovolenou v Karibiku. Opravdu už jsem unavený o tomhle autě psát. Doplatím leasing (potažmo má firma) a alou...

2017-08-13 11:09:26

sikyl: tak to j smutná písnička :( já si koupil M6 GJ taky v ČR, po výborných zkušenostech s M6 GH, kterou jsem koupil novou od dealera v Německu. To bylo super autíčko ve verzi GTA s 2.2 dieselem 136 kW. Dokonce jsem jezdil i do Drážďan na servis. vyplatilo se to, tam stál servis v eurech půlku toho co tady v ČR a s ničím nebyl problém. Záruka samozřejmě platila i tady v ČR a kdykoliv jsem přišel v ČR do servisu nic nebyl taky úroblém, protože to účtovali Mazdě DE. V Německu jsi si mohl vybrat jakékoliv provedení a barvu co jsi chtěl a k dodání do týdne - Německo je velký trh a měli tam skladem prakticky cokoliv. Taky nabídka modelových řad byla mnohem větší než v ČR.

Když jsem si kupoval novou Mazdu bylo euro moc drahé, tak jsem koupil v ČR a už bych to nikdy neudělal. Byl to také otřesný zážitek. Strašně dlouhé čekání a velmi slabé výbavy. Mám nakonec Atraction 110 kW s manuálem - mám to na dojíždění do práce a nechtělo se mi do toho víc investovat. Taky v GH jsem měl polokůži, se kterou jsem byl moc spokojenej a tady nabízeli pouze celokůži a jen v nejvyšší výbavě. No taky na dlouhý psaní....

Pak taky nákup v DE vyšel tehdy asi o více než 100.000,-Kč levněji než tady. Nakoupil jsem tam bez DPH a tady to zdanil.


Odpovědět