Fórum - Téma


Opravit nebo sešrotovat?


Fórum 6 GG / GY Opravit nebo sešrotovat?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu2016-04-23 17:28:52

Zdravím a chci poprosit o radu.

Nevím, jestli se pouštět do opravy a nebo začít shánět jiné auto.

Moje zaparkované auto před barákem trefila projíždějící Octavie přímo na levé přední kolo. Zničený je světlomet, nárazník a blatník. Zavěšení kola to má za sebou taky. Kolo je zaražené dovnitř a po sundání kola likvidátor napočítal škodu za totální, že by celá oprava stála 95 tisíc. Že by oprava celé nápravy vyšla tak draho?

Zatím čekám kolik pojišťovna nabídne. Prý je auto v nějaké aukci aby zjistili cenu vraku.

Auto jsem měl od února a dal za něj 120 tisíc (2l benzín +LPG, po faceliftu, 285 000km). Je mi jasné, že od pojišťovny dostanu o dost míň a každopádně prodělám.

Tak nevim jak se rozhodnout a pořád přemýšlím co dál.

2016-04-23 17:49:43

zdravím, já osobně bych do opravy šel (pokud teda není zrezlý podvozek a je předpoklad, že auto po této opravě by ještě třeba 5 let mohlo sloužit)

zjistil bych, co vše je na šrot a domluvil se na vrakáči (mohu dát kontakt, pán má jenom mazdy na díly a předpokládám, že by měl vše, co je nutno vyměnit, navíc má i velice slušný ceny)

Múžeš se s ním nejdříve spojit a pozjištovat, jaká by byla celková cena dílů (+ prácii cca musíš odhadnout) a potom uvidíš, na kolik by to vyšlo a kolik dá pojištovna. Ale nemyslím si, že by ta cena mělá být vysoká...

2016-04-23 18:34:16

pavel006: Ahoj, pojišťovna ti vyplatí částku, která je tabulková cena daného modelu minus spoluúčast mínus zbytková cena ,,vraku". Auto jde do aukce za odhadní cenu , ty ji nemusíš akceptovat a vrak prodat sám, za cenu, kterou ti nabídne někdo jiný. Nevím, v jakém stavu je tvoje Mazdička, ale pokud ji budeš chtít prodat, dej vědět, myslím, že se určitě domluvíme. Zdeněk MazdaBrod

2016-04-23 19:49:09

Ja bych tech 25 dal.

2016-04-24 01:02:59

Myslim, že při tý opravě cenově ani nejde tak o nápravu ta se v pohodě vymění, ale hlavně záleží jak moc je poškozená kastle tzn jestli jsou hnutý šavle, jestli to odneslo uložení nápravnice a nebo jestli je zdeformovanej domek uložení tlumiče, kde je na dvou bodech ukotvený mimo jiné i horní rameno lichoběžníku.

Na celém autě je několik desítek kontrolních bodů podle kterých se měří rovnost všech důležitých částí karoserie. pokud by bylo něco mimo, tak se může stát, že nepůjde správně seřídit geometrie, obzvlášť u šestky, kde se na přední nápravě dá variabilně seřizovat pouze sbíhavost a nic jiného.

Ty šavle pokud jsou trochu hnutý se ještě relativně pomocí hydrauliky srovnat dajcelkem v pohodě, ale jestli se něco z nosnejch částí víc zdeformovalo, tak to je poěrně dost práce. Všechny přední díly karoserie včetně nosníků vzásadě lze vyměnit, ale neni to nic snadnýho. Tak jako tak by rovnání znamenalo kompletně odstrojit předek.

2016-04-24 10:49:52

Nevím co znamenají některé zmíněné a neodborné názvy jako šavle, domky apod. ale jakmile je hnutá karoserie v části která je nosná a hlavně je auto zpětným pohybem za pomocí hydraulické stolice narovnáno tak auto už nikdy nebude stejné jak předtím. Zaprvé bude reznout jak a za druhé to bude tak nádherný komfort z jízdy že majitel bude litovat že to neprodal na díly.

To není jak rozsekaný zadek který odřízneš a navaříš jiný z jiného stejného auta. Osobně bych do toho peníze nevrazil a prodal to na díly. Geometrie na tomto autě nepůjde udělat a při jízdě do zatáčky to bude mlátit a vibrovat. Jestli chceš, můžu tě v takovém autě svézt aby jsi viděl jak to po takovém nárazu a následném narovnání krásně skřípe a rachotí. Soused má stejné auto ale v bílé barvě.

2016-04-24 11:33:56

Díky za názory. Taky se právě obávám, jestli není hnutá kastle. Ve smluvním servisu pojišťovny, kde to rozebrali mi nebyl schopný nikdo říci nějaké podrobnosti a hlavně jakým způsobem dostal likvidátor sumu opravy. No nic, tak abych začal šetřit na jiné auto .

2016-04-24 11:36:52

pavel006: Vrak prodáš a koupíš za utržené peníze jiné auto. Jelikož jsem měl tu čest jet v rovnaném voze tak bych to nikdy nechtěl protože to už není ono a navíc má člověk strach jet někam dál že něco upadne.

Kdyby mi někdo rozsekal mé BJ tak koupím jiné a přeskládám do něj vše co půjde.. Navíc cena té opravy se nevyplácí když nemáš stolici doma nebo u nějakého hodně dobrého známého.

2016-04-29 07:57:31

Tak za vrak auta v aukci někdo nabídl 25 a od pojišťovny bych měl dostat ještě 80. O opravě nepřemýšlím a auto jde do světa.

Jen je s podivem, že já se do totalcar.cz nemůžu ani registrovat abych se podíval na aukci a nějaká pizzerie z Opavy jo

2016-04-29 14:32:12

pavel006: Musíš mít IČO

2016-08-20 07:15:09

Hoši příště neřeš pojišťovnu a zavolej http://www.expert-zpk.cz dáš jim plnou moc, opraví ti auto, dají náhradní, o nic se nestaraš, jen si přijedeš pro opravené auto, bez problémů, už dvakrát jsem s nimi řešil nehodu a vždy perfektní, nestalo mne to ani korunu, a hlavně žádné starosti. Ale musíš jít prvně za nimi ne na pojišťovnu, jakmile to nahlasiš tak už s tím nic neudělají.

2016-08-20 18:47:42

indous: zaujimave. Akym spusobem to funguje? Musis mat s nima uzavrenou nejakou zmlouvu pred tim anebo jim muzes zavolat kdykoliv.

Akym spusobem opravi ten vuz. Povedzme ze mam bouracku kteru sem nezavinil a dam im plnou moc.

Muzess se o tom vic rozepsat prosim. Isto to nebude zajimat jenom mne.

2016-08-21 20:35:24

Nevím co víc bys chtěl vědět, dostal jsem typ od kamaráda poté co jsem se s rozbitý předkem na passatu snažil dojet domů poté co mi na stopce nedal Polák přednost. Dal mi číslo na p. Češka, že mu zařizoval taky nehodu, zavolal jsem mu, on si auto nafotil odvezl jsem ho do servisu, se kterým spolupracuje, kde jsem mu podepsal plnou moc, dal mi k dispozici fokuse, předal jsem mu kopii protokolu od policie, a trada odjezd, měl jsem za 14 dní odjet na dovolenou, a oni to štíhlý i s lakem, perfekt práce, vzal jsem si auto, nestalo mne to ani korunu (kromě asi 1000 Kč za rozvody které jsem měl v plánu měnit, a když byl ten předek rozbitý tak jsem je nechal udělat, materiál jsem měl svuj) sice se ta polska pojišťovna skákala že to nezaplatí, že to je totální škoda a že nemám nárok na náhradní vůz, ale po tom co jim jejich právník napsal dopis vše zaplatily, oprava asi 50000 Kč a pronájem auta asi 20000 Kč, a že tu pojišťovnu osolily mi je fakt jedno, hlavně že mám auto v pořádku a bez starostí. Podruhé do ženy na parkovišti nacouval asi 90 lety dědek, sepsali spolu papíry o nehodě a zase trada za nimi, opět nahrání auto, opět oprava vč laku, auto ještě hezčí než bylo a zas ani Kč mne to nestálo. Toť vše. Bez starostí. Už bych to jinak neřešil, lítat někde po vrakačich a zhanět ND a ještě servis a řešit pojišťovnu? Nikdy víc! A to byl passat z roku 2001.

2016-08-22 07:58:23

Osobně bych to viděl tak, že pokud k tomu autu nemáš přehnanou osobní vazbu (což já ke svým často mívám :) ), nebo to není jinak speciální auto, tak bych ho s čístým srdcem za podmínek, který jsi popsal, dal pryč. Za tu nejistotu a případný stresy to nestojí...


Odpovědět