Fórum - Téma


Oprava automatické převodovky


Fórum Technický koutek Oprava automatické převodovky
2013-04-13 11:28:39

Pokud by někdo potřeboval opravit automatickou převodovku, tak si dejte pozor na firmu American Car Servis v Koněvově ulici v Praze http://www.automatickaprevodovka.cz/ Švagr si tam nechal opravit automatickou převodovku ( nebyla to ale Mazda ). Svítila mu kontrolka převodovky a auto škubalo. Našel si na internetu tenhle servis, který se tváří jako nejlepší servis na automatické převodovky. Tam mu tvrdili, že to je jasně převodovkou a převodovka se musí opravit. Dal jim auto do opravy. Za opravu dal 44000Kč a když dojel domů a chtěl zacouvat do garáže tak zjistil, že mu nefunguje zpátečka, která mu předtím fungovala. Dal jim tam auto zpátky na reklamaci. Na reklamaci mu nedali žádné potvrzení a druhý den mu volali, že sice reklamaci uznávají a převodovku mu opraví, ale musí jim ještě zaplatit výměnu řídící jednotky, tedy dalších 25000Kč. Když jim řekl, že 25000Kč na výměnu elektroniky nemá a že chce jen opravit to, co mu špatně opravili, řekli mu, že auto mají rozebrané a nic na tom dalšího nebudou dělat, dokud jim nedá těch 25000Kč na výměnu řídící jednotky, že bez toho to nemá cenu opravovat. Švagr mi ukázal zakázkový list na tu opravu a když jsem četl jejich podmínky, nestačil jsem se divit. V podstatě si mohou dělat co chtějí a nemůžete se jim nijak bránit, protože veškeré spory rozhoduje nějaký jejich právník s vyloučením soudu. Na internetu jsem našel víc negativních poznatků o této firmě. Nemáte s nimi taky někdo nějaké zkušenosti?

2013-04-15 15:37:03

frantaj: "Švagr mi ukázal zakázkový list na tu opravu a když jsem četl jejich podmínky, nestačil jsem se divit. V podstatě si mohou dělat co chtějí a nemůžete se jim nijak bránit, protože veškeré spory rozhoduje nějaký jejich právník s vyloučením soudu. Na internetu jsem našel víc negativních poznatků o této firmě." .... a v tom bude zřejmě ten problém, švára podepsal zakázkový list, který z něho oficielně udělá žebráka, a to aniž by ho četl. Jednání servisu nechám stranou, protože nikdo neznáme podrobnosti, ale vzhledem k tomu, že "co je psáno, to je dáno", tak švagr moc na výběr mít nebude.

2013-04-15 22:39:21

blueberry: Je pravda, že švagr je trouba, že jim na jejich podmínky přistoupil. Navíc to ani nebyly takové ty podmínky napsané malými písmeny na deseti listech, tak že není problém si to přečíst. Švagrovi ty podmínky divné nepřišly, tak to teď má. Kdybych si v servisu na zakázkovém listu přečetl, že si v podstatě servis může dělat, co chce a já se nemohu bránit, tak bych asi hledal nějaký jiný servis. To je ale druhá věc. Mě jen štve, že naše zákony takové chování umožňují a že je to v podstatě legální. Kdo není opatrný tak platí.

2013-04-15 23:36:43

frantaj: No zase takový trouba není, protože kdo z nás čte veškeré potvrzení, doklady, smlouvy, zakázkové listy a kdo ví co ještě podrobně, a to nemluvím o tom, že málokdo těm právním terminologiím rozumí - zachoval se jako většina z nás, že prostě důvěřoval (bohužel to je v našem státě mnohdy chyba) servisu a předpokládal férové jednání. Nakonec to i sám píšeš, většina smluv má 10 listů v miniaturním písmu a kdyby to měl člověk číst, tak u toho stráví hodiny a ještě tomu neporozumí a brát si to domů a dávat právníkovi, tak nakonec nikdy nic nepodepíšeš, protože je to vždy udělané tak, že ty budeš jen ten co bude platit a co má povinnosti a oni budou mít jen samá práva. No a k té poslední větě o těch "zákonech" a "opatrnosti" - k tomu snad jen to, že jsme opět v ČR, kde si někteří podnikatelé slovo podnikat přeložili na slovo oškubat.

2013-04-16 07:25:59

blueberry: Tak v tomhle případě tak trochu trouba je. Jak píšu, kdyby to byly podmínky napsané na deseti listech malými pismeny, tak se nedivím, že mu tam něco uteče, že si to celé nepřečte, ale tady byly podmínky asi na 15 řádků a celkem jasně napsané, tak že když mi to švagr ukázal, nebyl problém si to přečíst. Nebudu tvrdit, že se mi něco podobného nemůže stát, protože když budou podmínky na deset stránek malými písmeny, tak to asi taky pokaždé celé číst nebudu a jen to tak proběhnu. Jistě se najde většina slušných firem, ale bohužel taky pár firem, pro které jsou zisky důležitější než spokojenost zákazníka. Já se v tomhle případě nemusím bát, že bych si u téhle firmy někdy nechával opravovat převodovku, protože já preferuji manuální převodovku a u té není takový problém sehnat někoho, kdo by ji opravil.U automatu je to asi horší.

2013-04-16 08:16:34

frantaj: Máš pravdu, 15 řádků za přečtení stojí, ale i tak tenhle způsob jednání je zakořeněn především v Česku. Chce to vybírat ptát se na reference a vše číst. V případě švagra bude muset buď vše uhradit a nebo se vydat za právníkem, kterej ho zase jenom odrbe.


Odpovědět