Fórum - Téma


!! ODCIZENO !! nová Mazda 3 BM


Fórum Ukradená vozidla !! ODCIZENO !! nová Mazda 3 BM


Diskuze o vozidlu

2015 3 III BM 2.0

2 fotek  |  29 diskuzí

Výkon motoru 121 kW (165 PS) . Točivý moment 210 Nm (155 ft/lb) . Palivo benzín. 6-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 998 ccm (122 cui), 4-válec, Řadový, 2.0G i-ELOOP.


1  2

2015-06-13 19:05:12

muggsy2: Upřímnou soustrast, takhle rychle přijít o auto, to je pech!

Mohu jen doporučit, kromě případného zabezpečení (obecně se radí kombinovat mechanické a elektronické prvky), pískování skel OCIS od firmy Cebia, včetně registrace v mezinárodním systému - náklady minimální, úspěšnost vysoká

Přeju, ať to má šťastný konec!

2015-06-14 05:59:32

joey: Nerad to píšu Joey, ale asi o GPS víš stejný jako já

Toto co ty píšeš jsem tu už psal a byl jsem ponaučen, že to tak není a GPS takto vůbec nefunguje

No, nevím nevím... Já osobně si myslím že to tak jak píšeme ve skutečnosti je ale to nebudeme tady dále rozebírat... Přečti celý topic a zjistíš..

Pročetl jsem o tom snad všechno a GPS blbé navigace co má téměř každá noob v autě a doma spí na ledničce jsou pořád spojeny se satelity ovšem asi to tak ale není........ Majiteli odcizeného auta jsem vyjádřil co jsem měl a popřál nalezení v pořádku.. Dál se již k tomuto tématu vracet nebudu.

2015-06-14 14:01:37

magnetto:

2016-09-20 14:28:58

magnetto: Ne přijímač GPS není AKTIVNÍ systém. Je pasivní tj. nevysílá nic do svého okolí. Pracuje na principu přesných hodin které jsou na satelitech kolem země na stacionárních dráhách. Tvůj přijímač GPS příjme signály od jednotlivých satelitů přičemž, každý obsahuje časový údaj kdy byl ze satelitu vyslán. V čipu GPS se tenhle údaj vyhodnotí a na základě rozdílu času přijatých signálů je následně GPS čip schopný vyhodnotit kde se na zemi nacházíš. Viz: https://www.svetandroida.cz/gps-princip-201503

2016-10-26 22:07:32

Ahoj, dnes jsem obdržel sms od jedné dobré duše, že se 'má' Mazdička objevila na internetu na prodej. Tímto děkuji odesílateli za upozornění. Ale začněme pěkně od začátku....

První co jsem udělal po zjištění, že Mazdička nestojí na svém místě, jsem zavola Policii. Přijeli, podívali se na místo činu a několikrát se mě optali, zda třeba neparkuji někde jinde. Ne, mám koupené parkovací místo. Nemám důvod parkovat někde jinde. Mazdy se nekradou! A poslali mě na stanici sepsat protokol.

Na stanici opět optání či neparkuji někde jinde, Mazdy se přeci nekradou a dlouho žádnou krádež Mazdy nikdo nehlásil...

A protože cena auto přesáhla 500.000, protokol se mnou nemohl sepsat řadový policista. Přehazovali si mě tam jako horký brambor.

Po půl hodině čekání na velitele, kterému se do toho moc nechtělo, jsem byl nakonec odeslán k paní policistce, která se mnou ten protokol konečně sepsala.

Skoro by to byla sranda, pokud by nešlo o mé nové auto Mezi řečí se zmínila, že většina kradených aut končí na východě od nás. Něco v tom smyslu.

Poděkoval jsem a zeptal jsem se jestli opravdu mají 2 měsíce na vyšetřovaní před tím než to odloží, ano mají. Super.

Pravděpodobnost, že to auto najdou byla mizivá(v té době černých 3 moc nebylo) tudíž to určitě bylo na 'export'. S tím jsem odcházel.

Po měsíci mě napadlo, že zavolám na svoji oblíbenou policejní stanici a optám se na stav vyšetřování. Dovolal jsem se hned na poprvý, super. Vyšetřovatel má dovolenou, neee. Pátraní pokračuje, zatím žádné stopy.

Budeme prověřovat kamery na křižovatkách blízko vašeho bydliště. Vážně? Po měsíci vyšetřování???? Poděkuji za informaci a zavěsím. Je to špatná i dobrá informace. Auto velmi pravděpodobně nenajdou, můžu vybírat nové!!

Byl to trochu risk, ale po měsíci bez auta na které jsem půl roku čekal, mě představa dalšího čekání příváděla k šílenství(to je trochu nadsazené).

Proto jsem sehnal peníze, nechal dealera najít úplně stejnou Mazdičku a za 14 dní byla doma Mazdička. Žádnou extra slevu(vracející se zákazník) jsem nedostal :) Byl to risk, ale vyplatil se.

Za další měsíc poslali policisté dopis s odložením případu, pojištovna vyplatila pojistné plnění také relativně rychle. Samozřejmě bez s spoluúčasti. Měl jsem GAP, ale na poprvé mě ho nezapočítali.

Odečetli mi "jenom" 5.000 Kč jako amortizaci auta za 5 dnů, ale opravili to a poslal správnou částku.

Půl roku se nic nědělo, nové autíčko jezdilo bez problémů, žádný starosti, až jednoho ůnorového dne, 5 měsíců po odložení případu, telefon. Policie ČR. Vaše auto se 20.10.2015 našlo v Madarsku, kontaktovali jsme i Vaši pojištovnu. Domluvte se s nima co dále.

V jakém je stavu? Nevíme. A jéje. Průser! Já to auto nechci, mám nové. 4 měsíce trvá než maďařstí policisté oznámí nález českým kolegům a ti mě kontaktují.Nevím, kde se to zdrželo, šlo to přes Prahu, třeba tam nemají žádného policistu, který mluví maďarsky :)

Pojištovna mi vyplatila peníze, tak ať si to nechají. Pro mě přestalo existovat. Tečka. Nene, velký omyl.

Podle nového občasného zákoníku, nelze převést vlastnicví předmětu po vyplacení pojistného plnění na pojišťovnu. Ať žíjí naši zákonodárci!

Co těď? Peníze nemám, za ty jsem koupil nové auto? Naštěstí se do toho vložila úvěrová společnost??? Úvěrová společnost a pojištovna mají velmi podobná jména, tudíž mají i nadstandartní vztahy.

V minulosti, když se něco podobného stalo, pojišťovna prodala nalezené auto na svoje náklady, výtěžek si nechala a zbytek odepsala jako ztrátu.

To zní dobře, pro mě žádné starosti. Omyl! Jedno slovo Převod. Mohu dát plnou moc na všechno, jen převod musím udělat sám s novým majitelem? Cože????

Pojištovna přiveze auto z Maďarska k nám, na své naklady ho prodá, v aukci, vybere od kupujicího peníze, předá mu auto a já vyřídím převod s novým majitelem.

Napřed se mi to nelíbilo, nemůžu přepsat auto na někoho cizího, pochybuji že mě pojišťovna vyrozumí komu moje auto prodala(Samozřejmě to neudělala).

Ale pak likvidátor byl neoblomný. Nakonec jsem to vzdal, podepsal jsem plnou moc na prodej vozidla s tím, že převod si zařídím sám s novým majitelem. To se psal duben 2016, rok po odcizení.

Poté opět odmlka. V na začátku prázdnin telefonát. "Dobrý den, jste majitelem Mazdy 3, koupil jsem ji aukci od pojištovny, potřebuji nějaké informace. Nemám telefonní spojení na pána s pojišťovny, tak volám Vám."

"Jasně co potřebujete vědět?" říkám. "Je to ročník 2014 nebo 2015? Nějak v tom jsou zmatky? A je to ta slabší či silnější verze dvoulitra". To si pán dělá srandu, koupí něco a ani neví co? Rád mu však odpovím.

Poté se ptám já. V jakém je auto vizuálním stavu? Jako nové. Jen VINko je jiné. Co s tím budete dělat? Na to existuje nějaká technologie, to se znovu "přerazí" na původní VIN, dál se na to neptám. Kolik ukazuje tachometr? Okolo 4.500 km.

Aha, tak to zloději a nový maďarský "majitel" najeli asi 4000km. Ptám se i na cenu, za kterou to koupil. I to mi zodpověděl.

Ptám se jak si představuje přepis, stačí když mu pošlu plnou moc, ale zrovna odjíždí na dovču, pak se ozve. Proběhlo pár dalších telefonátů ve velmi podobném duchu.

Poslal mi plnou moc, tu jsem podepsal a poslal zpět. Poté jsem chodil na internetové stránky jeho bazaru a čekal, kdy se tam Mazdička objeví. No dneska ta sms, že Mazdička je na internetu. Hádám, že ty 4 předešlé měsíce trvalo zlegalizování,přeražení VINka.

Nebudu tu dělat reklamu tomu bazaru, ale kdyby někdo měl o tu mazdičku po "prvním majiteli" zájem, můžu mu poslat odkaz.

Když to shrnu, tak jsem měl štěstí v neštěstí, stálo mi to 5% spoluúčasti a spousty času na vyřizování. To raději nebudu přepočítávat na peníze....

Ale mohl jsem skončit se dvěma auty a hodně velkým dluhem.

Nakonec jsem rád, že jsem si znovu koupil Mazdičku, ikdyž to chvíli vypadalo na koncern.

Přeji všem ať jsem na dlouhou dobu poslední komu byla Mazdička odcizena.

Madár

Mirek

P.S. Než jsem dopsal článek, přisla druhá sms. Díky

2016-10-27 11:43:49

muggsy2: WTF, tohle je šílené story! A já si říkal, koupím Mazdu, ty se nekradou, kašlu na zabezpečení. Tak tohle mě z mé naivity vyléčilo. Díky za to. U nás se totiž v poslední době kradou šíleně auta, hlavně Škodovky a Audiny. Všechno gangy ze Slovenska. Naposledy našli ukradenou Q7 ve Zvolenu. Ten majitel z toho byl absolutně na nervy. Auto měl pojištěné, ale oni mu auto dohledali pomocí lokalizace GSM a to ještě předtím, než mu to pojišťovna zaplatila. Problém byl v tom, že jeho Q7 byla rozmontována na náhradní díly do posledního šroubku. Údajně mu to policajti dovezli až domů a složili před domem v krabicích. Jak to dopadlo, nevím, ale prý má problémy s pojišťovnou, aby zaplatili plnou cenu.

2016-10-27 20:51:22

muggsy2: Hele, klobouk dolů. Uplynul dost velký čas a já pořád v domnění že auto se již nenajde našel tento tvůj pokračovací odstavec. No, v každém případě máš pevné nervy. Je vidět že Maďaři jsou stejní hajzly jako ostatní. Co se na tom nabažili? Co z toho měli když o auto přišli?

Hmmm.. No i tak, děkujeme za extrémně detailní popis a hlavně konec toho jak se to vyřešilo. Na konec to snad dobře dopadlo i pro tebe a spíš než udávání Maďarů bych šel nahlásit prověření autorizovaného prodejce. To auto nemohlo jen tak zmizet. V tom má prsty 100% ten co ti to prodal! 100%!

Jak by se někdo jinak dostal ke klíčům a v klídku si odjel? Pořád tomu nějak nerozumím ale ...

2016-10-30 10:48:10

magnetto: Použít výraz 100% bych se neodvážil. Mazdy se kradou celkem úspěšně v Polsku a právě v Maďarsku. Zejména auta s bezklíčovým přístupem, která je strašně snadné ukrást. A právě tento systém je u Mazdy hodnocen jako jeden z nejhorších pokud jde o bezpečnost, bohužel. :( Snad nové modely 2017 na tom mají být o něco líp, ale kdo ví...

Každopádně, prodejci si mohou velmi snadno zjistit, jaká auta a kde konkrétně se nachází v Evropě. Navíc jsou kupci registrováni. Nevím jak moc, ale pokud i vč. adresy, tak potěš. Když jsem kupoval auto, prodejce mi hledal skladové vozy v celé Evropě, abych nemusel čekat 5 měsíců. Nakonec se to nepovedlo, ale evidentně nějaký takový systém mají. Jinými slovy, ta krádež mohla být náhoda, ale klidně to mohl být i tip na objednávku ze zahraničí. Kdysi dávno jsem četl rozhovor se zlodějem aut (sice takový podivný, skoro až fiktivní) a ten člověk tam uváděl, že zánovní auta se kradou vždy na konkrétní objednávku a zásadně v zahraničí.

2016-10-30 23:09:39

občas jsem kouknul na internet zda to někdo neprodává nebo čučel po opavě a okolí když jsem někam vijel.... teď mi je jasné že jsem ji nespatřil...

hlavně ty pevné nervy.....

každopádně gratuluju že to takhle hezky dopadlo.....


Odpovědět

1  2