Fórum - Téma


O svícení v Rakousku


Fórum Pokec všeobecný O svícení v Rakousku
2007-11-05 10:44:27

http://auto.idnes.cz/rako...71101_124505_automoto_fdv

2007-11-05 12:41:35

Já bych to naopak neruši a jsem rád že to je u nás i ve zbytku evropy. Co se týče rakušáků, tak jsemn snad akorát rád, že i v jejich vládě sedí spolek kokotů, který dokáže zrušit to co nikoho nic nestojí a alespoň někdy je to víc než vhodné. Nebo už jste zapomněli jak u nás v létě jezdili po deváte večer honiči škodovek, který nesvítili?

2007-11-05 12:59:13

..............no,ještě nedávno jsem jezdil nějakých 10-12 tis.Km měsíčně(a jezdím už přes 30 let bez nehody),tak myslím,že jsem určité zkušenosti na silnici nachytal,s tím svícením je to fakt rozporuplné,ale taky myslím,že to není zrovna moc šťastné řešení,ono stačí koukat do slunce,natož do těch světel po silnici,taky myslím,že právě zde můžete přehlédnout chodce nebo cyklistu,....a myslím,že se tou úpravou stejně nic nezměnilo v oblasti bezpečnosti,akorát tak si na tom někdo namastil kapsu,protože zákon o energii zde platí stále a je blbost tvrdit,že to nic nestojí,navíc je v tom dost nejasností-svítit potkávačkama a zadníma obrysovkama,které stejně za slunečného dne nejsou vidět,ono je někdy problém u některých aut vidět za slunce brzdovky..........a honiči Škodovek a Bavoráků tu stejně budou........zrovna včera v noci jsem zastavoval v lese u rozsekaného BMW...... a fakt to není nic příjemnýho......jezdit slušně není v technice,ale v nás lidech ....a bezohlednost nezruší žádný zákon.......a bohužel,tak jak se lidi k sobě dnes chovaj normálně v životě,tak se chovaj i na silnicích..........a z toho je mi smutno.............ještě že je tu ten ostrůvek solidních lidí zde na fóru....

2007-11-05 17:16:12

v tom našem mumraji a kocourkově na silnicích je to skoro jedno... lidi budou stejně jezdit jako prasata, bezpečnost nikde ba naopak když budou svítit budou lépe vidět. Je to spíš dvousečná zbraň Ano svícení ve dne, pokud jsou světla správně seřízený a neoslňujou přispívá k bezpečnosti silničního provozu. Když ale vidím jezdit strejdy čepičáře ve Filckách, Fábiích apod s krutě oslňujícíma světlometama (u silnějších fábiií navíc s xenonama) tak jako když mi to pustí do xichtu tak bych vraždil .... a vůbec nejlepší jsou votuzenci, kteří do prastarých prorezlých plechovek do patice H4 narvou xenony... případně k tomu ještě pustí přední mlhovky ... to je opravdu hrůza... Jenom dodám že nemám nic proti tomuhle druhu tuningu (pokud je to schválený s ostřikovačema a výškovou nivelací a neoslňuje to, proč ne??) a když tyhle případy vidím dnes a denně chce se mi blejt... a svícení u nás bych v ten moment okamžitě zakázal ... Tohle je problém kterej se nevyřeší ze dne na den. Chce udělat spíš nějaký rozumný kompromis.

2007-11-05 17:37:20

.......tak,tak,myslím že to svícení po celý den by stačilo po dobu platnosti zimního času(tedy normálního),tak, jak to bývalo...........co myslím je taky škoda,dříve byly na parkovištích ty cedule,kde se daly seřídit světlomety,což by se občas šiklo,..............

doris  
Doris
2007-11-05 17:50:44

Myslím, že všechno je v lidech a pokud se chování mnohých nezmění, nepomůže ani celodenní svícení a bodový systém... Je to o tom, že auto je dopravní prostředek, ale holt jsou takoví, kteří si potenciálem motoru svého vozu léčí komplexy a svoji agresivitou ohrožují ostatní. Bohužel právě ti slušní na to doplácejí a často i životem. Naučit se ohleduplnosti a předvídavosti by bylo podle mne zdárným krokem k vyšší bezpečnosti. V poslední řadě je problém i v tom, že silnice už na mnoha místech kapacitně zaostávají za stále silnějším provozem.

2007-11-05 18:59:08

ja myslim se svitit pres den je spravny, pokud to teda dodrzujou vsichni, protoze se mi kolikrat stalo ze neosviceny auto jsem pak proste prehlidnul nebo si myslel ze parkuje...

jo a jeste bych se jen vyjadril k ty poznamce o oslnujicich fabiich s xenonama, ted jsem s jednou par tydnu jezdil a musim rict, ze to auto je naprosto dementne udelany, ty xenony jsou v serii strasne sklopeny dolu s tim ze vidite sice krasne, ale jen par metru pred sebe a navic maji nejaky debilni zrcatka / paraboly / proste neco tam je na nic.... vy totiz vidite uplne na picu ale to svetla z xenonu se nejak divne lame a zaroven oslunujete kamiony.. pokud si to svetlo zvednete abyste videli alespon neco, tak se to zase lame nejak uplne jinak a oslnujete uz uplne vsechny.... to je vyrobni vada a ne chyba ridicu....

2007-11-05 21:44:14

neříkal jsem že to je v řidičích... vím s fabiema sem jezdil... ty světla jsou fakt hnusný...

jenom sem říkal co mě na cestách štve ... resp že podobný věci řešit stejnak nemá cenu poněvadž to nikam nevede. To chce řešit koncepčně ne ze dne na den. Nic víc nic míň

2007-11-06 01:24:24

ja vim zes to nerikal, jen rikam svoji zkusenost, ze ne uplne kazdej trotl co oslnuje za to muze, obcas je to chyba tech aut. (ale co si budem povidat, vetsinou to je chyba ridicu)

2007-11-06 08:17:44

mje spíš zajímá jestli je budem jako opice následovat nebo si to podržíme

2007-11-09 13:11:23

následovat zatím nebudem, neb náš nový velký bratr se jmenuje hUSA.

2007-11-10 21:22:01

Je to opravdu v lidech, ale i v přístupu policajtů. Do Rakouska to mám cca 20km, jezdil jsem tam hodně. Pokud se v letě zatáhlo a bylo o něco hůř vidět a člověk potkal policajty, tak slušně zablikali a upozornili, že je třeba rozsvítit. U nás to daji zakonem a maj hned proč buzerovat. Koupil jsem loni M5 a ani ta neměla s dením svícením počítáno. V servisu mi namontovali za cca 1500K takovou hrůzu, že byla nepoužitelná. Všude ve světe bylo tohle řešeno s předstihem a pokud to mělo vyjít v plartnost , tak nová auta na to byla připravena.Opět kšeft pro spoustu dalších zúčastněných a rovnou pokutování, pokud člověk nesvítil. Musel jsem se smát , jak v některých autech měli řidiči ceduli pod volantem - rozsvítit. J.

2007-11-11 10:26:22

.......hmmmmm,tak to já jsem si ten lístek ze začátku taky dával .......ale měl jsem teď Fiata Mareu a tam to bylo vyřešený jednoduše-prostě po vytažení klíčku se vše vypnulo-takže jsem měl stále světla zapnutá..................................................spíše jsem uvažoval o světlech pro denní svícení,ale tady na fóru jsem toho moc o nich nenašel-viděl jsem v Baumarktu pěkná kulatá ,asi tak 8 cm průměr,byla z PL,a stála 340.-Kč kus,tak o nich přemýšlím,až budu mít Mazdičku doma,tak to proměřím,jestli by se vešla,aby splňovala míry určené předpisy:

počet - dvě na přídi vozidla ,na šířku - max. 400 mm od bočního obrysu vozidla a nejméně 600 mm mezi sebou (u vozidel s šířkou menší než 1300mm může být 400 mm),na výšku - od 250 mm do 1500 mm nad vozovkou.

K elektrickému zapojení denních svítilen připomínám zejména, že jejich zapojení zajistí plnění následujících podmínek: svítí samostatně bez obrysových světel,automaticky se zapínají s polohou "klíčku" pro běh motoru a zhasnou po vypnutí motoru,povinně se automaticky vypínají při rozsvícení světlometů,kontrolka je nepovinná.

Z výše předepsaných požadavků na montáž vyplývá, že se automaticky rozsvítí bez dalších světel či svítilen.


Odpovědět