Fórum - Téma


nový lak? za kolik????


Fórum Technický koutek nový lak? za kolik????
2008-01-25 19:05:42

věděl by někdo kolik tak nstojí nový lak,komplet? tady je jeden lakýrník a jeho práce se mi moc nezdá. máte někdo zkušenosti? dík

doris  
Doris
2008-01-25 20:17:08

Tak komplet celolak se dělá s odstrojením auta - jinak je to vesměs fušerská a nedotažená práce, trvá to cca 3 týdny až měsíc a cena dle typu laku (metalíza/perleť nebo jen klasický lesklý lak) od 25.000,- výš. Špičkové lakovny si mohou říct až o 50.000,- v závislosti na náročnosti a rozsahu práce a velikosti auta. Též záleží, zda jsou nutné i opravy plechů karoserie apod. Obecně v průměru výjde celolak v solidní lakovně tak na 30.000,-. Cena lakování jednoho dílu auta je kolem 2500-3000,-. Levněji to určitě jde, ale tomu odpovídá i výsledek.

2008-01-25 21:15:30

chtěl sem dělat ty zadní blatníky,maloučko reznou,ale asi si to udělám sám dík. sou to velké peníze a tolik jich nemám. čím vystříkáváš dutiny?používám přímo ochranu na dutiny od wurtta je ještě něco lepšího?

2008-01-25 22:01:51

no u nas mame jednu lakovnu krasne ti to nastrikaji ze to vypada jak origi delaji i dostriky a pokud si auto jaks taks pripravis sam a jen to doopravi tak at se to nepropadne nebo tak neco tak te to vyjde klidne cele auto na 10000kc + barvu pokud jim to das odstrojene a delaji to sami jak pripravu tak lak tak 20tis + barva

ale cekacka u nich je docela dlouha ale jen diky tomu ze maji moc prace a kdyz uz to tam mas zalezi na domluve s pripravou to dela asi tak 2 tydny a pak lakovani pak to daji do pece a muzes druhy den odjet

doris  
Doris
2008-01-26 19:55:54

Luda: Na dutiny používám profi řadu výrobků od Dinitrolu, je to vosk ve spreji. Teplotou vzlíná a i když ho nastříkáš třeba jen do spodní části dutiny, postupně se teplem roztáhne na její celou část až nahoru. Pozorovala jsem to ve dveřích, kdy jsem měla po pár měsících sundanou výplň.

doris  
Doris
2008-01-26 20:03:36

Marco: Prosímtě, kolik si v té lakovně tak v průměru účtují za barvu? Ta cena práce je super, ale co tak znám, tak třeba není problém dát za perleťovou metalickou barvu a lak dalších 8-10.000,-, samozřejmě dle velikosti auta. K tomu je třeba počítat ještě plnič a další pomocné materiály......

2008-01-26 21:59:23

doris, já dal za metaliský lak na dodělávky 450kč za jeden sprej asi400ml..připočti tmel plnič a lak a seš asi na tisícovce.barva do pistole je levnější,ale zase musíš koupit nitro ředidlo.byl sem u toho když mi to míchal a je to alchymie má barva je s pěti ruzných podle katalogu a vše přesně na mikro váze no koukal sem jak blázen už mám další fotky jukni se a kritizuj, kritika od tebe je pro mně pochvala ,čauky

doris  
Doris
2008-01-27 10:11:14

Luda: Tak ta cena odpovídá, mám to sice o něco levnější, ale zase jsem jako stálý zákazník zvýhodněna. Mám známého lakýrníka, u kterého vždy kupuji barvy a různé přípravky pro údržbu a péči o auťák. Právě u něho kupuji ty profi výrobky od Dinitrolu. Jinak s tím mícháním barev je to fakt alchymie, na M6 je tam taky asi 5 složek, ale ta stříbrná perleť na Nissanu se skládá z devítí, fakt síla. Nechávám si toho namíchat vždy aspoň do dvou sprejů, protože je tam menší zkreslení při větším množství, přecijen se to počítá na mikrogramy.

Jinak Ti musím pochválit motorový prostor, vypadá to hodně dobře, je vidět, že sis s tím dál dost práce. I Ty plasty vypadají jako nové, paráda! Možná bych ještě zvýraznila písmenka na motoru, ale to je jen detail. Já jsem to pořešila nalepením vystřižených písmen ze zrcadlové fólie, ale je s tím dost práce a na benzínovém motoru, který je teplejší, by to nemuselo dlouho vydržet.

Vypadá to takhle:

http://www.mazdaclub.cz/g...3_249_6610_1061_motor.jpg

A z druhé strany:

http://www.mazdaclub.cz/g..._1026_249_motorzezadu.jpg

Pár podobných drobností jsem v motoru vylepšila též za použitím zrcadlových folí, fotky a popis najdeš v případě zájmu v mém článku "Proměny interiéru".

Na motor a díly s vysokou teplotou povrchu používám žáruvdornou silikonovou barvu ve spreji, má výbornou krycí schopnost a nikdy nepopraská. Dá se i při troše šikovnosti nanášet štětečkem. Pro nástřik bohatě stačí i jedna celkem tenká vrstva, ovšem na zahřátý podklad.

V interiéru bych ještě trochu mákla na podlaze a koberečcích, ale je to teď marné s tím mizerným počasím a chápu to. Můžeš použít i přípravky na gumu (ne ale silikonový lubricant, páč to bude klouzat), získají zánovní vhled a snadno se budou čistit. My máme textilní koberečky a přiznám se, že teď v zimě je třeba je každý týden pořádně očistit, aby to v interiéru vypadalo dle mých představ. Hodně si na to potrpím. Jinak chválím barevný nástřik dílů palubovky, to se Ti moc povedlo a krásně to sedí k laku auta. Každopádně je to hodně pěkný auťák, design Mazdy mě vždy fascinoval a dodnes se ráda kochám na ně pohledem.

2008-01-27 14:22:58

Doris,dík za rady,ale prosím tě porad kde kupuješ tz žáruvzdorný barvy ,na motoru sem ještě skoro nic neudělal není čas,ale mám rád věci v pořádku. asi se opakuji,ale ten tvuj motor a nejen motor to je prostě výtvarné dílo ,ani nechci vědět toho času cos nad tím strávila. dík a

2008-01-27 14:52:50

doris ještě sem zapomněl má žena vyrábí ruzné obr. keramiku atd. ted začela používat barvyLUMIéR,jsou to ruzné barvy odstíny ,kovové nadechy a tak.výborně drží na kuži a plestech vydrží i namáhání malují se s nimi i boty .už si o tom něco slyšela? dejí se objednat u Moniky Brýdové na netu. vážně o tom uvažuji co se týče interiéru . co si o tom mzslíš?

doris  
Doris
2008-01-27 15:14:39

Tak ta žáruvzdorná barva je Supertherm od Motipu, na dóze je ještě název Dupli Color, má odolnost do 800°C. Kupuji jí v OBI a někdy je též i v motótechnách. Obsahuje silikon. Motor v Primeře jsem stříkala více druhy barev, přišemž základem byla stříbrná silikonová barva Supertherm. Vše se lakuje za vyšší teploty a pak jízdou vypálí.

Jinak barvy na keramiku až tak moc neznám, použít je do interiéru jest otázkou. Plasty jsou vesměs měkčené a v létě je v kabině poměrně dost horko. Možná to zkusit na malém kousku a když to vydrží, pak by to možná i šlo použít. Speciální barvy na interiér existují, jsou však dost drahé. Je třeba dokonale připravit podklad, rádo se to loupe. Osobně používám v interiéru jen fólie, kdy nedojde k narušení origo dílů a hlavně při nalepování není třeba nic demontovat Jejich použití je však omezené jen na hladké plochy. To barva zas umí, ovšem už ji nikdy dokonale neodstraníš a často se v místech dotyku ošoupe. Každopádně je to zajímavá myšlenka použít tento druh barev.

2008-01-27 15:44:19

Doris,tyhle barvy vynikají svou elastičností a používají se na kuži ,měkčené plasty atd.odolávají oděru.je to vlastně barva na bázy gumy asi,takový měděný odstín to je paráda,skusím to vyfotím a pošlu to sem,zatím ahoj

doris  
Doris
2008-01-27 17:01:28

No tak o tom by se pak i dalo uvažovat.


Odpovědět