Fórum - Téma


Novinky a vylepšení CLUBU


Fórum Klubové záležitosti Novinky a vylepšení CLUBU1  2  3  4

2014-12-28 22:03:21

ja bych mel dotaz jeli mozne opetovne hlasovani novych fotografii tech sest mazinek co je na hlavni strance ? zda se mi ze M6 maji prevahu

udm  
2015-05-27 14:10:38

Pár nejnovějších vylepšení webu - shrnutí větších úprav za posledních pár měsíců:

NAŠE VOZIDLA

DETAIL VOZIDLA

 • U vozidla registrovaného na klubu se nově zobrazuje odkaz na manuály (pokud nějaké jsou) pro tento model / podmodel, viz příklad na BMW klubu http://www.bmw-club.cz/vozidlo/bmw-3-e36-320i-2373 Tak6e majitel nemusí prohledávat a filtrovat v sekci manuály.

VIDEA

 • Zpřehlednil a vylepšil jsem sekci Videa http://www.mazdaclub.cz/videa
 • Administrátoři Správci videí mohou nyní nově videa přidávat a to jednak přímo v sekci Videa, ale i v sekci Modely.
 • Jde ale také videa editovat - změnit zařazení, do které kategorie patří.
 • Ale také lze snadno videa mazat.
 • Kromě toho Správci videí mohou i zakládat / mazat / měnit kategorie i sekce videí. U sekcí mohou snadno měnit jejich pořadí. Kategorie jsou řazeny abecedně.
 • Vymazal jsem nefunkční videa.
 • Zoptimalizoval jsem celou sekci videa tak, aby se stránky bleskurychle načítaly.
 • Udělal nově vyhledávání videí - a to již přímo na hlavní stránce sekce Videa - tzn. nad všemi videi. Hodí to člověka na novou stránku hledání videí, kde lze pak také třeba filtrovat dle kategorie "-- Nepřiřazeno --" - to jsou videa, která do sekce Videa byla přidána tím, že je někdo vložil třeba do fóra, poradny, do profilu, k vozidlu apod.

Našel by se někdo, komu by se dalo svěřit roli Správce videí? Chcete se toho někdo ujmout? Že by se tam udělal trochu pořádek? Přesunul špatně zařazená videa, smazal nesmyslná videa (co tam dříve přidalo automatické stahování dle klíčových slov)?

VZKAZY - INTERNÍ POŠTA

 • Udělal jsem nové tlačítko "Použij Fórum !!", které je dostupné při čtení vzkazu. Má sloužit k tomu, aby když se užitečné technické debaty přesunuly z interní pošty do fóra. Zjistil jsem totiž, že se často lidé ptají na problémy s vozidly interkou, kde jim dotyční radí, často sepisují doslova elaboráty na několik stránek. Ale jedinej kdo to vidí a má z toho užitek je ten tazatel. Navíc vzkazy v interní poště se po čase autromaticky mažou. Takže debaty a rady v interkách jsou jak když se to spláchne do kanálu, což je škoda. Kromě toho když se dotaz položí do fóra, tak kromě toho, že odpovědi můžou posloužit všem, tak i tomu tazateli může poradit více lidí. Proto jsem udělal toto nové tlačítko, po jehož kliknutí se pošle tazateli automatická odpověď, kde je vysvětleno, proč že by měl raději vložit dotaz do fóra a pak třeba mi poslat odkaz, že mu pak ve fóru rád poradím.

MANUÁLY

FÓRUM

 • Super admin má na hlavní stránce fóra nahoře 2 nová tlačítka - Sloučená témata (x), Zamknutá témata (x).
 • U zamčených témat se vpravo nahoře všem zobrazuje datum zamčení a kdo téma zamkl.

HLAVNÍ STRANA

 • Přibyla tam fotogalerie proběhlých srazů.

ĆLÁNKY

 • Změna článku - opravil jsem chybu, kdy po kliknutí na tlačítko "Počet revizí (x)" to psalo, že redaktor článků nemá potřebná oprávnění. Teďka redaktoři článků mohou vidět jednotlivé editace - kdo, kdy a hlavně co se měnilo. Dá se také udělat vrácení editace zpět do původního stavu u kterékoliv revize.

SRAZY

 • V detailu srazu přibylo: Odhadovaná účast (dle morálky) - dole pod seznamem účastníků srazu.
 • Nahoře u srazu pak přibylo: Přihlášeno 243 lidí, 62 vozidel, 3 570 koní - přibyl počet koní, které na sraz pojedou. Počítají se z těch, co si v registraci an sraz zvolili vozidlo a u něj mají vyplněn výkon.

VIP ČLENSTVÍ

 • Zpřehlednil jsem stránku se seznamem výhod VIP http://www.mazdaclub.cz/vip
 • Zlepšil jsem formátování emailu, který se posílá měsíc před vypršením VIP - nově je textový s odkazy na prodloužení VIP, seznam VIP výhod a profil uživatele.

MOBILNÍ VERZE

 • Udělal jsem několik úprav a oprav drobných chyb u Vzkazů - interní pošty. Na mobilních telefonech je čtení a odpovídání na vzkazy v interní poště mobilní verze velmi příjemná.

AKTIVITA ADMINISTRÁTORA

 • Super admin má možnost vidět, jaké zásahy kdy který administrátor kdy dělal.
 • Vylepšil jsem vzhled tohoto nástroje.
 • Průběžně přidávám další a další statistiky. Ty, co nebyly proklikávací postupně upravuju, aby byly.
 • Kdo má přidělenou nějakou administrátorskou roli, tak je u něj v profilu přímo nahoře u seznamu rolí vpravho ikonka grafu, která vede na stránku Aktivita administrátora

EMAILOVÉ NOTIFIKACE

 • v dubnu byl problém s tím, že Seznam na svém emailu zavedl nesmyslně striktní pravidlo, že všechny emaily musí být na serveru podepisované SSL certifikátem, tzv. DKIM-Signature. Podepisování DKIM jsem implementoval.

ESHOPY

 • na mnoha klubech měl Eshop Jan Šmída a Martin Polák. Oběma jsem eshopy na všech klubech pro neseriózní a nepoctivý přístup k zákazníkům (např. Opel, Mazda, Peugeot) definitivně zrušil.

SEZNAM ČLENŮ

 • na začátku se kromě nyní zobrazují členové, kteří mají fotku. A jak už to bylo, VIP jsou úplně nahoře. Profily bez fotek (nezajímavé nevyplněné profily) jsou až na konci seznamu http://www.mazdaclub.cz/lide

OTÁČENÍ OBRÁZKŮ O 90 STUPŇŮ

 • v profilech uživatelů a vozidel (včetně fotek v albech) jsem udělal možnost otočit fotku o 90 stupňů doleva či doprava. Zatím má tuto možnost pouze Super admin.

PLATBA VIP, PARTNERŮ, FAKTURY

 • přidělal jsem možnost platit přes QR-Code. Stačí z obrazovky mobilem přes Vaši bankovní aplikaci načíst a nemusíte zadávat žádné platební údaje.

AUTO MOTO KLUB

 • Předělal jsem kompletně hlavní stránku http://www.auto-moto-klub.cz/
 • vzhled - je to strohé, ale optimalizované i pro dotykové obrazovky (mobil, tablet, notebook, PC). Je to tzv. responsivní webdesign - tzn., že stránka se automaticky přeskládává podle šířky displaye. Takže není mobilní a klasická verze, ale jen tato jedna univerzální. Díky tomu je to ale takové roztahané - to proto, aby odkazy nebyly příliš blízko sebe a dalo se na ně kliknout.
 • všechny kluby jsou řazeny abecedně. Lze je ale seřadit i podle počtu členů, registrovaných vozidel, příspěvků ve fóru, článků, atd. a zobrazí se pak i počty, viz např. podle počtu uživatelů http://www.auto-moto-klub.cz/?data=user
 • lze filtrovat dle daktegorie - Auta, Motorky, Čtyřkolky, Náklaďáky, Autobusy, atd., viz např. http://www.auto-moto-klub.cz/?category=moto

2015-05-27 14:42:08

Zmen je dost a k lepsimu coz je fajn.

Jenom duvod, proc ja dost casto radim interni zpravou je ten, ze se nekdo na neco zepta zalozi tema a akorat dostane pojeb, ze zalozil nove tema. A kdyz s tim zkusenost mam a chci poradit, musim mu napsat zpravu. Pripadne kdyz mam zrovna banan a rad bych poradil jsem ve stejne situaci, kdy musim interkou. A pokud chci nekomu dat link napriklad na ne spam, ale "zakazane stranky", ktere se Radovi nelibi, tak musim taky interkou, protoze mi to jinak nejde poslat, pripadne to pak nekdo smaze. To k duvodum proc ja pisu interni postou rady. ;)

doris  
Doris
2015-05-27 15:10:10

udm: Skvělá práce, moc děkujeme!

2015-05-27 17:11:44

nahasapimapetilon: jsi mimo, obvinil jsi mě z něčeho, na co nemám práva, ty tebou nazvané zakázané stránky, co se mi nelíbí, nemám v kompetenci, očekávám, že to udm potvrdí a ty, že se mi omluvíš.

udm  
2015-05-27 17:17:33

radomiláček: blacklist je společný pro celý automotoklub a s tím Radek nic společného nemá. Jako důvod k omluvě mi to ale nepřijde. Nahasapimapetilon napsal tu zprávu slušně, nebylo to nic útočného.

2015-05-27 17:19:19

udm: moment, obvinil mě tu z něčeho a já právem čekám omluvu. napsat sorry ho nezabije. pokud si mě tu bude každý jen tak obviňovat neprávem, tak to tu můžeme zavřít. ke všemu to byla pravděpodobně reakce na edit jeho příspěvku, který jsem ale neprovedl já, ale jiný admin, ale za vše můžu jako vždy já.

2015-05-27 17:29:53

radomiláček: Uprimne az budes ochotny snest nejakou kritiku, na kterou ty zasadne nereagujes, ale proste to upravis ten muj prispevek nebo smazes a das mi ban, pak se ti omluvim. Ale za stavajici situace se mi omlouvat nechce. A jako vrchol nevychovanosti mi prijde upravit neci prispevek, bez toho aby se pod to napsalo, kdo to upravil. Jite, pokud bych byl vulgarni nebo vkladal jiny obsah nevhodny pro motoristicky zamereny klub, pochopim to, ale upravit nekomu to co napsal, je jako kdyz nam komari diktovali co rikat. Ale to uz je offtopic, za ktery se omouvam.

2015-05-27 17:32:47

nahasapimapetilon: tvůj poslední příspěvek jsem já needitoval, takže mi to neadresuj........ kdyby jsi byl frajer, tak napíšeš sorry, neměl jsem pravdu, ale na to ty nemáš.

udm  
2015-05-27 17:34:05

nahasapimapetilon: máš-li na mysli ten Tvůj příspěvek výše, tak tam jsem ten nepovolený odkaz nahradil za **SPAM** zrovna já. A vůbec to URL webu sem nemáš co cpát, když víš, že je na blacklistu. Kdo příspěvek upravil? Administrátoři. Tečka.

Apropo tenhle offtopic si dále vyříkávejme přes vzkazy, nebudem tu tím bordelit téma.

udm  
2015-11-22 06:40:57

Nová vychytávka http://www.mazdaclub.cz/zeme-staty

2016-02-04 12:55:23

Právě jsem předal webmasterovi návrh na takovou malou úpravu klubu. Snad to projde Pokud ne, tak nic no

udm  
2016-06-04 01:09:48

Nová vychytávka http://www.mazdaclub.cz/countries_map.php

doris  
Doris
2016-06-05 08:31:22

udm: Pěkné! Hezky udělaný přehled členů z jednotlivých zemí.


Odpovědět

1  2  3  4