Fórum - Téma


Nerovnoměrné sjíždění pneumatik


Fórum 6 GH Nerovnoměrné sjíždění pneumatik

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GH  |  Naše vozidla


1  2  3  4  5

zed
2013-11-27 07:45:55

S tím otěrem fakt nevím. To by opravdu bylo na protistraně nějak poznat. Já sice nejezdím dálnice, ale spíš okrsky i s dost zatáčkama, ale prostě aby guma byla po cca 10 tis km na vyhození je fakt blbé. Ale gumy na to asi taky mají vliv. Ty Vredesteiny co jsem tam měl teď, byly nové a nasazené po té výměně těhlice a tento výsledek na nich byl po těch cca 9tis.

Zajímavé je, že před tím jsem tam měl zimní Savy Eskimo, a na těch to po 10 tis tak vidět nebylo, i když se to tam taky dalo poznat. Teď mám na předku Savy co byly loni na zadku a sjeté rovnoměrně, tak uvidím jak se to bude dál vyvíjet po nějaké době. Vzorek mám změřený ve všech drážkách, tak po měsíci (cca 2tis km) udělám kontrolu. Jinak na STK se stejně chystám, tak mě poraďte na co konkrétně se zaměřit. Mám tam známého, tak nebude problém třepat s tím třeba půl hodiny Pak chci ještě zajet do servisu a třeba na zvedáku zkoušet dávat kola do plného rejdu a točit zda tam něco nebude, ale to zas bude auto odlehčené, takže to taky asi moc neukáže.

2013-11-27 10:25:53

zed: podle mě jinak než na zvedáku a nejlíp se sundanýma kolama se nedopátráš .... tím otěrem bych fakt odhadoval hladkou kovovou plochu, která gumu nerve ostrou hranou, ale jen se o ni otírá, čímž to trvá dlouho než se takhle sjede... ale je mi divný, že byste to necítili... dokud tam je vzorek, i kdyby byl ten otěr jen lehounkej, muselo by to být znát ve volantu jako vibrace....

2013-11-27 15:29:08

Pokud se to otira o hladky povrch tak k vibracim dochazet nemusi a zrejme ani nedochazi. Ve volantu neucitis taky nic... (ja necitil ani 25km levy predni PRAZDNY kolo ve 130kmph) Na STK maji jamu, ne? Tak das kola do plnyho rejdu a znamej se podiva... auto zustane zatizeny

2013-11-27 17:19:18

1n7rud3r: je mozne ze by byl nekdo takovy .... nebo jsi jen delas srandu??? 25km po defektu a necitit to....to snad bude rekord do nejake knihy zapsat....zbylo neco vubec z disku nebo jsi skoncil jen na naboji kola?

P.S. vim ze to nepatri k tematu ale nemuzu to rozdychat to co jsi psal proto me to zajima...uz jsme slysel vazne vse ale tohle jeste ne....25km...po defektu....a jeste jsi to necitil...vazne tohle nikdy!

2013-11-27 18:30:59

1n7rud3r: i pokud to bude hladký povrch, bude to rezonovat, cítit do volantu ... nemluvě o tom, že ti to za to kolo bude třeba i lehounce tahat ...

Jáma je určitě dobrej nápad .... 100% se tam zjistí víc, než spekulacema od monitoru

25km jsi nepřišel na prázdnou gumu..... ? Ve 130 km/h....? Co na to říct...

2013-11-27 20:25:07

radek33: Myslim to zcela vazne. Bylo to za mokra,.. dojel jsem a od levyho predniho kola se zvedala para... Nechapu co se deje. Kouknu a kolo prazdny. Disk ok. Nechapal jsem, ze jsem absolutne NIC necitil na rizeni. NIC, proste NIC. Jen kdyz jsem zajizdel do ulice tak se mi zdalo, ze to tahne na tu danou stranu... I pneuservisak rikal, ze to neni mozny, ze se musel volant zblaznit. Ale nejsem debil,... Zkontroloval jsem gumu zevnitr, byla OK... tak se spravila a ja odjel dom Jezdil jsem na ni jeste dva roky. Sice se na to divali pri STK divne -mela uplne hladky bok. Ale co zmuzou :D Opravdu si tohle nevymyslim. Prisaham, ze si nevymyslim.


Odpovědět

1  2  3  4  5