Fórum - Téma


Nejde central, světla strop, radio, ...


Fórum 6 GG / GY Nejde central, světla strop, radio, ...

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla2013-05-02 21:33:23

Zdravím,

moje první vysněné auto a po měsící problémy - Mazda 6, 2003 sedan, Německo. Měsíc jsme jezdili bez problému, ve středu ráno nešlo nastartovat - klima a centrál, fungovali, světla ne. Při startování byl slyšet pouze klepavý zvuk, rafičky budíku vylétly nahoru a zase spadli. (Na fóru jsem se dočetl něco o vnitřním zkratu baterky...)

Zkusili jsme startování přes kabely, nejprve jsme je chytli na baterku - bez úspěchu. Pak jsme baterku vyhodili a chytli je na přímo, Mazda nastartovala bez problému. Baterku jsme zkusili napíchnout na nabíječku (cca 1/2 hodiny), bez úspěchu. Tak jsme koupili novou - napojili jsme ji, mazda nastartovala. Přišroubovali jsme ten baterku kotvící plechový pásek a mazda nenastartovala a nejeli ani elektrické systémy. Následoval odtah do servisu.

V servisu vyměnili 100A poj, prý byla spálená (výměna spolu s "diagnostikou" stála 4200 :-/). Teď mám auto doma a situace je taková: Po otočení klíče vylétnou ručičiky budíků (a zase ihned spadnou), auto nastartuje i jezdí , světla svítí. Nefunguje ale centrál, světla strop, rádio, nesvítí display palubního počítače. Pojistky jsem prohlédl a jeví se v pořádku...

Jak byste postupovali při opravě? Co by s tím mohlo být?

Prý jsme se mohli při výměně baterky dotknout kostry (nemyslím si to, ale víte jak, je to možné), mohlo by to mít za následek přepálení 100A poj. Je to možné? Možná při uchycení kotvícího pásku došlo ke kontaktu, ale jistý si nejsem. Pojistka je vyměněná, ale něco zůstává stále nefunkční .

Díky za váš čas...

2013-05-02 21:45:15

Tak to je tedy pěkná prekérka. Já měl něco podobného, ikdyž z jiného soudku. V zimě mi klekla baterka, tak jsem vyměnil za novou, všechno fungovalo, startovalo, ale vůbec mi nefungovala aparatura od Bose. Zadní repro a subwoofer vůbec nehrál, akorát přední repro hrálo a to pouze výšky. Návíc při maximální hlasitosti jsem stěží zvuk slyšel.

Nakonec jsem to vyřešil tak, že baterku jsem na 5 minut odpojil, pak zase připojil a všechno šlapalo jak mělo. Nevím, co se tam stalo.

Ale v tvém případě chápu, že odpojit baterku se bojíš po předchozí zkušenosti.

MAX6  
J.
2013-05-02 21:49:10

Mě taky takhle po odumření baterky a následný výměně totálně přestala fachčit automatická klimatizace. Teda ona frčela,ale ať jsem nastavil co jsem chtěl,tak to furt foukalo na maximum, na najteplejší vzduch a jen na čelní okno. Taky pomohlo baterku na chvíli vypojit a pak zase zapojit (reset).

Ale jak píšeš že to odpálilo tu hlavní pojistku 100A tak bych ještě pro jistotu ty pojistky zkouknul ještě jednou. Jak v motoru tak v kabině.

2013-05-02 21:59:26

Díky, zkusím to odpojit a pojistky ještě projdu.

Jestli tomu dobře rozumím odpojením baterky dojde k resetu řídící jednotky?

2013-05-03 15:51:20

Problém vyřešen .

Zkusil jsem odpojit baterku, to nepomohlo. Tak jsem prošel pojistky a objevil jsem spálenou, dle manuálu pro stropní světlo. Po výměně se rozběhlo všechno ostatní - stropní světlo, palubní počítač svítí, centrál funguje i rádio hraje.

Díky.


Odpovědět