Fórum - Téma


nefunkční I-stop


Fórum CX-5 I nefunkční I-stop

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda CX-5 I  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2012 CX-5 I 2.0

51 diskuzí

Výkon motoru 118 kW (160 PS) při 6000 ot./min. Palivo benzín. 6-rychlostní Automatická převodovka. Motor 1 998 ccm (122 cui).


1  2  3

2015-01-08 14:56:03

rondra: tak se zeptam ještě jednou, polopatisticky a hloupě...

Kde Ti deaktivovali ten i-stop? Já dneska mluvil s týpkem v AutoPalace a ten mi řekl že ani u jednoho modelu, nelze i-stop deaktivovat. Počkám ještě na vyjádření ostatních dealerů.

Na nákupní tašku jim vcelku , jednou jsem platící zákazník, tak by měli skákat tak jak budu pískat. A když jim na garančce řeknu vypnout, tak by to měli diagnostikou načíst a vypnout.

2015-01-09 09:21:45

hanocri: S CX-5 jezdím jenom při delších rodinných cestách. Po několikerém nastartování kontrolka nesvítila a i-stop nebyl funkční. V průběhu jízdy jsem opakovaně zkusil i-stop aktivovat stiskem příslušného tlačítka (spínače) a nic se nestalo. Včera jsem šel znovu do auta vyzkoušet možnost aktivace i-stopu. Po nastartování byl i-stop opět neaktivní a po opakovaném pokusu o aktivaci stiskem tlačítka - zase nic. Podržel jsem spínač déle a asi po 3 sekundách se rozsvítila známá oranžová kontrolka aktivovaného režimu i-stopu, která šla krátkým stiskem spínače opět vypnout. Takže to bude asi opravdu novým SW, ve kterém je nebo lze nastavit nějakou novou spolupráci I-stopu s baterií v rámci BATTERY MANAGEMENT SYSTEMu". Nový SW nahráli (a nastavili,) "šikulové" v Ústí nad Labem

Takže zřejmě i-stop není standardně aktivován systémem po každém startu, ale aktivuje si ho řidič, když mu ten nesmysl vyhovuje.

2015-01-09 10:24:36

rondra: ...systém i-stop je aktivní vždy po nastartování (alespon u Mazdy3 tomu tak je 100%)...

Zkusim tedy kontaktovat Auto B.E.K a uvidíme co nám k tomu kluci řeknou...

MAX6  
J.
2015-01-09 10:37:18

Co jsem četl,tak v tomhle se hrozně lišej názory lidí i těch co mají software IDS s čtečkou VCM. Údajně stačí kouknout v IDS do "Module Programing - Parameters" a buď tam bude možnost vypnutí i-blbosti nebo tam nebude ta možnost. Někdo říká že jí tam našel,někdo zase že ne. Je teda pravda,že ten IDS software co koukám pořád upgradujou,takže jestli někdo má starou verzi a někdo novou,nebo jestli naopak v starší verzi to funguje a v nový ne. Nevim,píšu jen to co jsem četl.

2015-01-09 11:14:41

keby to slo, dat v servise deaktivovat na furt, to by bolo skvele. mna totiz tiez nebavi furt vypinat ten i-stop.

2015-01-09 11:22:08

hanocri: Poslední větou jsem měl na mysli defaultní nastavení neaktivního i-stopu po nahrání nového SW a komunikace s BATTERY MANAGEMENT SYSTEM.

2015-01-09 14:20:54

Tak se mi podařilo dostat vyjádření také od zmiňovaného dealera v Ústí, a ačkoliv bych tady nerad někomu uškodil, mám za to, že rondra tady vypustil hoaxovou zprávu, poněvadž oficiálně nelze i-stop deaktivovat…. Obrázek komunikace s dealerem připojím k této zpráve jakmile budu doma u netu, u svého PC.

Jediné smysluplné řešení této záležitosti, již tady navrhl SHR3K (časový spínač). Pokud Rondrovi někdo něco udělal s i-stopem, tak to nebylo žádnou oficiální cestou….

EDIT:

Přikládám konverzaci, původně jsem celá jména vymazal, nicméně v rámci korektnosti informací a možné zpětné diskutovatelnosti s dealerem, se pod zkratkou J.N. skrývá Jan Nachmüller

2015-01-09 15:04:14

hanocri: Domnívám se, že fórum slouží pro vzájemné sdělování a výměnu poznatků a zkušeností. Uvedl jsem pravdivě stav defaultního nastavení deaktivace i-stopu v naší CX-5 po nastartování. Nežádal jsem o to v servisu, ale předali mi auto v takovém stavu po výměně reklamované baterie a výslovně nás o deaktivaci i-stopu při předávání informoval servisní technik. Je mi srdečně jedno jestli to udělali oficiálně či neoficiálně a zdůvodnění změny, které mi podali, jsem už napsal asi 3x. Možná pravá ruka neví co dělá levá, takže si rád počkám na obrázek komunikace a zveřejnění jména informátora od dealera.

Nevím jestli znáš význam spojení "hoaxová zpráva" a proto se raději zdržím reakce na takové nařčení. Nečti moje příspěvky nebo v opačném případě bych očekával alespoň "common decency".

2015-01-11 09:39:38

Díky za video , nevím jak je tomu u CX-5, ale u 3 když přidržíš tlačítko i-stop, tak se tím i-stop deaktivuje (proto je oranžová), odpovídalo by tomu i to, že je na tlačítku napsané i-stop OFF.... když by byl i-stop funkční (vypnutí motoru na křižovatce) - kontrolka zezelená...

... na videu je dle mého soudu vidět jen to, jak ty sám tuto funkci deaktivuješ...

Chápu, že to vyvolá spoustu dalších reakcí typu: u CX-5 to funguje jinak, nerozumíš tomu, atd, atd... hold nejsem majitelem CXky, ale mám za to že princip funkcionality zůstane u aktuální produktové řady stejný.... Tak mě tady zbytečně moc nepranýřujte...

2015-01-11 09:41:43

hanocri: Na videu je vidět jak nastartuji a i-stop není aktivní, potom ho teprve aktivuji a deaktivuji.

2015-01-11 09:45:32

rondra: nahraj video na youtube a pak ho připoj ke svemu příspěvku, aby to mohli posoudit ostatní...

Takhle to vypadá, že si posíláme interní videa a vedeme diskuzi o ničem...


Odpovědět

1  2  3