Fórum - Téma


Ne a ne ovzdušnít spojku a brzdy...


Fórum Premacy I CP Ne a ne ovzdušnít spojku a brzdy...

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda Premacy I CP  |  Naše vozidla2012-06-17 15:26:50

Ahoj kluci,

mám problém s odvzdušněním brzd a spojky na Premacy r,2000, 2.0 TD,66 kw. Měníl jsem kapalinu ale prazdnou nádobku jsem nenechávál pořad tam bylo nad minimem. Už jsem to dělal dvakrát během týdne a pořád ten pedal má dlouhý krok a po par prošlapnutí zase ztvrdne ale po stalem sešlapování jakoby ten tlak ucházel. Spojkový pedal zase zustava viset dole a nevrácí se...Je vůbec rozdíl s odvzdušňovaním u auta s ABS a bez něj? Děkuji za jaké koliv nápady.

MAX6  
J.
2012-06-23 22:44:52

Pokud nemáš odvzdušňovačku na kompresor,tak spojka se dělá hodně blbě. Já jí odvzdušňoval asi 4x a stejnak to bylo na prd až jsem ukecal šéfa a koupili jsme do práce tu odvzdušňovačku. Nejlíp se mi to povedlo když jsem strčilo kus dřívka na do tý díry ve který se hejbe ta vidlička s ložiskem spojky a to dřívko udělalo to že se ta vydlička hejbat nemohla a tim se to odvzdušňovalo skoro jak brzdy. Ale stejně výsledek nebyl 100%,ale aspoň se s tim dalo jezdit.

Jinak ABS na spojku vliv nemá.

Navíc co jsem se bavil s klukama z Mazdy,tak prej u Mazd neni potřeba u brzd odvzdušňovat přes počítač (kvůli ABS),ale stačí klasicky.

2012-06-24 10:56:27

Jo, děkuji-už jsem to zjistil. Pomohlo kompletní rozebraní válců a pedalu. Na posledním byli ta vyžvejkané šrouby že se muselo dávát pouzdro. Teď to chodí perfektně. byl jsem nemile překvapený z toho hlavního válce-uvnítř vše je z tvrzeného plastu-čekal jsem od japonce trochu lepšího provedení. Netuším co tam je za 2000 Kč.


Odpovědět