Fórum - Téma


Naše vysněná black PREMACY


Fórum O vozech našich členů Naše vysněná black PREMACY


Diskuze o vozidlu


1 ......... 2  3  4  5  6 ......... 17

2014-01-08 13:45:15

radomiláček: som si aj myslel, že už som po funuse, ale tiež sa môže hocikomu hodiť.

2014-01-08 13:47:40

merlinhawk: v pohodě, je dobře, že jsi to napsal, raději mít info 2x, než vůbec. ještě jsem se k tomu nedostal - nemoc.

2014-01-08 13:50:38

radomiláček: keď sa darí, tak sa darí

2014-01-08 13:55:39

merlinhawk: jo, tento rok začíná zajímavě.

2014-01-20 22:50:10

teď mi poraďte. do budoucna plánuji parkovací čidla, každým měsícem je u nás více a více aut, tak si to chci ulehčit kam je dát, do lišty nárazníku, nebo do lakované části? kde to bude lépe vypadat?

MAX6  
J.
2014-01-20 23:03:26

radomiláček: Normálně do nárazníku do barvy. Čidla si nastříkáš tou samou barvou co máš auto a bude to OK.

2014-01-20 23:05:58

max6: v tom případě já nemusím ani lakovat, jelikož většinou jsou černé, takže u mě odpadá lakování. právě jsem přemýšlel, zda nekoupit šedé do šedé lišty. ale zatím mám na to čas, tak jen přemýšlím, jak to udělat.

MAX6  
J.
2014-01-20 23:29:25

radomiláček: Aby nebyly zbytečně moc vysoko. Si udělej 4 kolečka z papíru a prdni je na tu lištu a na ten nárazník a uvidíš jak by to mohlo vypadat.

2014-01-20 23:35:38

max6: vezmu dětem žvejku a přidělám to zkušebně. ale v té liště by to asi fakt bylo vysoko.

2014-01-25 11:01:48

tak jak jsem psal v jiném vláknu (premacy gang), tak mám nějaké nové ledky v autě, doplním lepší foto, až na to bude počasí a mazdaspeed logo na masce.

Ale proč píšu, včera jsem vlastně od koupě poprvé startoval při teplotě pod -5°C, hodně se divím, že po minulém kiksu baterky, kdy zničeho nic při teplotě kolem nuly nenasrtatovala a po dobití to zatím jede, tak hned po startu v motoru 2x kleplo, jako když je fest vylágrovaný motor, byl to zvuk podobný vylágrované klice, ale pak to jen standartně rachtalo, jako studený motor a po chvilce už to bylo normál, dnes jsem to chtěl natočit, ale bohužel zvuk se neobjevil, ale znepokojuje mě to.

2014-01-25 18:21:34

radomiláček: rachocení motoru po štarte mi po tých rokoch pripadá dost normálne, či skôr bežné. Nemyslím si, že za to môže motor, ale skôr čerpadlo - ako je nastavené. On ten motor za studena možná "nestíha" točiť, teda čerpadlo dávkuje o zlomok sekundy skôr a to si piš, že to ide "na sytič", takže to má potom taký traktorový zvuk. Ja si preto myslím, že je to vlastnosť tohoto typu motora. Pokiaľ ti nebliká kontrolka žhavenia, tak je snad všetko OK. V zásade je dôležité, aby stíhala nafta pritekať.

Ked mi kvôli sajrajtu v nádrži zamrzala nafta na filtri a nestíhala pretekat - čerpadlo sa šlo z toho zjavit, RJ hlásila problém blikaním tej kontrolky.

2014-01-25 19:38:50

merlinhawk: bylo to jako když dvakrát klepne klika. je pravda, že dodávky, na kterých jsem jezdíval, takto klepaly běžně a více, ale u své premacy se bojím, musím jí mít 4 roky.

2014-01-27 18:59:01

tak včera baterka klekla úplně. sehnal jsem souseda, který měl ale taky problém, aby jeho TDi chytlo, ale podařilo se, ale ani kabely nepomohly tak jsem začal shánět novou, někoho, kdo by mi to dovezl a při jednom jsem narazil na http://www.autobaterie-ostrava.cz/ jen tak z blbosti jsem zavolal a pán se nabídl, že nemá problém s tím přijet. Tak jsem na něj čekal a koukám, jak se sousedi z dalšího vchodu snaží nakopnout mondeo tdci spojené tenkými kabely se swiftem. nedařilo. Pán z té firmy dojel, rovnou se ujal i sousedů, vytáhl KABELY , ale mondeo jen sem tam projevilo ochotu chytnout. mezitím majitel mondea koukal, že všichni aditivujeme. po deseti minutách mondeo chytlo. Přišla na řadu premaska, chytla na první šupu , hold ditd potřebuje kabely a né káblíky. Pán jel zachránit ještě další auto a domluvili jsme se, že si k němu zajedu pro novou baterku, sousedé s mondeem se přidali. jinak mondeo bylo nedávno v autorizáku na prohlídce a výsledek byl ten, že auto je připravené na zimu nebylo. Vydali jsme se do prodejny, jel jsem druhý, chvílema se mi zdálo, že výfuky mondea neprodukují to, co bych očekával. asi po kilometru jsme stáli. po několika pokusech mondeo chytlo znovu a naše teorie o zamrzlé naftě se stávala pravdivou. dojeli jsme pár kilometrů na benzínku, že se dotankuje a dáme aditiva, ale nastal problém - mondeo nemá klasické víčko, jen záklopku, takže aditiva jsme do nádrže nedostali, ani za pomoci šroubováku. poté auto už nechtělo chytat, pro jistotu jsme auto nechali tam a jeli premaskou do prodejny. tam má stará baterie i po dloooooouhééééééé jízdě za mondeem vykazovala start. proud místo 800 pouhých 350 bylo jasné, že nedávné problémy působila ona baterie. Baterii mi zdarma vyměnili, proměřili jak novou, tak i tu starou, abych měl jistotu, že to nekupuji zbytečně, očistili mi kontakty, dali novou baterku, před výměnou i po výměně zkontrolovali dobíjení, prostě komplet servis, vše v ceně baterie, ponížené o stovku za tu starou. Ač jsem nabízel sousedům pomoc, pán z prodejny jel k odstavenému mondeu s trychtýřem a aditivy, pak dojeli pro novou baterku i sousedé a taktéž se jim dostalo stejného servisu jako mému autu. Na tu ochotu při neděli jsem fakt koukal dlouho jsem to nezažil a klaním se a ještě jednou tedy dávám všem z našeho kraje link na http://www.autobaterie-ostrava.cz/ při těchto službách se nedivím, že pán od rána prodal fakt hodně baterek, např jiný prodejce, který má prodejnu na zahradě svého domu a kde jsem nedávno kupoval baterii pro známé mě poslal , že je neděle. jinak jsem koukal, jak mi září kontrolky na palubce a startér točí 2x rychleji, než se starou baterkou, jsem myslel, že to vyskočí z pod kapoty. Dnes, nebo zítra premasce objednám tlumiče, ještě je budu muset nějak vyměnit a pak čekám, co přijde, už něco cítím v kostech

2014-01-28 08:24:47

radomiláček: wau, neni nad to, ked v nudzi natrafíš na chlápka, ktorý ta vytáhne z bryndy. Apropo, aditiva sa musia pridávať pri teplote aspoň +5°C. Neviem či to tí susedia poriešili s krížikom po funuse... btw, skús sa ich spýtať, kedy naposledy čistili nádrž. Ak to bolo viac ako 5 rokov, tak im aditíva URČITE nepomôžu.

My sme včera tiež blbo obišli - v meste som prešiel "policajta" (toho ležiaceho ), dačo vzadu ruplo a začalo mi na hrboch hodne hrkotat zo zadnej pravej strany. Asi som dojazdil, zrejme uloženie tlmiča. Doma som pozrel tym samym otvorom ako si pozeral svoj prijímač DO, nevidno nič, odspodu takisto, keď mykám s jednotlivými ramenavmi, tiež ticho. Dnes som nemal inú možnosť, tak som išiel do práce s Premacy, ale velmi kludným tempom vyhnúc sa všetkým hrbom. Na hladkej ceste je to úplne ticho. Ako tak pozerám tuto http://www.mazdaclub.cz/f...premacy-gang-71341?kols=3, bude to na 99% to uloženie. No, ešte že máme u nás v TT InterCars. Snad to nebude tak bolet.

2014-01-28 09:59:27

merlinhawk: jak víš,mám asi dva měsíce vyteklý tlumič, už jsem objednal nové včera večer, bohužel jen to nejlevnější, na lepší není. a taky mi začalo něco mlátit, počítal jsem s tím, že to bude uložení, vše pevné, jak píšeš ty, ale jak jsem byl na rampě, tak mě napadlo jemně couvnout a v tu chvíli se ukázalo, že mi odešel přední silentblok zadního podélného ramene, ale jinak se to projevovalo fakt v pohodě.

edit: to mondeo má max. pět let.

2014-01-28 12:20:07

radomiláček: 5 rokov nemusí byť moc, ani málo. Za celú tu dobu (14 rokov), čo máme Premacy sa u nás nádrž nečistila a ako naschvál, tankovala sa lacná (a špinavá) nafta. Výsledok "stál" za to. Pochopiteľne, posledné tri roky jazdím s autom iba ja (a manželka), ale to je už úplne o inom. Cez víkend bolo pod -10°C, motor sice nenaštartoval na štvrtý, ale ôsmy valec a jazda bola už celkom bez problémov.

2014-02-05 15:52:13

Jelikož operovaná ruka zase zlobí a pomalu s ní nehnu, tak manželka rozhodla, že jde zítra do servisu. Poprvé v životě dám vlastní auto do servisu

Takže jsem oddělal boční plasty v kufru, mám už v kufru tlumiče, sadu prachovek a dorazů a jelikož se mi nelíbilo uložení, tak jsem ho objednal, v sedm ráno ho vyzvednu a o půl osmé se už bude kuchat.

Silenty ramen mám taky, ale to se udělá později, borec na to nemá zítra čas.

2014-02-07 18:03:31

Tlumiče atd jsou už na autě, tak jsme utráceli dále a krom senzorů, které budu montovat zítra, dostala zbytek ledek, co jí chyběly v kabině, stěrače a nové odrazky kvůli zatmaveným světlům.

Z fotek to není patrné, ale svítí to 2x tolik.

2014-02-07 20:04:42

radomiláček: jaky jsi daval sterace ? Denso jak tu davali kluci nebo neco jineho?

MAX6  
J.
2014-02-07 20:37:05

vitus: Co musim uznat tak asi nejlepší stěrače co jsem měl tak byly origo z Mazdy (takže asi ty Densa). Ty opravdu vydrželi a do poslední chvíle fungovaly na 100%. Pak jak jim zežloutly ty kontrolní terčíky tak už začali skomírat. Před tim jsem často dával stěrače od Champion a taky bez problému,ale tolik nevydrželi. Hlavně v zimě dostávali docela na zadek. Teďka zkoušim stěrače od Michelin typ Stelth. Koupil jsem je hlavně kvůli dezajnu a pak teprva jsem přemejšlel jestli vůbec fungujou. A musim říct že fungujou,ale určitě ne tak dobře jako ty originál od Mazdy. Nejhorší věc co jsem kdy měl tak to byly od Filsona. ne že by nedokázali stírat,ale vydrželi tak půl roku a byly kaput.

Sorry,že se pořád vměšuju,ale prostě Premacy a BJ je jedna rodina. Sice jsem ta menší část rodiny


Odpovědět

1 ......... 2  3  4  5  6 ......... 17