Fórum - Téma


Naše vysněná black PREMACY


Fórum O vozech našich členů Naše vysněná black PREMACY


Diskuze o vozidlu


1 ......... 13  14  15  16  17

2014-09-29 19:33:22

doris: od doby, kdy jsi mi to poradila, tak dodnes mám ve všech autech pouze liqui moly a nehodlám to měnit moc děkuji.

doris  
Doris
2014-09-29 20:53:10

radomiláček: To mne moc těší. Také používám olej od L-M v Primeře (konkrétně tento:

http://www.auto77.cz/olej...-10w-40---1l-liq1300.html) a jsem nadmíru spokojená. Mají hodně dobrou aditivaci.

2014-09-29 21:02:15

my mažeme tímto - http://www.liquimoly.cz/v...ej-mos2-leichtlauf-10w-40

2014-09-30 10:21:57

radomiláček: presne ako píše doris

2014-09-30 13:39:04

konečně mámchvilku času, tak shrnu ten rok s PREMACY

Premacy jsem chtěl dlouho, ale kdo jí někdy u nás sháněl ví, jaký je to problém jí sehnat v ucházejícím stavu. Velice mi pomohlo vlákno koupě premacy, kde spoustu mnou vytipovaných pár lidí znalo a bylo jasné, že mi svou zkušeností ušetřili spoustu času, jednu mi prohlédl MAX6 a taky nebylo o co stát byl jsem celkem zoufalý a nakonec jsem měl vyhlídlé tři auta. BMW 3, M6 GY a mou vysněnou premacy 1,8 benzín, poface, červená barva. prostě to, co jsem chtěl. Bmw i šestka se prodaly pár dní předtím, než jsem na ně koukl, zbyla premacy. Bohužel jako většina premasek byla rezavá.

najednou se objevila naše černá. lákavá cena, poskvrněná tuzingem, pár chyb měla, ale hlavně, relativně zdravá. byla to jasná koupě. jak jsem naznačil, již při koupi jsem věděl o hromadě chyb, které budu muset vyřešit a až na jednu, je vše už vyřešeno.

řešil jsem tedy hlavně tuzing, postupně jsem vše odstranil a po vrakáčích sháněl originální díly. posadit dnes bývalého majitele na sedačku řidiče, neměl by šanci auto poznat. Pak se řešily drobnosti, jako nefunkční zadní stěrač, ostřikovače, radio a spousta dalších drobností, něco šlo lehce, něco mě potrápilo, něco jsem vyřešil náhodou. ale dnes již vše funguje, tedy až na anténu, nějak nezbyl čas sehnat někde starší funkční. na začátku jara se naplnila klima, s tím se počítalo při koupi, čekal jsem vydání, ale naštěstí stačilo jen naplnit.

Asi největší vada, o které jsem věděl byl tcv ventil, jeho sehnání přesná identifikace závady mi dala zabrat, ale díky obsáhlému vláknu zde a radám těch, co si tím prošli, je vše zdárně vyměněno a nakonec i levně. TCV ventil jsem zakoupil v Polsku.

Krom těchto investic, které jsem očekával a dostal na ně slevu 12.000, přišly bohužel i nečekané výdaje. Bohužel některé i auto úplně zastavily.

První nečekaný výdaj byly zadní tlumiče. po průjezdu otevřeným kanálem, kdy jsem měl na výběr buď čelní střet s prassatem nebo zmíněný kanál, to odnesl jen pravý zadní tlumič. čekal jsem kolo na padrť, ale byl to jen tlumič. Celá záležitost ze značně prodražila, jelikož jsem zadní tlumiče objednal u několika nespolehlivých obchodníků, čas plynul, do toho přišel jeden z mála mrazivých dní loňské zimy a první zastavení auta - akumulátor byl kaput. jak popisuji v dřívějších příspěvcích, naštěstí majitel firmy prodávající akumulátory přijel se startovacími kabely, auto jsme nahodili a zajeli k pánovi pro nový aku. To samozřejmě oddálilo koupi tlumičů, což bylo špatně, jelikož čím déle se takto jezdilo, tím více začalo mlátit vše kolem. výsledek? krom onoho tlumiče vymlácené jeho horní uložení a nakonec nevydržel ani přední silentblok zadního podélného ramene. dávám to za vinu onomu tlumiči, jelikož na levé straně bylo vše OK. ale samozřejmě vše se vyměnilo na obou stranách.

Klid nebyl dlouho, auto zastavilo podruhé, tentokráte nefunkční dobíjení, vše vypadalo na alternátor, zda byl špatný nevím dodnes, leží v komoře, každopádně po jeho výměně jsem při zapojení nového zjistil, že kabely vedoucí k němu to mají za sebou. jestli to bylo kabeláží, nebo altíkem nevím, ale vše je opraveno a funguje.

Další neplánovaná výměna byl pomocný spojkový válec, asi byl špatný už při koupi, jenže zlobil třeba jen jednou za měsíc, až po čase se projevil pořádně, došlo na jeho výměnu a je vše OK. jiné nečekané závady mě nepostihly, samozřejmě se měnily filtry, olej atd.

Krom pár nepříjemností došlo i na radosti. Krom toho, že jsem auto zvenčí zbavil tuzingu, tak jsem jej decentně poladil. zatmavené boční blinkry, zadní světla, linka kolem masky, logo mazdaspped na masce a hlavně má největší radost - snížené pružiny od MAXe Se vzhledem auta jsem maximálně spokojen, nic zásadního nehodlám měnit. Pak už premaska dostal parkovacího asistenta s čidly vpředu i vzadu, pořádný alarm s pagerem a pár dalších blbostí.

Na jaře ale přišla i nehoda, kdy auto bylo na parkovišti, šikovná paní couvala s chevroletem trax, dala tomu plný kotel a tažným se mi probourala k chladiči - celkový účet pro pojišťovnu = cca 30.000Kč vč půjčovného náhradního vozidla. Když už byla premacy v lakovně, rovnou se opravily zadní lemy, které byly jen jemně načnuté, ale raději dříve, než pozdě a hlavně, bylo to při jednom.

vzhledem ke svému nájezdu jsem chtěl jednoznačně benzín poface, mám naftu předface , ale i tak si nemyslím, že bych koupil špatně. kdo ví, co ukáže čas, jelikož jezdím vícemeně po městě, dost kratších tras, ale i přes to motor zatím drží. najeto je jen přes 10.000km, což je pro naftu špatně, ale benzín prostě vhodný nebyl a než kupovat scénica, mám tedy raději diesela, když byl ve stavu, který mi vyhovoval. spotřeba? po městě většinou jezdíme celá rodina, cesty, kdy jedu sám, by se daly spočítat na prstech jedné ruky. takže většinou dva dospělí, dvě děti v autosedačkách, v kufru kočár a často hromada jiných věcí, velké nákupy atd. obvyklá naše zátěž je tedy přes 250kg. pokud k tomu přidám jízdy po městě, zaplou klimu, krátké trasy, můj svižný styl jízdy, jsem na dlouhodobých 6,8l/100, ale pokud se jede slušněji není problém se dostat na 5,8-6,1/100. nejnižší spotřebu jsem zaznamenal na trase Ova - Brumov Bylnice a z5, sobota ráno, mírný provoz, jízda na pohodu, plné obsazení plus kufr narvaný k prasknutí = 4,8/100, což je podle mne hezké, vemu - li v úvahu že snad půl cesty jede člověk přes obec, kdo tu trasu zná, ví o čem píši. být větší poměr cest mimo obec tak věřím, že to k 4,5 dostanu. Všechny tyto spotřeby jsou na kolech 205-45-16 a z 90% se zaplou klimou. dcera trpí záněty středního ucha, takže otevřené okna u nás nepřipadají v úvahu

plány? těch je hodně, jenže manželka stále nemá řidičák a asi mít nebude, má z toho obrovský strach. já moc toho nenařídím kvůli svému zdr. stavu, teď jsem se naštěstí jedné operaci vyhnul, ale nejpozději na jaře mě čeká další a to už mi lékařka jasně a srozumitelně řekla, že budu muset tak na 3/4 roku odevzdat řp , vím, auto je na naftu, ta patří do kamen, ale toto období asi nepřežiju. Takže čekáme na finální rozhodnutí lékařů a premacy půjde nakonec z domu. už jsem to předesílal dříve, no naštěstí se vše posunulo, takže si premasky zatím mohu užívat. Ale dokud to nebude za námi, další plány nerozjíždím. stejně to už nejsou nějaké zásadní plány, jelikož takto mi auto vyhovuje. Takže uvidíme, co bude. nechávat auto tak dlouho na sídlišti je blbost, proto takové rozhodnutí, ač po těch investicích to vypadá hloupě.

A jaká že premacy je? kdo někdy měl jakékoliv mpv ví, o čem mluvím, ve spojení s naftou je to příjemné auto a s podvozkem, na jakém si vozím zadní část těla já, je to auto perfektní.

Chtěl bych poděkovat hlavně Merlinovi, před koupí se mnou probíral vše, co se premacy týká, radil mi celý rok, co jí mám. Nesmím zapomenout na Maxe, taky hodně radil, našel spoustu věcí, hromadu blbostí mi objednal a pak ty pružiny, to ti maxi nezapomenu

Doufám, že si ještě nějaké ty kilometry za volantem premacy užiji a třeba se nakonec najde něco, co by dovolilo nechat premacy u nás doma a jezdit s ní dále, je to úžasné auto. je to

2014-10-01 12:49:49

radomiláček: ale toho bolo

tož, nech u vás zostane

2014-10-01 12:58:33

merlinhawk: a zážitků s autem bylo ještě více vše záleží v první řadě na doktorech, ale zatím jsou neoblomní a jak se bude blížit operace, tak trvají na tom, že mi dočasně zakáží řídit.

2014-10-30 20:14:20

ač mám auto přes rok, tak na prstech jedné ruky by šlo spočítat, kolikrát jsem škrábal námrazu, ono loňská zima byla slabá a téměř jsem nejezdil. naposledy se to stalo toto pondělí, nastartoval jsem, zapl výhřev zadního skla, ať si ulehčím práci a šel jsem škrábat námrazu z čelního skla a koukám , že se mi kouří ze zrcátek a z obou mám výhřev a funkční nevěděl jsem to, ono to nebylo kdy pořádně zkusit

2014-11-03 10:22:30

radomiláček: hmmm, tak toto ja nemám. Zato na čelné sklo dávam starý spacák, už asi dva týždne dozadu - začala sezóna chladných nocí . Inak mám ráno tak zahmlené čelné sklo, že to nejde ani utrieť.

2014-11-03 11:35:28

merlinhawk: ty tu ale hýčkáš aby jí bylo teploučko, tak spacáček to dát u nás, tak ráno najdu v tom spacáku bezďáka

jinak jsem včera už konečně zkontroloval zimní pneu, dvě ok, dvě poloprázdné, tak jsem je zajel dofoukat, zatím drží. zítra vemu vrtačku a obrousím je od rzi a trošku stříknu sprejem, spíše pro ten pocit, než aby to mělo nějaký šílený efekt.

2014-11-04 12:42:26

radomiláček: hmm, aj ja som tak minul dve patrony striebornej na disky, samozrejme som ich dobre vyškŕkal od hrdze, všetko ako má byť a ... ešte ani neskončila zima a už zasa kvitli .

2014-11-21 12:00:58

nejen že mi nedávno někdo našrouboval samořezku do pneu na autě, tak když jsme před pár dny potřebovali udělat místo na balkoně, kde mám zimáče, kvůli nějaké opravy omítky, tak jsem je dal na pár dní do sklepa - osudová chyba, nějaký dobrodinec mi všechny 4 pneu propíchal, neopravitelně a asi i vím, kdo to byl, ale nemám jak dokázat.

2014-11-21 18:11:55

radomiláček: Poškození cizí věci neznámým pachatelem. Zavolal bych SNB a napsal na nástěnku děkovný dopis tomu zmr**vy!

Co se to ku*va děje? Ty vole, já ho chytit tak ho umlátím heverem

2014-11-21 19:16:16

radomiláček: NECHUTNÉ HOVADO Taký si zaslúži galeje!

2014-11-21 19:22:42

jj, vraždil bych. 3 týdny budu bez auta a to se mi dost zhoršil stav té achylovky, takže moc toho nenachodím.

a asi i vím, kdo to byl.

2014-11-30 08:09:43

dnes je to pět let, co jsme prodali http://www.mazdaclub.cz/v...amilia-protege-iii-bg-856

společně s premacy nejlepší, co jsme kdy měli.

2014-12-01 08:52:07

radomiláček: vieš ako mi je ľúto, že som vás nepoznal ešte za tej doby moravskej pohody, keď ste jazdili s Efí?

2014-12-01 12:01:14

merlinhawk: jo to bylo vše jiné, s efí byl krásný život. s premacy je to jiné, ale je taky skvělá, nedokážu říci, které z těch aut mám raději, jsou obě perfektní a nejlepší, co jsem kdy vlastnil.

2015-01-09 09:33:23

zas a opět zlobí dobíjení. Aku jsem nabil, auto nastartuje, ale naměřím jen kolem 12v, po zapnutí topení a světel to pomalu klesá.

ale potřebuji radu když z aku sundám svorku z plus, měl by motor běžet? mi totiž okamžitě chcípne

pokud tedy je zase altík v háji, tak proč podruhé během roku a zase tak náhle?????

2015-01-09 10:19:56

radomiláček: Čau. No prelistoval som si toto vlákno, kde sa ti čo všetko vyskytlo okolo altíku. Neviem naisto povedať, ale mohla by byť chyba mdzi RJ a reglerom alternátora. Ten si vlastne vymenil a závada sa opakuje. Takže, buď je teda chyba v RJ (chyba v referenčnom napätí) alebo potom skrat v sústave, ten by mohol byť hocikde v aute. Chcelo by to palubný voltmeter (tu bude asi lepší ručičkový 0-20V) a sledovať, kedy dochádza k poklesu napätia, či za jazdy, či pri státí apod. Potom uvažovať/hľadať. Keď niečo odpozaruješ, napíš.

Ten voltmeter by mohol byť aj z panelový z prístroja napr. https://www.speedtech.sk/...govy-voltmeter-20v-dc.jpg. Tento je origo na palubnú sieť http://d31erm66v9u4gr.clo...analog-18-32vdc-44610.jpg

Umiestniť tak, aby si ho videl stále a aby netrpel na otrasy/vibrácie.


Odpovědět

1 ......... 13  14  15  16  17