Fórum - Téma


Motor točí - nechytne


Fórum CX-7 Motor točí - nechytne

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda CX-7  |  Naše vozidla2014-05-21 17:20:41

Zdravím Mazďáci

Opět problém s mojí CX-7, 2.3 DISI Turbo, r.v. 2008, 191kw.

Auto je po výměně benzinových vstřikovačů. Problém začal při cestě z Prahy. Dotankoval jsem, a už nemohl nastartovat. Když se to chytlo, jel motor na cca 500 otáček, nereagoval na přidání plynu. Takhle jsem to natočil asi 30x. Někdy chytlo, někdy jen točilo. Diagnostika neukazuje nic. Kontrola čerpadla, vysokotlakého čerpadla - vše v pořádku. Teď už nenastartuje vůbec. Poradí někdo? Díky

2014-05-27 21:52:07

Tak vás opět zdravím

Na 90% je jasné, co to vše způsobilo. LPG. Vypadá to, že firma, která mi to montoval, nebudu zatím jmenovat, udělala něco špatně. Benzinový vstřikovač po výměně nevydrží ani 1000 km - spálí se. Zřejmě je špatně nastavený přístřik paliva, kterým se vstřikovače mají ochlazovat. Údajně do něj po přepnutí na LPG nejde téměř žádný benzin. Čeká mě teď diagnostika a s papírem v ruce zamířím za panem XY věc reklamovat. Jsem zvědavý, jak se k tomu postaví vzhledem k tomu, že bude muset vše seřídit, ale taky vyměnit všechny vstřikovače, vzhledem k tomu, že jsou KO kvůli LPG. Jinak to vidím na autorizák MAZDA, soudního znalce a vše řešit přes DAS soudně.

2014-09-10 20:15:38

Ahoj , toto auto jsem si chtel koupit a predelat na LPG. Muzes mi napsat kde ti to delali. Prave jsem se ale bal tech primych vstriku a ta uspora diky chlazeni benzinem uz neni az tak vysoka ze ?

Mam svoji mazdu 6 predelanou taky na lpg a musim priznat ze je vazne tezke sehnat poradnou firmu na prestavby.

2014-09-11 07:03:51

Zdarec

Dělali mi to v Kuníně, HVGAs - http://www.lpgauto.cz/. Celý problém s autem způsobil blbý drátek k čidlu tlaku benzinu. Řídící jednotka LPG neměla informaci o tom, kolik má dávat benzinu pro ochlazování vstřiků, tak pro jistotu nedával nic a vstřiky se odpálili. Ve spolupráci s Autogas centrum plus (http://agcplus.cz/) se vše vyřešilo. Auto píchli na komp a online nastavili s Italama. Byl jsem u toho. Teď už je auto v klidu. Rozdíl spotřeby je hodně znatelný. Nádrž je na 60l, ale nikdy ji nenatankuješ plnou (LPG máš, tak víš). Já naberu za cca 700,- a ujedu normální jízdou cca 300km. Teď auto prodávám, protože potřebuji k práci plnokrevníka 4x4. Často tahám vozík o váze 2t a to za CX nedám a auto celkově není stavěné na to, abych s ním najížděl do zahrad po mokré trávě atd. s takovou váhou za prdelí.


Odpovědět