Fórum - Téma


Motor - benzín


Fórum 3 III BM Motor - benzín

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 3 III BM  |  Naše vozidla


1  2  3  4  5 ......... 23

2014-08-27 09:10:51

No oni už někteří výrobci cpou dvouhmotu i do benziňáků, ale je dobře, že tenhle ji tedy nemá

Díky

2014-08-27 18:36:37

tady se taky přidám, čim více info tím lépe, ne?? taky jsem dal vyměnit olej po cca 1100 km, stálo to 2848 Kč, vnutili my Castrol, předtím jsem ho nepoužíval, no a pak jsem se dočetl né moc chvály na tuhle značku, no co už...

2014-08-27 23:00:52

zdenooh: Ale neboj i když se píše,že Castrol není co býval neznamená to, že motoru ublíží.Akde ti to měnili, v autorizáku ?

2014-08-27 23:44:23

zdenooh: Hm... Jedna babka povídala. Buď rád že jsi mohl vidět že ti tam dali opravdu Castrol. Taky by Ti mohli nalejt do motoru nějaký rozlejvaný shit a říct že je to Castrol...

Já do motoru budu od jisté chvíle lít pouze Liqui Moly ale do převodovky jsem zrovna dneska koupil Castrol. Myslím že oleje dnes musejí splňovat vyšší požadavky, proto bych netvrdil že to není co to bývávalo.

Můj názor.

2014-08-29 09:10:14

dura: jo, v autorizáku, je fakt, že jsem alespoň videl, co my tam lijou , tak jste mně trochu potěšili, díky

2014-08-29 11:37:03

zdenooh: To jsem rád. řekl bych že kdyby ti začal např. někde v cizině téct olej, nalil by jsi do motoru klidně i trochu fritovacího aby jsi dojel k prvnímu servisu. Já jsem si udělal takovou poloviční anketu a ptal jsem se známých zda by nalili do auta (starého i nového) rozlejvanej olej. Nikdo mi to přímo nedoporučil...Drž se značkových náplní a neřeš co kdo říká.

Hodně lidí tu zná moje problémy s olejem a ty nikomu nepřeji..

2014-08-29 12:35:42

Přesně tak.

1) Do sudových (rozlévaných) olejů velice často (mám svoje zkušenosti) nepoctivci sem tam lejou zpátky vyjetý olej, aby

toho bylo víc.

Do sudu samozřejmě nevidíš a vyjetý olej se v tom rozmíchá. Takže to jen tak nepoznáš

2) Navíc po opakovaném otevření (někteří nechávají dokonce stále otevřený nebo jen překlopený víčkem) se ti dostává

ze vzduchu vlhkost

Proto všem doporučuju originální balení. Máš jistotu, že nebyl otevřený a hlavně zajištěnou 100% kvalitu oproti sudovým

Těch pár korun navíc oproti rozlévaným za to opravdu nestojí

T

2014-08-29 12:51:09

tonda1: Řádně dodáno! Doufám že alespoň někteří se chytnou za a přestanou to "sviňstvo" kupovat.

Stejně tak by jsme mohli udělat stejnou Anti-komerci na rozlévaný olej jako je zde na klubu ta o alternativním palivu..

2014-08-29 13:10:23

tonda1: k tomu origo balení dodám jednu poznámku, osobně koukám i na datum výroby, nejednou se mi stalo, že mi někdo chtěl podstrčit třeba pět let starý olej, sice origo zabalený. nvm, zda by to bylo na škodu, zda je to dobře nebo ne, nemám o tom žádný důkaz, ale prostě mi to vadí.

2014-08-29 13:44:01

radomiláček: Doba skladovatelnosti v ORIGINÁLNÍCH a UZAVŘENÝCH obalech se u motorových olejů udává na 4, max.5 let. U rozlévaných olejů se nemá cenu bavit, tam se doba kvůli vlhkosti ( o ředění vyjetým nemluvě ) zkracuje geometrickou řadou.

Pokud ti někdo snažil podstrčit 5-ti letý olej, takový bych taky nekoupil. To už je na hraně

T

2014-09-11 12:32:02

tak my začal tak divně povrzávat pedál spojky, pozoruje to ještě někdo?

2014-09-11 21:39:34

zdenooh: To máš z těch rozlejvanejch sr...

Venku je vlhko, mokro, déšť, písek z silnic.... Čemu se divíš?

Edit: Poradil bych ti ať vyměníš motor nebo ať auto prodáš ale to asi není na místě..

2014-09-11 22:26:24

zdenooh: otázka je co je povrzávat a v jaké poloze (příčin může být několik).Může pomoci kapička oleje,silikonu nebo hydrauliky aj...Nejlepší je si poznatky psát a posléze řešit v servisu.

2014-09-12 08:19:52

magnetto: můj dotaz byl: jestli to někdo pozoruje taky nebo jenom já, u nového vozu to zamrzí, nemyslíš? Netázal jsem se, co mám s tím dělat, budeš se divit, ale u ojetých aut, co jsem mněl, se mi to nestalo. Tady na videu to je slišet, při mačkáni pedálu: https://www.youtube.com/watch?v=0P8NB9jCGrQ

nejsem jediný,není to moje video, ale je to to samé

2014-09-12 10:38:40

zdenooh: Neber moji odpověď nějak vážně, samozřejmě nemám tak nový auto a nechápu některé principy jako jak funguje např. dvouhmota atd.. Do toho se teprve dostanu ale skřípání mám také, sice menší ale je tam.

Začalo mi to dělat po výměně právě toho motoru kde jsem nechal původní převodovku a vyměnil motor vč. spojky, setráku, přitlačáku..

Dělá mi to jen když se motor netočí a řekl bych že je to buď tím táhlem které vypíná spojku nebo vrže spojkový (pomocný) válec. Jak píše kolega, tam kde je pomocný válec který ovládá vypínání (je to tam kde je manžeta chránící otvor do spojkové skříně) tak stačí trochu promáznou brzdovkou..

Nevidím důvod proč to píská na novém autě ale může se to stát i při té výměně, kdy se mi dostal nejspíš nějaký prach právě na ten systém vypínání., Nevidím to jako velkou závadu, není na tom téměř nic co by se mohlo podělat když teda nemluvím o ulomeném jazýčku z přítlačáku který ti udělá díru do bloku nebo o vysypané dvouhmotě... (vůle).. Tyto dvě věci asi nebude tvůj problém. Promázni vše pohyblivé trošičkou brzdovky a mrkni zda to máš řádně odvzdušněné.

Edit: Bez fotku mého motoru jako ilustrační. Motor z BM, BL,... jsem nikdy neviděl ale řekl bych že to bude na podobném systému. Taky mne napadlo, zda to není problém uvnitř na hřídeli po které se posouvá vypínací ložisko... Řekni někomu ať ti šlape na pedál a ty na to mrkni odkud ten zvuk vychází..

2014-09-12 14:31:20

magnetto: díky za radu, ale zajedu raději do servisu, investoval jsem do nového auta hlavně kvůli záruky tak proč si to dělat sám, né? A oni alespoň budou vědět do budoucna, že je takový problém (možná už vědí, uvidíme) a co s tím

2014-09-16 19:20:46

tak, jelikož v servisu mně objednaly až na příští čtvrtek s tím, že tam mám nechat auto zase na celý den, tak jsem si to tedy nahrál, není to pedálem, jde to od ovládání u spojky, teď bych poprosil, jestli někdo tuší čím by to mohlo být. Děkuji za tipy.

https://www.youtube.com/w...Yo-5i1ts&feature=youtu.be

MAX6  
J.
2014-09-16 20:34:59

zdenooh: Tak to neni žádnej problém,tohle si opravíš doma sám asi tak za 8 minut pokud to budeš dělat zespoda. 8 minut myslim tim,že asi tak 7,5 minuty strávíš sundánim a nandánim toho krytu motoru a asi tak 30 vteřin bude trvat jen promazání tý vidličky a spojkovýho válečku. Pokud se tam dostaneš rukou zezhora,tak to bude o to rychlejší.

Koukni na obrázek. Je to teda obrázek z jiný mazdy,ale co koukám,tak je to evidentně jedno,protože to je pořád stejný. Ten spojkovej váleček rukou zatlač trochu dovnitř aby vznikla aspoň malá mezera mezi hlavičkou spojkovýho válečku a vidličkou. Pokud budeš moct tak tu hlavičku spojkovýho válečku očisti hadříkem a tu dosedací plochu na vidličce na kterou ta hlavička dosedá taky. Pokud ne nic se neděje. Jak tu hlavičku spojkovýho válečku trošku zastrčíš dovnitř a vznikne ta mezera,tak vem nějakou lepší vazelínu ať tam chvíli vydrží (ne vazelínu po dědovi) - něco třeba na bázi NLGI2 - a namaž tu hlavičku a trošku dej i na tu dosedací plochu tý vidličky. Toť vše. Jen první sešlápnutí spojky udělej bez nastartování motoru než někam pojedeš. Pokud tu hlavičku zatlačíš víc,tak je možný že při prvnim sešlápnutí spojky zůstane pedál dole,tak ho jen rukou zvedneš a pak už to bude fungovat normálně.Můžeš tam zkusit stříknout WDčko nebo třeba mazadlo na zbraně atd...,pokud nemáš vazelínu,ale narovinu říkám,že to asi pomůže,ale vydrží to chvilku oproti tý vazelíně.

Tohle místo by se jednou za čas mělo promáznout,ale je divný že už takhle brzo - asi dali málo mazacího tuku ve fabrice a nebo nějakym šplouchancem vody se to sundalo. Ale i tak to skřípe ještě málo (než to dokáže skřípat).

Je to fakt jednoduchánká oprava,zvládne jí i ......... a nemusí auto nikde nechávat v servise.

2014-09-16 20:46:48

max6: Maxík zná moooc léta dřiny že?

tomu říkám užitečné rady do budoucna,páč to potká zřejmě každého!

takže za mě Díky už předem

2014-09-17 14:44:48

max6: sorry, sorry, sorry, stydím se jak prase, rovnou předcházející odpověď přepíšu! Nevím, co se stalo, jak to, mněl jsem čas po obědě, tak jsem to šel namazat, jak si psal, šlo to v pohodě z vrchu, byl jsem sám, sednu, šlapu, prostě, nic jsem neslyšel, nadšený jak malé děcko, hned to tady píšu, že, jasná věc, a teď večer jedu ještě s manželkou něco nakoupit a na parkovišti zase ten zvuk, tak řikám moji, ať sedne a fakt jo, to vrzání tam je furt, ještě jsem mněl v autě tu vazelinu, tak jsem, nasraný jak cip, to namazal znovu a prd pomohlo. Jsem to uspěchal, s mně to, ještě že jsem nevolal rovnou do servisu a chtěl jsem, ale pak, že zítra. Tak už to nechám na ně, no, stejně díky za ochotu


Odpovědět

1  2  3  4  5 ......... 23