Fórum - Téma


Mlžení zadních světel - Mazda 6 2. generace


Fórum 6 GH Mlžení zadních světel - Mazda 6 2. generace

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GH  |  Naše vozidla


1  2  3  4

2010-11-04 22:06:10

Mám dva roky starou šestku a mlží se mi zadní lampy, v servisu mi bylo sděleno že se jedná o běžný jev.

Nebudeme si tady povídat že to jsou totální nesmysly a že za všechno můžou mizerné lampy původem z číny.

Chtěl bych dát dohromady co nejvíce majitelů M6 se stejným problémem a podat hromadnou reklamaci a v případě neúspěchu si nechat vypracovat odborný znalecký posudek a jít s tím k soudu ať je to něco stojí.

Myslím že je na čase přestat si nechat na hlavu !

Tady se podívejte na servisní bulletin kde je závada popsána a kde je rovněž doporučen postup jak zákazníka odpálkovat.

http://www.miata.net/gara...e/tsb/09-016-09-2086a.pdf

2010-11-05 07:33:54

a to tam mám ještě sušeného pavouka

2010-11-05 07:43:37

Pavouk je rozhodně dobrej tunning, to já tam mám jenom dvě malé mušky

Reklamoval jsi to nebo na to prdíš ?

2010-11-05 07:49:24

zrovna včera jsem se na to ptal a až pojedu na garančku ,tak s pavoukem zkusí něco udělat.Ale mlžení zřejmě neodstraní.Prý to je jev který se stává.Tomu se ale nedivím.Protože co mám problém s tažením doprava,tak první vyjádření od mazdy bylo ,že to je v toleranci.

2010-11-05 08:09:01

No o tom to právě je. Výrobce něco po.... a zákazník za to zaplatí. Už jsem měl hodně aut, ale nikdy se u žádného nemlžily lampy a když tak byla rozbitá. Dovedeš si představit jak ty lampy budou vypadat po 4 letech ?

Po každém zamlžení a uschnutí tam zůstane vrstvička která bude narůstat a lampy budou vypadat jak 20 let staré.

Kdyby se jednalo o závadu která může způsobit nehodu tak to opraví, to si na triko nevezmou, ale tohle ničemu nevadí tak na to se....

Proto chci podat hromadnou reklamaci přímo dovozci nebo ještě lépe výrobci a když nic tak to pořešíme se znaleckým posudkem u soudu, je to zboží jako každé jiné a záruka je záruka, tak proč ze sebe nechat dělat pitomce.

doris  
Doris
2010-11-05 09:15:24

Já pozoruji nepatné mlžení předních světlometů, zadní jsou zatím O.K., ale taky jsem už tam našla pár drobných hmyzáků. Čili utěsnění je hodně mizerné a jak jsem tak koukala na nové Mazdy, tak na nich výrobce šetří snad ještě víc, než na těch předchozích.

2010-11-05 09:18:30

Jo přední jsou taky made in china. Mě nejvíc s... že ani u staré feldy se zadní světla nemlží a nějakej debilní japonec bude tvrdit že kondenzace v zadních lampách je normální věc. Oni nás už fakt asi všichni mají za ovce.

2010-11-05 09:20:59

Zdraví Vás,

bohužel je to tak ...

při druhé garančce jsem tenhle jev reklamoval naprosto nekompromisně jelikož jsem si zadní lampy pravidelně fotil a bylo vyměněno těsnění. Vedoucí servisu na mě blil sr..y, typu: venku je teplota JINÁ NEŽ UVNITŘ LAMPY, a jelikož převážně svítí v lampě LED-ky které nejsou schopny zadní lampu dostatečně vyhřát jako žárovky a tím pádem i "vysušit" a odstranit tím to mlžení ... No přeberte si to samy. Předpokládám, že se ten problém bude zase opakovat !

Obecně naprosto chápu Vaše rozčílení nad jejich přistupem a tak jako se vším. řešení ze strany Prodejce - Zákazník. Před koupí vozu by se mohly sprominutím po.... ale jakmile je problém nebo něco potřeba chovají se jak ....

Upřímně všechno tohle mě se.. a nemúžu se ubránit pocitu že prvotní nadšení kdy jsem mazdu koupil 08/2008 jako novou postupně vyprchávají včetně celého slavnýho DPF. Kdybych to věděl co s tím budou v budoucnu za problémy v životě bych do toho motoru nešel

2010-11-05 09:34:33

můžeme pokračovat-pískající brzdy,zvlněné kotouče,rezavé brzdiče,spony výfuku reravé už na autosalonu,mlžení, tažení vpravo,v zimě chřastání u zadního okna,pod černou metlou bílá základovka takže každej kamínek je vidět.Ale jinak je to moc pěkné auto

2010-11-05 09:40:35

auto krásné souhlasím, ale s těmi odletujícími kamínky přesně , tohle mě opět neskutečně se... Tenkrát na starým fiatu BRAVA(měl modrou meltu) za 10 let ježdění jsem neměl tak oprískanout kapotu tak jako za 2 roky na nové M6. S tou rzí si nejsem jit rezaví jakždé auto , otazkou je zda-li mazda nerezne nějak moc rychle _???

2010-11-05 11:38:24

Mimochodem osvětlení SPZ se samozřejmě taky mlží... no to je slabé slovo, jsou tam kapky jak hrachy. Ono stačí mrknout na to těsnění a musí to být každému jasné, nic víc nasákavějšího než jakousi pěnovku tam na utěsnění fakt dát nemohli.

Zajímalo by mě, co by mi řekli na technické když bych měl zamlžené zadní lampy. ( někomu se mlží i přední lampy jak jsem četl na britské diskuzi)

Asi by bylo dobré zmínit se o tomto problému i zde: http://www.tuv-sud.cz/cz

Světla nové M6 se prostě mlží úplně všem na celé zemi, takže co s tím uděláme ?

Osobně jsem to reklamoval a okecali to podle "návodu" ze servisního bulletinu, takže jsem jim napsal své vyjádření s tím že když nezmění svůj názor a budou nadále tvrdit že je to normální tak si opatřím odborný znalecký posudek a budu to řešit právní cestou. Teď čekám na jejich vyjádření.

Mimochodem servis je jen prostředník, který tlumočí vyjádření importéra takže to asi chvíli potrvá.

2010-11-05 12:41:04

Tak mlžení máme také.. :(

Ještě problém s osvětlením SPZ, občas je třeba pobouchat nárazník a opět svítí...

2010-11-05 13:00:15

Ten bulletin je fakt super. No co chceme kdysi stávalo 323f 650tisíc, dneska to stojí m6. Takže někde se to projevit musí. Jinak věřím, že se to může mlžit i na feldě, ale díky červeném plexi to není vidět.

2010-11-05 13:11:02

Ja teda k novym sestkarum nepatrim. Jen chci vyjadrit podporu, nebot zpusob servisovani tehle znacky je dechberouci. Mirim ke hvezdam, tahle znacka nema cenu...

doris  
Doris
2010-11-05 14:50:18

Lak na Mazdách je tragédie, jak jsem už zde vícekrát psala, je to jeden z nejhorších laků vůbec - tenký, měkký, poměrně matný s hrubou strukturou ala pomeranč a samozřejmě jeho ochranné vlastnosti karoserie jsou slabé. Korozi na podvozku jsem taktéž zaznamenala hned po koupi. Kolega měl předek na své M6 po roce ježdění jako kdyby prošel kulometnou palbou, na své M6 jsem předek už opravovala vícekrát a stále je problém s měkkým podkladem.... U auta střední třídy je to dost hanebné a zamrzí to, přecijen člověk si dlouho na auto šetří a mi osobně vadí, jak po relativně krátké době už auto vypadá tak opotřebovaně. Asi to je záměr výrobce, aby to dlouho nevydrželo a aby si zákazník koupil zas nové.

2010-11-05 15:46:19

Jasně že by si koupil nové, ale Mazda by to už nebyla, takže jediné správné vysvětlení těchto oje....k je to, že Mazda jako výrobce na Vás všechny z vysoka s..e a jde jí především o pořádný zisk což dostatečně dokazuje svým přístupem k zákazníkovi. Takže se na ně patří co ? Vy...t !

2010-11-05 15:49:51

Doris, částečně chápu tvé nářky, i já koupil nové auto a dneska už není (a 400t v prd...) . Ale napiš mi prosím co v relaci za 3/4M nemá vady. Ať se podívám na kteroukoliv značku, tak se něco nepovedlo. Z tohoto důvodu, překosnu rez na spodku, s tím, že holt investuju do nové ochrany, raději než to, že bude auto stát v servisu třeba z důvodu elektroniky. Protože ať je to jak je, auto je hlavně na ježdění. Pokud ho má někdo jako leštěnku, tak pak chápu, že voňavý lak je důležitější než to, jestli auto jede nebo ne.

Jinak zadní lampy se nemlží, přední tak 3x do roka, ale stačí chvilku svítit a je po problému.

doris  
Doris
2010-11-05 16:12:41

Funkčnost je i u mne na prvním místě, ale papírové autíčko na mne prostě dojem neudělá. Neexistuje dokonalý a bezchybný výrobek, jenže Mazda šetřila na nepravém místě, bohužel nejen ne laku a antikorozní ochraně.

2010-11-05 16:17:35

Vsechno je to o pristupu k zakaznikovi, jedna cast je prodej vozu a druha je ho servisovat. Kdyz to znacka nezvladne -at uz je to jakkoliv. Nema to pro me cenu. A Mazda se o svoje zakazniky nestara! Kdyz jsem nekolikrat jednal s Mazda CR tak jsem se setkal pouze s aroganci. Nejsem jediny, ktery se s takovym chovanim setkal.

2010-11-05 16:33:33

JJ, do jisté míry jsou arogantní, ještě chápu k nějakému automobilovému nadšenci, který koupí ojetou a otravuje je tam každý týden.

Ale nechápu, máme od mazdy již 5té auto, vždy nové (bo předváděčka). Zajistili jsme jim prodej minimálně dalších dvou, a v servisu jsme ti poslední... Páč nebrečíme, a platíme, a oni ví, že se tam vždy nakonec vrátíme :/

Když se jedná o pravidelný servis, termín se do 14 dnů najde, ale když jsme tam jeli s jakýmkoliv problémem, tak to je doby, jak dohodnutí termínu, tak práce na tom autě... :(


Odpovědět

1  2  3  4