Fórum - Téma


Mazda Demio - koupě


Fórum Demio Mazda Demio - koupě

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda Demio  |  Naše vozidla2007-11-22 02:17:48

Ahoj všichni,

moc rádi bychom si koupili starší Mazdu Demio, tak do 90 tisíc, potřebujeme prostorné auto, ale radši ne moc dlouhé - hrozně se mi nechce přesedat na kombíka ze Subárka Libero

Moc bychom uvítali všechny rady a zkušenosti. Myslíte, že se dá za ty peníze sehnat něco slušného? Ani já, ani můj přítel nemáme příliš technické buňky na vrtání se v motoru

Díky

2007-11-22 07:59:56

Demio moc neznám http://magazin.auto.cz/te...-4-lx-maly-velky-vuz.html , jen vím, že bývalo ve statistikách spolehlivosti uváděno mezi nejspolehlivějšími auty. Mám dojem že kdysi, asi tak před pěti lety i vyhrálo v nějaké statistice spolehlivosti jako nejspolehlivější auto. Myslím, že z Demia pak vycházela Mazda 2 http://magazin.auto.cz/te...dvakrat-dve-jsou-dve.html V té jsem seděl na výstavě, ale nejel jsem v ní. Ale když jsem jí viděl na výstavě, tak se mi docela líbila. Uvnitř, na svoji velikost, dost místa a kufr je taky přiměřený velikosti auta.

2007-11-22 09:16:32

Mazdy celkově jsou spolehlivá auta a pokud na ně majitel vyloženě nekašle, tak bývají bez problémů. Já mám teď už třetí mazdu a z oprav jsme nechávali jen na 323F a pak i na 626 měnit kloub u kola, porotože při plném rejdu se začal ozývat. Kloub + práce asi tak 3500kč. Jinak jen běžná údržba ( olej, filtry, destičky, výfuk ).

2007-11-22 09:19:50

podvozek a celková platforma by měla vycházet z původní 121... resp byla předělávaná a modernizovaná, na některých trzích (zvláště mimoevropských) se prodávala jako nástupce 121 DB (čili nebyl v nabídce ten forďáckej paskvil). Motory byly nabízeny z 323... neváhal bych a doporučil ti rovnou ten nejsilnější 1.3 16v SOHC 55kw... nízká spotřeba a povinný ručení, slušná dynamika. Ten samý mám v 323 a je bezproblémový a bezporuchový. I jinak se jedná o auto bez chronických závad, pár drobností na podvozku nepočítaje.

2007-11-23 00:36:39

Díky, tak to by se nám teda myslím líbilo

Teď ještě kde a jak koupit? Našla jsem třeba jednu prodávat v Chebu http://autorecenze.cars.c...95774198000&tab=undefined

ale ta prý byla bouraná vpředu vpravo, s opravou ve značkovém servisu prý. A ještě podobnou mají v České Třebové http://autorecenze.cars.c...95775448000&tab=undefined

ale ta nemá tažné, což nutně potřebujem. Neznáte někdo čirou náhodou v Chebu nějaký servis přes Mazdy nebo prostě nějakého profíka, který by nám ji prohlédl?

2007-11-23 07:48:28

Ahojka nu kde je hledat..Bud do Googla zadej co hledas on neco najde,nebo jsem koukal na http://www.tipcars.cz/ a tam si dej cestinu,pote nabidka vozidel a uz to najdes. je jich tam pomerne dost.... A hodne stesti pri vyberu noveho mazla

2007-11-23 21:12:48

Jéje, Tome, viz výše jsem už nějaké našla, ale jakou koupit, to je otázka... Nevyskytuje se náhodou tady v klubu nějaký autoznalec od Chebu nebo od Třebové?

2007-11-25 18:35:38

Taky se dá hledat tady http://auto.rychle.cz/xchanger/arc/findcars.jsp nebo tady http://autobazar.automix.centrum.cz/section/

ale největší nabídka asi je na TipCars http://www.tipcars.com/ap...2891&ca=&ck=1196011434000

Jinak, ve vyhledávání se dá najít nějaké auto, ale chce to pak se na auto zajet podívat, protože v nabídce mohou auto vychválit, ale veskutečnosti to může být jinak. Když jsem sháněl 323F, tak jsem ze dvou aut nakonec vybral to, které jsem podle nabídek na internetu považoval za horší, ale když jsem se v obou autech svezl, ukázalo se, že je to jinak a že to, krteré v nabídce vychválili na tom zase tak dobře nebylo. Než pojedete se na auto podívat, tak je lepší tam předem zavolat, protože se mi stalo, že jsem našel nějakou nabídku a když jsem tam zavolal, tak jsem zjistil, že auto sice v nabídce na internetu je, ale v bazaru se tomu divili, protože prý to auto před měsícem prodali. Někdo to prostě zapomněl z nabídky smazat.

2007-11-27 02:38:39

to frantaj: Díky, taky se mi zdá že asi na tipcars se najde nejvíc.

Mimochodem škoda že neprodáváš kombíka, to bychom asi měli zájem...

2007-11-27 08:03:51

To říkala ségra taky, když jsem jim nabízel 626, protože vím, že na nové nemají a s peugeotem 405 mají pořád nějaké problémy, tak že když jeli na dovolenou do Chorvatska, tak si švagr raději od bratra půjčil Felicii. Musel jsem se smát tomu, když jsem jim nabízel 626 a oni říkali, že my si koupíme větší auto a jim nabízíme malé a navíc takové, na které jsou drahé díly. Že oni jsou čtyři a tak potřebují zase kombi. I když s Peugeotem mají pořád problémy, stejně švagr kouká zase hlavně po francouzských autech. Možná proto, že starší se prodávají levněji, než třeba Japonská nebo Německá. Jinak, hlavně jsem se smál tomu, že 626 označili za malé auto. http://magazin.auto.cz/testy/mazda-626-2-0.html http://magazin.auto.cz/testy/mazda-626-ditd.html Ta 626 má úplně stejný kufr jako ta šestka kombi, akorát u kombi se nemusí zatahovat vzadu roleta a pak se tam dá dát nějaká větší věc. http://magazin.auto.cz/te...va-pokracuje-03-2003.html Pokud by se nějaká větší věc dala do hatchbacku, asi by se musely nechat otevřené zadní dveře. Tak že pokud budu chtít nechat u šestky kombi zataženou roletu, aby lidi nekoukali do kufru, tak má stejný kufr jako 626 hatchback. Když se roleta nechá odtažená, tak se tam samozřejmě vejde víc, protože se to pak může zarovnat třeba až ke stropu. Jen si zatím pořád ještě nemohu u kombi zvyknout na couvání, protože jsem vždycky byl zvyklý spíše nekoukat do zrcátek a spíše se otočit a přímo koukat, co se děje za mnou. Jenže z kombi je trochu jiný výhled, než z hatchbacku, tak asi se budu muset učit couvat podle venkovních zrcátek.

2007-12-14 01:06:54

Tak hlásím, že jsme koupili. Málem jsme se už rozhodovali pro nějakého kombíka přece jenom, Nissana Primeru nebo Toyotu Carinu, ale nakonec jsme se minulou neděli vypravili do Chebu v domění, že mají otevřeno 7 dní v týdnu, což neměli ale to jsme zjistili až cestou vlakem, když už jsme byli za Varama. Naštěstí se majitelka bazaru nechala přemluvit aby nám ji předvedli, moc se nám líbila i když úplně moc nejela a tak jsem s ní s vybitou baterkou hnedka odjeli zpátky do Prahy a radši jsme ani nešli na oběd cestou, abychom ji pak nastartovali. Baterku to chtělo koupit úplně novou a teď ji máme v servisu aby nám vyměnili olej a rozdvody a tak, a ten pán když ji zvedl na hever tak chtěl pootočit kolama, ale předníma to skoro nešlo, jak byly zabržděné, tak proto ono jí chudince dalo takovou práci akcelerovat! A proto tolik žrala, hlavně zezačátku, než se to přece jen trochu ošoupalo a rozpohybovalo!

Ještě jí ani nemáme pořádně vyfocenou, tak jsem si sem zatím přidala stažený obrázek z toho ruského webu, kde jsem ji hledala podle VINu, a no fakt, je to ona! I takhle červená!

Taky nám opravář hnedka řekl, že jsme to koupili úplně hloupě, že těchhle Demií je tady moc málo čili se na ně nevyplatí vyrábět nějaké náhradní díly, takže bude všechno moc drahé... no co naděláme. Snad na tom nebude tak špatně, až jí seřídí brzdy Náhodou jinak jela moc krásně!

Akorát že má prasklou pravou přední manžetu. Máte někdo nějakou radu, jak moc spěchá něco s tím udělat? Prý se musí vyměnit celá poloosa?

2007-12-14 01:41:31

A tady jsem vám našla nějakou osvětu - naše autíčko vypadá stejně, jen nemá rám ale zato vzadu má tažné

http://www.rozhlas.cz/mot.../autobazar/_zprava/383547

2007-12-14 08:06:15

Pokud není v háji kloub, tak by asi stačila vyměnit manžeta, jenže pokud je manžeta prasklá, tak jde právě kloub rychle do háje a tak pokud by se to už rozebíralo, asi by bylo lepší i ten kloub vyměnit. Nevím, jak je to na Demiu, ale na 323F BG i na 626 mi měnili jen samotný kloub a ne celou poloosu. Cena i s prací byla asi 3500Kč. Jestli jsi z Prahy, tak já jsem byl vždycky celkem spokojen se servisem u Úval v Tuklatech, i když teď jsem tam už tak rok nebyl, tak nevím, jak to tam teď vypadá. Není to sice značkový servis, ale jsou tam zařízeni hlavně na Mazdy a je tam i vrakoviště

http://www.mhm-mazda.cz/najdete.php?jazyk=cz

http://www.firmy.cz/detai...tygr-centrum-tuklaty.html

Jinak díly, které si mohu vyměnit sám většinou hledám na Auto Kelly

http://obchod.autokelly.cz/

2007-12-14 23:17:04

Gratuluju ke koupi.. a doufám že bude dlouho bezproblémově sloužit bez nehod a poruch.... až na tu drobnost, ale ta tvoje Mazda není ani první ani poslední, touto závadou trpí Mazdy docela často.

Jinak tu manžetu chtělo spíš zkontrolovat před koupí, já už si na podobné věci dávám pozor, poněvadž mě spousta lidí takhle chtělo oblbnout. Když něco podobnýho zjistím, hnedka licituju o ceně dolů Jinak je to přesně tak jak popisuje frantaj... kloub se vlivem nečistot docela rychle opotřebovává a potom se musí vyměnit. U mojí 626tky někdo pravděpodobně měnil nejenom kloub ale i celou pravou poloosu, vypadá výrazně zachovaleji nežli levá. Doufám že to nebude tvůj případ..

A potom posléze pošli konkrétní foto... jsem zvědavej

2007-12-15 23:03:37

to Frantaj: Díky za tip na servis v Úvalech, asi se tam zajedu zeptat, jestli by šlo vyměnit jen tu manžetu a případně kloub, protože ten minulý opravář mi říkal že se to musí s celou poloosou a ta že stojí 6000 .

to Hans: Dík za přání, nějakou fotku určitě dodám, ještě jsme to nestáhli z foťáku. Není to sice taková mondéna jako ty vaše Mazdičky, je to užitkový vozík, ale nám se moc líbí náhodou. A koukala jsem že maximální rychlost má v techničáku 158 km/h - já zatím se svými Škodkami a Liberkem jela maximálně 130, takže to je pro mě docela luxus

2007-12-17 09:27:31

Jak jsem koukal, tak před tím jsi měla Subaru. Slyšel jsem, že na Subaru se prý seženou většinou jen originální díly, tak myslím, že se u Demia nemusíš bát, že by to bylo s díly horší. I když opravdu asi Demií tady nebude tolik jako třeba 323 nebo 626, tak díly na to určitě budou a určitě i levnější z druhovýroby, než drahé originály. Když jsem se rozhodoval, co koupit místo 626, tak jsem taky v užším výběru měl i Subaru, ale trochu větší než Libero. Mě by se asi líbil Outback, nebo Legacy Kombi, ale nakonec to vyhrála zase Mazda. Jednak právě kvůli dílům, jednak kvůli vyšší spotřebě a nižšímu kufru u Subaru kvůli náhonu 4x4 a na to, že jsme na horách tak tři víkendy v roce je asi zbytečné kupovat auto se stálým náhonem 4x4. Se 626 jsem zatím ani na horách neměl problémy, i s předním náhonem šplhala na sněhu po kopcích dobře a šestka snad na tom hůře nebude.

2009-08-22 12:26:08

Ahoj. Tak třeba já jsem vlastníkem mazdy demio. Mohu z vlastní zkušenosti říci, že toto auto předčilo moje názory. Je prostorné,- to vlastně zjistíte, až když do auta věci dáváte ... rychlé,- až 170 km/h mám vyzkoušeno ... spotřeba kolem 6l benzínu na 100km. Fakt doporučuji.

2009-08-22 12:31:59

Mazda DEMIO

2009-08-22 12:48:00

trochu jako scout pack

2009-08-22 13:24:08

Tak my jsme po více než roce provozu s Demiem taky moc spokojení, a že mu dáváme docela zabrat - vozíme v něm i materiál na stavbu a tahá přívěs a vozí nás z Prahy až do nejjižnějšího cípu Jižních Čech každou chvíli. Akorát nám odešlo ložisko v jednom kole a taky jsme museli měnit jeden kloub. Jezdí úsporně i při rychlosti přes 120 km/h, ale plynulost jízdy mi přijde trošku horší, je trošku drncavé a cukavé. Ale celkem vzato - spolehlivé užitkové vozítko a náš miláček


Odpovědět