Fórum - Téma


Mazda 626 COMPREX - repase


Fórum 626 GE Mazda 626 COMPREX - repase

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 626 GE  |  Naše vozidla2008-12-26 19:45:35

Ahoj chlapi, vím o klukovi, který dělá Mazdičky a převážně 626-tky. Opravuje samotné kompresory ( comprexy ) a mě začal hučet asi jako většině majitelům. Prostě jednoho dne to odejde, jako klasické turbo. Nechal jsem to přeložiskovat, vyčistit a funguje perfektně. Dostal jsem na něj kontakt od kluka z Moravy, kterému to dělal před dvěma lety a je spokojený. Jinak není problém to u něj provést i výměnným způsobem za opravený. Sice vypadá jako kominík a ne jako automechanik, ale opravdu se v nich vyzná. U 626-ky comprex dokáže zvýšit výkon a není to na úkor zničení motoru. Je to prej uměle uškrcený a mě to nechce prozradit. Jinak má hodně dílů a posílá je i na dobírku. Každopádně pokud má někdo problém, tak mu určitě rád poradí a nebo se domluvit na opravě. Je z Turnova u Liberce a protože nemá přístup na internet , tak sem přikládám jeho tel. číslo. 731713466 Jmenuje se Michal Sokol a je to kluk kolem pětatřicítky. Zatím ahoj Petr

2008-12-28 21:29:23

Čau chlapi, musím s kolegou souhlasit.Tenhle chlapík je fakt dobrej. Když mi prdla hlava, tak jsem mu snad desetkrát volal o radu a vždycky naprosto ochotně poradil. Dokonce tam měl motor na prodej. Nakonec jsem mu poslal akorát comprex a za týden mi ho poslal zpátky kompletně GO. Stálo to asi sedm tisíc a po namontování auto jelo úplně jinak.Vřele jeho služby doporučuju. Mám to k němu přes půl republiky, takže jsem měl taky trochu obavy, ale nakonec naprosto zbytečný.....

2008-12-28 23:48:40

Ahoj, já jsem si od něj vzal comprex výměnným způsobem a nemůžu naříkat. Protože jsem z Liberce a mám to k němu kousek, tak jsem ho nechal v autě svést, ať mi řekne jestli je vše Ok . Řekl mi, že mi nechodí jeden podtlakový ventil, tak jak by měl , ale že to není na závadu. Věděl jsem jak mi auto jezdí a zeptal jsem se ho jestli ten ventil má náhradní,......za chvilku mi ho donesl, ať to s ním vyzkouším. Už jsem mu ho nevrátil, dal jsem mu prachy, protože měl pravdu a to auto jede pravdu líp. Zhruba tak na 1700 ot. to auto jakoby vystřelí. Jinak asi do konce roku se ještě u něj stavím a budu chtít , aby mi zvýšil výkon. Tak budu zvědavej a dám vědět. Ale prej komu to udělal, tak byl spokojenej.

Tak zatím čau Petr

2008-12-29 01:14:02

Zdar chlapi.

Taky jsem se k tomuto člověku dostal přes inzerci když jsem sháněl comprex a musím uznat,že co mi řekl po telefonu tak asi ví co říká.Byl jen na můj vkus poměrně drahý a tak jsem onen comprex sehnal jinde.Vyloženě náhodou jsem se setkal s kamarádem který shodou okolností řešil taky comprex a tak jsem mu poradil onoho člověka a byl jsem překvapen.Už s ním jednal a to s výsledkem,že si nechal udělat comprex a ten po se namontování zadřel během 10 minut.Tak si to nechal udělat znovu a opět to nevydrželo ani těch 10 minut.Nakonec zrušil comprex jezdí bez něj a nijak si nestěžuje.(Docela mě to zaráží)No nechci tímto nikoho pomlouvat ale jak jsem koupil tak prodávám.Moje osobní pocity jsou naprosto shodné s vámi ale ten kamarád mě trochu rozhodil.Podle jeho slov do toho dělá nové hřídele a osazuje ložiska které tam nevydrží.No nechci nikomu brát iluze.Pokud má ještě někdo nějaké zkušenosti tak si o nich rád přečtu.Všem spokojeným přeju aby jim spokojenost vydržela a pokud si to přečte dotyčný pán tak ať to nebere jako pomluvu ale jen jako info jek se o něm mluví i jinde.Jak už jsem psal tak můj dojem z rozhovoru je dobrý a jiné zkušenosti s ním nemám.Vzhledem k tomu ,že vlastním 3 comprexy tak věřím,že i já se s ním brzy seznámím osobně a pak napíšu jak se povedlo.

2008-12-29 11:29:07

Ahoj, tak jsem mluvil s tím klukem co dělá ty comprexy a nenápadně jsem se ho zeptal, jestli měl už nějaké problémy s repasema. Jsme z jednoho kraje a jsem taky mechanik a tak trochu se tady všechny z okolí známe.

Řekl,, víš jak to chodí, může se stát že se někdy ne zadaří, ale snažím se to dát do hromady.

Tak jsem šel na tvrdo a zeptal se ho, co takhle dvakrát za sebou zadřený comprex ......

Řekl,, to bych si pamatoval a když to prej někomu dělám, tak rozhodně né, za přítomnosti majitele. Není to na deset minut a to i já můžu potvrdit. A dodal,, kdyby se mi to stalo už po deseti minutách, tak by ani majitel o tom nevěděl, protože by u toho nebyl.

A jinak, jestli si někdo dělá výměnu samotného comprexu sám, tak doporučuje vyčistit intercooler, je prej hodně jemný a bývá ucpaný a taky bývá často právě příčinou zadření samotného comprexu. ( zjistím čím to proplachuje ) Jinak údajně to i nařizuje i sám výrobce .

Jinak další příčina bývá přešponování řemene ,........já osobně jsem ho taky přešponoval, i když mi připadal normálně napnutý, ale prej je to moc a tak mi ho povolil.

Nevím, .....Mazdy nedělám a tak si raději nechám poradit.

Ještě jednou k těm vadným repasím, tak mu někdo prej konkuroval a údajně se to snažil celý ,,překopat "

Potom jsem slyšel že někdo dělá repas někde snad v Pardubicích, ale to nemá zkušenosti a ani kontakt.

Jinak ten dotyčný ,, Michal Sokol " o kterém je tady převážně řeč, tak ten k internetu nemá přístup.

Ale chci upozornit na to, jsou dva Sokolové,......mladší o kterém je tu řeč a na kterého jsem tu nechával číslo a potom jeho otec a ten je nějakej divnej

Chlapi tak zatím čau Petr

2008-12-30 00:19:34

Konek.

Dík za reakci na můj příspěvek.Já tedy opravdu nemám zájem někoho špinit ale jen jsem prodal co jsem koupil.Ten kámoš říkal,že to nechal repasovat a když se mu to hned zadřelo tak to poslal zpět a pak se mu to zadřelo znovu.Už to nikam neposílal a comprex rozebral a zjistil údajně:Že byla předělaná hřídel a na ni nějaké ložiska.Ceý ten rotor nebyl vyvážený.Údajně to v originálu chodí na jehlákách a když se to vyběhá tak se vyběhá právě ta hřídel.Já to rozebraný nikdy neměl tak nemůžu posoudit zda měl pravdu nebo ne.Nakonec ten rotor vykuchal,zaslepil a nechal to jako atmosférový a údajně to jezdí dobře.No nevím kde je pravda a jestli je to možný.Co se týče toho pána z Liberecka tak nevím.Jednal jsem s jedním.O tom,že by měl syna nebo otce nebyla řeč.Jen říkal,že dělal comprexy pro Mazdu jako takovou a má pod palcem celý Čechy a Slovensko.Podle toho co říkal tak bylo vidět,že ví o čem mluví ale za repasovaný comprex si říct 7000,- je podle mně hodně.Vzhledem k hodnotě celého vozu je to za jeden díl nehorázný peníz.Pokud by se jednalo skutečně o vytočení hřídela a dvou ložisek tak myslím,že cena do 3000 by byla tak akorát.Za 7000,-se dá koupit celý auto s dobrým motorem.

2008-12-30 14:59:29

Ahoj, máš pravdu že je to opravdu drahé, i když já to měl za pět a půl. Jinak já nedůvěřivec jsem to samozřejmě u mě v dílně rozdělal a měl jsem to osázené na jehlách. Tak nevím.

Jinak nechci tady nikoho obhajovat a nebo chránit,......to určitě ne. Ale jsem tady od toho aby sme si pomohli a v případě se vyvarovali nějakým neumělcům .

Včera jsem byl u toho kluka na zvýšení výkonu a nejprve se s autem projel a řekl, že mi ten motor táhne úžasně a dlouho už v takovém nejel.

Nechal jsem ho pracovat a zatím jsem si zašel na oběd do hospody .

nevím co kde dělal, ale normálně u torbových motorů se zvýší tlak z turba. On to prej nedělá a je to údajně uměle uškrcený, ale nechtěl říct kde . Možná nějakou membránu přitvrdit, ale to si jenom myslím.

Jinak možná to jede líp, ale protože vím, že mi ten motor opravdu táhne, tak to asi tak nepozoruji.

Možná že to chci porovnávat s mím služebním autem šestiválcovým dvaapůl litrovým Superbem, ale i tak si na ten motor nestěžuji.

No jestli bude mít někdo nějaké zkušenosti, tak ať se o ně podělí, jinak přeji jenom ty dobré .

Zatím čau Petr

2008-12-30 22:53:45

Souhlasím s tebou.Taky jsem názoru,že jako členové jednoho klubu by jsme si měli pomáhat.V dnešní době už není moc věcí keré by lidi spojovaly tak jsem rád,že alespoň tady vládne nějaká kolegialita.Všem přeju šťastný nový rok a ožralýho silvestra.

2008-12-31 16:19:47

Zajdo,ožralý Silvestr bude,to se neboj už mám vypálené 50 litrů slivovice , tak to bude stát za to ... Zítra mi zas bude blbě jak cyp ... už to vidím jak Sybila


Odpovědět