Fórum - Téma


Mazda 626 Airback


Fórum 626 GF / GW Mazda 626 Airback

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 626 GF / GW  |  Naše vozidla2015-09-30 12:55:38

Zdravim, chtěl jsem se zeptat zda-li lze a případně kde mohu vypnout Airback u Mazdy 626 ročník 1999 dvoulitr 85kw. Jedná se mi o airback u spolujezdce abychom přítelkyně a nebo já mohli vozit mimčo na předním sedadle. Lze vůbec u toho auta vypnout ? Děkuji za odpovědi

MAX6  
J.
2015-09-30 13:05:41

evolvo: Ahoj. Nejsem si jistej jestli se to používalo už i v roce 1999, ale některý modely se vybavovali (případně daly dovybavit) vypínačem spolujezdcova airbagu. Byla to otočná zdířka do který se dal klíč a otočením se airbag vypnul. Většinou se dávala nad řidičovu levou nohu, někde u středového panelu a nebo byla schovaná v/u přihrádky spolujezdce (kastlíku).

Jen mám takové blbé tušení že v GF/GW pokud si to někdo nenechal vyloženě dodělat,tak tohle nenajdeš.

Teď z hlavy nevystřelím jak bych konkrétně vypnul jen spolujezdcův airbag aniž bych nedeaktivoval všechny airbagy (takhle by stačilo jen vytáhnout pojistku nebo rozpojit jeden kabel třeba pod řidičovou sedačkou), ale v sedáku spolujezdce je tlaková dečka která právě rozlišuje jestli tam někdo sedí nebo ne a tim deaktivuje nebo aktivuje spolujezdcův airbag (aby nevybouchnul zbytečně).

Zkus kouknout do klasickýho návodu (stáhneš i na internetu pokud nemáš) jestli tam o tom něco nepíšou.


Odpovědět