Fórum - Téma


Mazda 6 2.3 výfuk


Fórum 6 GG / GY Mazda 6 2.3 výfuk

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla


1 ......... 2  3  4  5  6

2013-10-24 15:41:17

nahasapimapetilon: jestli vědí co dělají netuším - ty mohutné koncovky, přes které je vidět na zem, a v nich trubička jak od Škody120 vypadají fakt šíleně. Tak blbě udělaný výfuky jsem snad jinde neviděl. Kdyby aspoň ty koncovky v nárazníku udělali o kousek delší, aby to že jsou fake nebylo vidět na první pohled....

2013-10-24 19:27:08

achmed: úplně ti rozumím, přesně proto jsem měnil koncovky já, orezlá trubka v koncovce je pitomost a u tvý MPS to vypadá eště divnějc.... ale 13 litrů mi přijde zbytečná investice, jestli nepotřebuješ měnit tlumiče ... ale zvuk je to moooc pěknej, o tom žádná a co to udělat jako já = pořídit pořádný koncovky, zrušit, ty co tam jsou ...? to tě vyjde na pětinu peněz .....

2013-10-24 19:50:27

vitus: no uvidím, pořádně si na zvedáku prohlídnu v jakým jsou stavu, po 8 letech už asi úplně fresh nebudou

2013-10-24 19:53:11

achmed: ještě pak zbývá varianta " odběrového tuningu" místo vyrezlejch zadních tlumičů dát jen trubky s koncovkama ... má to lehce hlubší zvuk a v noci lítaj jiskřičky

2013-10-24 19:54:12

vitus: tak tak u turbomotoru obzvlášť ... žádnej tlumič dobrej tlumič

2013-10-24 21:12:00

Ten Simmons vypadá skvěle, asi to nebude pasovat na 6 obsah 2.3 hatch. r.v. 2004, že? mám vzadu sice koncovky, ale chtěl bych něco co bude mít aspoň trošku decentní zvuk, výfuk od Magnaflow je super, ale tohle by byla finančně lepší varianta...

2013-10-24 21:13:07

Deri: taky jsem už uvažoval nad tím, že místo tlumičů to prostě prodloužím a úplně nakonec navařím nějaké hezké koncovky jen nevím, co by to udělalo s tlaky...

MAX6  
J.
2013-10-24 21:14:59

Tlaky se ti vyrovnávaj už ve svodech. Navíc máš čtyřdobáka a ne dvoudobou sekačku na trávu

2013-10-24 21:16:34

Max6: tak teď jsi mi nasadil brouka do hlavy

2013-10-24 21:45:56

Jo rovný trubky vzadu ti nijak zvlášť neublíží s tlakem ...

(říká se tomu tlak, ale spíš se jedná o využití interference rázových vln, protože výfukové plyny pulzují a podle délky svodů a jejich konstrukcí (4-1 nebo 4-2-1) se tím dá ovlivnit kvalita výplachu válců a výkon/kroutící moment motoru při různých otáčkách)

.... to nic moc neudělá, obzvlášť, když největší restrikce v celym výfukovym systému a to je katalyzátor je daleko od konce vejfuku, ale zase je potřeba zvolit vhodnej průměr potrubí (například 3" jsou pro náš atmo motor už moc, protože to pak naopak výfukuvé plyny zbytečně moc ochladí a zpomalí, což je kontraproduktivní) Samozřejmě koncovky už můžou bejt klidně jak roura od komína tam je to fuk.

MAX6  
J.
2013-10-24 21:48:08

deri: Přes tak. Když dáš moc velký roury,tak je dobrý je obmotat nějakou uhlíkovou nebo titanovou páskou,aby byly lyny uvnitř trubky co nejvíc ohřátý a rychle odfrčely ven. Toť takový lajcký vysvětlení. Ale na koncovkách je to úplně jedno.

2013-12-22 13:33:09

Začínám nějak řešit výfuk, nevíte, na kolik by vyšlo clo + daň ? Popřípadě nevíte o UK eshopu, kde by byl taky nějaký catback k sehnání ? Jedná se mi především o clo a daň, díky za odpověď.

http://protegegarage.com/212-product-212.html

MAX6  
J.
2013-12-22 13:41:29

Najdi si ten Magnaflow 15803 na eBay. Tam jsou prodejci,který clo vyřešej za tebe (clo a dph bude napsaný u ceny jako "Import charges") nebo nějakýho prodejce co to pošle třeba DHL (ne USPS) a to ti to přiveze až domu a zaplatíš clo a dph přímo na místě. Osobně teda doporučuju najít prodejce co má v ceně ten "Import charges" aby ti to přivezli a ž do baráku a ty už jsi nic neplatil.

Třeba tenhle prodejce to má už všecko vypočtený http://www.ebay.com/itm/M...sh=item2a34c3bce7&vxp=mtr a se všim všudy (dovoz až pod čumák) tě to vyjde na 22289Kč když počítám že 1 dolar je 22Kč. Tuhle cenu zaplatíš při nákupu a pak už nic platit nebudeš.

Z ProtegeGarage ti to nepošlou,to už mám vyzkoušený. Údajně jim to USPS (emerická pošta) nevezme kvůli velikosti Přitom nárazník atd... od nich neni problém

Dvoulaufový catbacky od magnaflow běžně stojej okolo těch 20000Kč když vezmu i ten dovoz do ČR.

A nebo ožel catback systém a kup třeba od racing beat http://www.protegegarage....om/1028-product-1028.html ty jsou taky hodně kvalitní,ale jsou to jen koncový tlumiče.

2013-12-22 14:10:11

MAX6: děkuju mám v tom asi jasno, můj výfuk mi dnes změnil tón (asi někde praskl), jde to od zadní části... takže ho nechám teď na zimu zavařit a na jaře, jak opadne sníh a budou čisté cesty, tak nainstaluju tenhle. Je to sice dost peněz, ale co jsem hledal, tak kvalitní sportovní výfuk jde sehnat těžko.

Straight pipes jsem taky uvažoval, především kvůli nízké ceně, ale asi by mi z toho časem upadla hlava a navíc čtyřválec nezní tak hezky jako V6.

Zajímalo mě především to clo, aby se nestalo, že mi to zablokujou někde na celnici a budou s tím potom problémy, jak už jsem si párkrát od některých lidí vyslechl. Takže alternativa, kdy clo a daň je v ceně, je pro mě nejlepší. Odkaz si uložím a jak dojde k realizaci, dám vědět.

Jinak, nemůže se mi stát, že bych zaplatil a zboží by nepřišlo, že ? Nebo že by si někdo dovolil zboží neposlat... ? Je v ceně dopravy nějaké pojištění ?

MAX6  
J.
2013-12-22 14:17:37

Na eBay máš ke každýmu zboží automaticky hlídání od eBay Buyer Protection,takže kdyby byl jakej koliv problém tak ti ho pomůžou vyřešit. Pokud ještě zaplatíš přes PayPal,tak k tomu navíc máš i hlídání samotnýho PayPalu. Tzn. že máš 2x krytý záda proti podvodníkům a ostatním. Když to koupíš někde mimo (přes nějaký osobní e-shopy) a zaplatíš třeba převodem,tak máš velký kulový a musíš doufat,že to přijde.

Pokud bys ho někde kupoval mimo,kde to budou posílat třeba klasickou USPS,tak ti to v ČR na celnici slověj to je jistý. Tohle by neprošlo ani kdyby tam prodejce napsal,že je to dárek pro umírající babičku.. Ale tak záleží jak jsi pohodlnej. Buď to clo takhle zaplatíš při nákupu a nebo si zajdeš na celní poštu a zaplatíš to tam jim. Musim uznat že třeba celní pošta v Praze,tak tam celej ten kolotoč mám oběhnutej rychleji než u nás na klasický poště vyzvednu balík. Je to na člověku.

Případně pokud opravdu chceš Magnaflow,tak koukni na jejich stránky. Maj tam seznam mezinárodních dealerů a distributorů včetně EU. Mam ale takový zlý tušení že by to levněji nevyšlo,protože oni to z tý ameriky taky nějak musej dostat do EU a pak si na tom stejnak nahoděj marži a ještě poštovný i když ty by jsi neplatil clo (dph bys platil ve výši toho konkrétního členskýho státu kdes to koupil). Navíc co jsem koukal,tak polovina těch odkazů na dealery ani nefunguje nebo stránky těch dealerů v EU jsou téměř nefunkční.

2013-12-22 14:29:33

max6: Jo já už na Magnaflow ofiko stránky koukal, je fakt, že do Evropy se to nějak dostat musí, takže stejně bych se podle mě dostal na podobnou, ne-li stejnou částku. Platit budu určitě přes PayPal, tudíž by to snad mělo být v pohodě.

Nemám sice problém si oběhnout úřady, ale možnost zaplatit poplatky při koupi a pak jen počkat na balík se mi jeví jako nejlepší řešení. Potřeboval jsem toto hlavně slyšet od člověka, co s tím má už zkušenosti, což ty je určitě máš.

Doufám teda, že to bude stát za to, nečekám od toho sice nějaké zázraky, ale snad by to mohlo znít lépe než origo výfuk a taky by to mohlo vydržet delší dobu, když je to ta nerez (i když není nerez jako nerez)

MAX6  
J.
2013-12-22 14:35:29

U toho Magnaflowa musíš chvíli počkat než se "vypáli". Když jsem ho tam namontoval,tak to mělo takovej zvuk jak nějaká tuning trubka a docela jsem z toho byl na větvi až jsem chvílema přemejšlel že ho prodam. Potom tak po cca 5000km se ten zvuk začal docela měnit. No a teď co mám na něm najeto cca 20000km(fakt si to teď z hlavy nepamatuju) tak ten zvouček je opravdu hodně pěknej. Mam teda starší auto,kde zvuková izolace byla nulová už s origo vejfukem,ale teď ten zvuk do kabiny je supr. Dal jsem sice pár tlumících plátů do kufru,ale i tak to neni hrozný jako když slyšíš ty odpadní roury co maj třeba koktávie a fóbie. Opravdu ten zvouček motoru po tom vypálení je hodně pěknej.

Ohledně nerezu,tak nemám ho tak dlouho abych posoudil,takže zatim všecko OK.

Co jsem se tak bavil s lidma co měněj vejfuky jak ponožky,tak moc lepších firem na auta než magnaflow už neni. To už jsou pak jen firmy,který ti ten vejfuk udělaj na zakázku na míru a tak...

2013-12-22 14:55:14

max6: To je super, sám jsem zvědavý, hodně dlouhou dobu jsem se rozmýšlel, co bych zvolil. Nejdříve jsem chtěl Ultersport, jenže to mě rychle přešlo, kamarádovi upadly koncovky od tlumiče už po roce, navíc dělají jen tlumiče, ne celé výfuky.

Dále jsem zvažoval Tanabe, ten se sice dělá pouze na V6, ale koncové části jsou prý stejné, liší se pouze předek okolo katalyzátorů, avšak podle diskuzí na amerických fórech je tanabe spíše více do stylu "ricer", takže jsem to nakonec zamítl.

S těmi straight pipes jsem byl hodně nakloněný taky, spíše to vyzkoušet (když náklady na pořízení jsou skoro nulové) a v případě, že by se mi to nelíbilo, tak bych dal zpátky origo tlumiče, ale asi jsem se z toho vyspal a přešlo mě to.

Racing Beat dělají jak jsi psal pouze koncové díly, co jsem se dočetl, tak se zvukem byli někteří nespokojení... takže asi taky spíše ne.

Ten magnaflow mi vyšel jako nejlepší volba, nic nebude potřeba snad extrémně dopasovávat, namontuje se, nebude reznout rychlostí blesku a v konečném důsledku to bude mít i decentní zvuk Samozřejmě taky nebude na autě lecjaká roura, kterou lze vidět na koktáviích, fobiích apod. jak jsi se už zmiňoval jediná nevýhoda je vyšší cena, ale když už se něco dělá, tak pořádně

Jakmile na jaře budu dávat nová MPS kola, tak to spojím i s výfukem, ať jsem na nějaký ten letní sraz nachystaný, tímto díky za vyčerpávající info A hezké svátky všem

2013-12-22 19:00:49

http://www.tuning-car.cz/...k-exhaust-gt300-dual.html když jsem hledal vyfuk tak jsem ještě narazil na tohle.

2013-12-22 21:00:40

tak na zvuk magnaflow na šestce jsem hodně zvědavej. Je to i u mě jedna z plánovanejch akcí pro příští sezonu , ale u mě to bude až tak možná někdy v létě.

Doraž s tím pak na nějaký sraz, ať si to můžu poslechnout.


Odpovědět

1 ......... 2  3  4  5  6