Fórum - Téma


Mazda 6 2.0 100kw divne strileni


Fórum Technický koutek Mazda 6 2.0 100kw divne strileni
2015-04-29 20:15:24

Zdravim,nepovedlo se mi najit podobne tema.Tak zakladam toto.Mam Mazdu 6 2,0 diesel 100kw rv 2005.Byl jsem s ni max spokojen,vychvaloval jsem ji kde jsem mohl.Ale ted se mi stala takova vec.Rozvitily se mi naraz dve kontrolky.Auto ve smyku a kontrolka motoru.To jsem se docetl ze by to mohla byt nejaka kravinka a at odpojim baterku,to jsem udelal,kontrolky zhasly ale zakodovalo se mi radio,to snad nejak odkoduji.Ale skocily tam znovu,tak jsem hledal dal a docetl jsem se ze by mohl byt zaneseny EGR ventil.Ale predtim nez jsem to stihl udelat,pri studenem motoru se mi odspodu auta zacalo podivne strilet.Rano to bylo jako kdyz necim skrtam o zem,to jsem zjistil ze tam nic neni.Po praci,opet byl studeny motor,jsem odjizdel,zaradil dvojku a najednou rana jak prase.A takhle to strilelo dokud se motor trochu neohral,Jel jsem na dilnu a chtel vycistit ten ventil,zjistil jsem ze uz ho nekdo zaslepil a to 10kc minci,Tak jsem ho opet zpruchodnil,protoze se normalne hybal.Sel jsem pod auto a myslel ze bude nekde praskly vyfuk,ze proto to strili,ale nikde nic.Jen jsem se pozastavil nad podivnou trubkou,ktera vedla nad vyfukem a konec byl od oleje.Nevim k cemu je.Ale jsem z toho strileni celkem nervozni.Proto se chci zeptat mistnich odborniku zda nevi co by to mohlo byt.Predem dekuji za rady.

2015-04-30 08:51:14

rupis: "Jen jsem se pozastavil nad podivnou trubkou,ktera vedla nad vyfukem a konec byl od oleje"

To by měl být výfuk od Webasta-funguje jen když je pod +-5°C.

Takže jestli to střílí jen když je zima,tak to bude špatné Webasto...

Ale netuším, jestli Webasto ovládá i kontrolky které se ti rozsvítily.. Co diag?byl jsi?

2015-04-30 09:58:56

No mě bylo řečeno už při koupi ze webasto nefunguje. A teď už ráno pod nulou není,ale hlavně když zima a pod nulou bylo,tak to nestřílelo.Teď ráno znovu,rána jak z děla,ohřál se motor a už nic.Si připadám jak když jedu v nějakým trabantu. Na diagnostice jsem ještě nebyl. Myslel jsem ze udělám ten ventil a bude klid.Jinak auto jede úplně normálně i když ty kontrolky svítí, žádná ztráta výkonu apod.

2015-04-30 10:33:40

rupis: to Webasto zapíná už když je 5°C NAD nulou. Jinak já jsem včera i dnes škrabal okna.....

Když to střílí, tak to jede normálně? necuká?

Jestli to ani nekouří, tak mě víc nenapadá...

2015-04-30 11:20:38

Takže je případné možné ze mi bývalý majitel lhal ze nefunguje a třeba přestalo až teď. Každopádně nápad jak vyloučím zda to střílí to webasto? S Mazdama nemám zkušenosti. Jinak auto jede normálně,neskube, necuka. A myslím že ani nekouří,když koukám do zrcátka. Jen si to tak pětkrát vystřelí z toho jednou jak z děla. A pak už je klid. A ještě otázka, proč to vlastně vůbec střílí, kdyby to bylo z toho webasta? Děkuji.


Odpovědět