Fórum - Téma


Mazda 5 - problikává kontrolka tlaku oleje


Fórum 5 / Premacy II CR Mazda 5 - problikává kontrolka tlaku oleje

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda Premacy II CR  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2009 5 I CR 2.0

1 fotek  |  5 diskuzí

Palivo benzín. 6-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 999 ccm (122 cui), Řadový, LF-DE.2016-05-13 13:57:09

Ahoj, mám dotaz, v celkem specifických situacích mi problikává kontrolka tlaku oleje, občas při zastavování nebo dobržďování před křižovatkou problikne kontrolka, stává se to jen občas, a jen když je motor zahřátý. Jindy se to neobjevuje. Oleje je podle měrky dostatek, takže tím to nebude. Na Google jsem vpodstatě nic nenašel, ale po zkušenostech s minulým autem (Nissan Primera), kde mi prdnul řetěz, se bojím... Tuší někdo, co by to mohlo být?

2016-05-14 10:10:03

jimmorrison: Jsou tu jisté možnosti. Vyber si tu, která bude tvému problému nejpodobnější.

  • Málo oleje. Díky tomu se olej odlije od čerpadla a tedy čidlo nezaznamená správný tlak mazání. Tím problikne kontrolka oleje.
  • Špatné čidlo tlaku oleje. Pokud je již špatné, nejspíš pružina v něm nezaznamená takový tlak aby jej udržela a spustí kontrolku. Ono stačí čidlo proměřit (na to stačí kompresor) a nebo čidlo vyměnit.
  • Špatné olejové čerpadlo. Nepotkal jsem se nikdy se špatným čerpadlem a navíc si myslím že toto je jeden z dílů který vydrží neskutečně moc. Ono pokud v jisté chvíli vynechá, čidlo nezaznamená olejový tlak a blikne kontrolka. Tady toto je nejspíš volovina protože čerpadlo je poháněné klikovou hřídelí. Díky tomu není možné aby se čerpadlo zastavilo ve chvíli pokud běží motor.
  • Špatné měříš olej - je ho tam málo
  • Špatný kontakt na čidle měřícím tlak oleje

2016-05-14 21:14:18

magnetto: tak si sypu popel na hlavu, dneska jsem znovu kontroloval hladinu oleje, a po důkladné kontrole jsem přišel na to, že blbě koukám, a měrka nebyla od oleje "mokrá", ale jen špinavá, takže problém byl pravděpodobně v nízké hladině oleje... Holt se na to při výměně asi vyprdli a dali tam jen trochu, aby se neřeklo. Asi to nechám zkontrolovat svým ověřeným servisákem abych měl klid. Tak doufám, že bude vše v pořádku

2016-05-15 10:47:15

jimmorrison: Počky to jako fakt nebo ironicky? Ono jak jsem psal, pokud je malá hladina oleje a odlije se od čerpadla, je jasné že se kontrolka ukáže byť na sekundu ale že by ti toto udělali v servise?

To mi nějak nejde do hlavy. Stejně jako když vaříš guláš musíš dodržet nějaký postup - to platí i pro servis. Asi ti dali filtr o kapacite 3 litry nebo tak, že nemáš dostatek oleje. Nebo ti to olej žere a proto je ho tam málo..

2016-08-19 22:55:23

Vyzkoušej, jestli bliká při prudkém zatáčení vlevo nebo vpravo. Teď nevím, do které strany to dělávalo, myslím, že doprava, většinou se to stávalo, když už byl olej zralý na výměnu, jak se naředí naftou z neúspěšných regenerací DPF tak to pak občas dělá.


Odpovědět