Fórum - Téma


Mazda 5 2.0 benzín netopí


Fórum 5 / Premacy II CR Mazda 5 2.0 benzín netopí

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda Premacy II CR  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2005 5 2.0

1 servisních knížek  |  7 diskuzí

Výkon motoru 107 kW (146 PS) při 6000 ot./min. Palivo benzín + LPG. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 999 ccm (122 cui), 4-válec, Řadový, 16-ventil, LF.2014-01-24 21:06:26

Ahojte všichni,

na mé M5 se vyskytl problémek... Dnes po cca 300 najetých km mi má Mazda přestala topit. Jen jsem na cca 15 min vypl motor, a po nastartování to už netopilo. během chvíle, se topení chytlo a pak už problém nebyl. Po další zastávce, která byla ještě kratší, se topení probralo po delší době cca 10 minut, ale po chvíli to opět, a za jízdy přestalo topit. Začala kolísat teplota vody, vařit to ale nezačalo (naštěstí) pak se i kolísání teploty zastavilo, teplota se držela tak nějak stejně na polovině, ale topení mi stále netopí.

Kontroloval jsem stav vody v nádržce, té tam je dost. Odvzdušňovák jsem zkoušel najít ale nenašel...

Poradíte prosím?

MAX6  
J.
2014-01-24 21:15:34

koccos:Ahoj. Tu vyrovnávací nádržku jsi kontroloval určitě když byl motor ještě teplej viď ? Zkus jí zkouknout když je motor úplně studenej a pro jistotu ještě koukni i do chladiče. Pokud bude vody dost,tak se zaměř na termostat případně na samotnou vodní pumpu. Jestli se ti voda ztratila,tak koukej po netěsnosti typu špatná hadice,protejkající těsnění atd... a nebo pak vada na motoru jako zkroucená hlava,zaseklej termostat přes kterej to někde přetlakem uniklo.

Nechal jsi si někdy přeměřovat do kolika stupňů mrazu máš nastavenou vodu ?

2014-01-25 19:05:54

max6: Jj samozřejmě jsem to kontroloval hned za tepla Ráno jsem na ní juknul, bylo tam vody sice míň než večer, ale pořád ještě dost.

Každopádně vodu jsem ještě nekontroloval, jsem objednaný do servisu na příští týden. (V sobotu jsem si Mazdu teprve přivezl). Tak jsem raději auto zavřel do garáže a zatopil. Taky jsem povolil víčko na chladiči a odpustil vzduch jak večer, tak ráno. Ráno jsem to pak projel a vše zatím OK

Ještě musím dodat, že je v autě namontováné LPG, které taky nešlo protože se to neohřálo.

Tak si myslím, že to buď přimrzlo, a nebo tam byl vzduch.

2014-02-02 18:57:36

max6: Tak už jsem přišel na jádro pudla... V první řadě soudruzi v NDR poněkud opoměli dolévat chladící kapalinu takovou jaká by měla být, a lili tam jen vodu, takže chladící kapalina byla jen do -5 st. C.

To jsem napravil a odvzdušnil okruh, auto začalo topit. Jenže po zapnutí plynu tu byl problém opět a voda bublala do nádržky... Po konzultaci s plynařema by měla být prasklá membrána v reduktoru.

Jinak bez přepínání na plyn... je vše jak má být

Díky za radu.


Odpovědět