Fórum - Téma


Mazda 323F 1.8 - prosba o pomoc


Fórum 323 IV BA / BH Mazda 323F 1.8 - prosba o pomoc

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 323 / Familia / Protegé IV BA / BH  |  Naše vozidla2010-08-24 14:37:19

Zdravím všechny Mazďáky,

Před malou chvílí jsem si po dlouhé době pořídil ojetou Mazdu 323f, r.v. 97 najeto 170.000, což byla hlavně kvůli spolehlivosti a jízdním vlastnostem jasná volba.

Chtěl bych teď auto dát dokupy po bývalém majiteli, protože vím o pár problémech, které má, ale jsem téměř autolajk (nebo maximálně absolutní začátečník) a pořádně nepoznám v čem je problém, co by Mazda potřebovala do začátku vyměnit / opravit apod. abych s ní mohl bez potíží jezdit.

Proto bych se chtěl zeptat, jestli tady není někdo ochotný (Praha a okolí), kdo se v tomhle autě vyzná, má zkušenosti a zároveň by mi pomohl projít auto, poradil co a jak je třeba vyřešit (vyměnit, koupit nové apod.) a pak i případně našel volné dopoledne a pomohl mi přeházět díly, vyměnit pneu, doplnit kapaliny a další..

Jasně - mohl bych auto vrazit do servisu, vypláznout 10 litrů a nestarat se, ale rád bych se touhle cestou něco naučil, abych si později mohl některé banality řešit sám a neotravoval s tím ostatní. S tím, kdo by byl ochotný se samozřejmě vyrovnám ;)

Díky moc hoši :)

J.L.

2011-02-15 01:26:48

Můžu ti dát takovou laickou radu, zkontroluj si těsnění u všech oken, promaž si zámky (stačí si na klíč dát kapičku konkoru a strčit ho do zámku, mě se to osvědčilo...ale pak si ho pro jistotu otři at to nezaneses do zapalovani), zkontroluj funkčnost všech čudlů uvnitř vozu, nech si zkontrolovat zadní tlumiče (jsou hodně náchylný, mám druhý F BA a mam je opět vymlácený),a celkově si auto zkontroluj opticky (jak zabírá spojka, jak se sjížděj gumy, vůle a takové) potom můžeš skusit vyčíst ECU pomocí LEDky (najdeš zde na fóru. Tohle vše jsem udělal a do dnes jsem měl jediný problém a to s motorem (chlap přede mnou dotoho rval nějký ko benzín a byl zasviněnej motor).

Možná ti to pomůže


Odpovědět