Fórum - Téma


Mazda 3 výměna zadního zámku-identifikace


Fórum 3 I BK Mazda 3 výměna zadního zámku-identifikace

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 3 I BK  |  Naše vozidla2016-04-18 16:03:48

Zdravím,

potřeboval bych poradit.

Potřebuji vyměnit u Mazdy 3 r.v. 2004 zadní levý zámek. Nezamyká při stisknutí dálkového ovladače ani při otočení klíčku v zámku u předních dveří. ostatní dveře jsou ok. a do špatného zámku jde štáva, tudíž bude chyba v něm.

Nyní dotaz, lze tam dát jakýkoliv jiný zámek? ( samozřejmě ze stejného vozu a zase zadní levý)

mám na to svém starém kod BP4K

na internetu, co jsem koukal na zámky, tak mají většinou kod BP7C.

Co ten kod přesně značí a můžu tedy použít jiný kod?

pokud bych už nandal nový zámek, stačí pouze připojit konektor s elektrikou a bude to už fungovat? bowdeny a táhla připojím, ale jde mi o funkčnost z hlediska kompatibility s mým centrálem.

díky za rady, s centrálem nemá žádné zkušenosti

2016-04-18 16:17:15

Podle mě by bylo nejjednodušší zavolat přímo do Mazdy a zeptat se tam. Oni ti určitě řeknou, jestli to půjde nebo ne.

2016-04-18 16:31:44

Kody by mohly byt pro predni a zadni. Kdyzbtak ti kouknu vecer do EPC-cka....

2016-04-21 11:25:23

krenstik: Pokud jde o zámky které nejsou nijak vázané na klíče (zadní dveře), jsou nahraditelné za jiné z totožného auta. Tyto zámky jsou spíše dělané podle roku výroby a tudíž čím novější, tím "lepší" a modifikovanější. Ono kódy jsou rozdílné z toho důvodu, že se rozlišují zámky pro přední a zadní dveře, levé a pravé. Pokud potřebuješ levý, hledej levý ze stejného auta a na kód se nedívej. Proč? Budeš-li mít stejný zámek ale například z Mazdy 6 stejného roku, zámek bude stejný. Je to z toho důvodu že Mazda se musí zaopatřit na díly pro všechny auta a čím více kódů, tím více peněz. Osobně můžu prokázat tento fakt třeba podtlakovým solenoidem který ovládá turbo.

Jednou jsem našel u známého na M6 GG tento solenoid poškozený a dal jsem mu tam ten stejný z auta o 4 roky staršího. Kód tohoto dílu dle katalogu a VIN vůbec neseděl ale po proměření a výměně to bylo úplně to stejné. Tyto díly jsou shodné i z vozu Mitsubishi a přesto mají úplně jiný kód. Kup první zámek který vypadá stejně a jen to vyměň.


Odpovědět