Fórum - Téma


Majda chcípe


Fórum 6 GG / GY Majda chcípe

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GG / GY  |  Naše vozidla2013-02-24 22:47:17

Další story tohoto víkendu.

Mám slabší baterku, tak mě ráno startoval tchán. Tedy po té, co jsme troubením v 6 ráno na sebe upozornili asi 2 minutovou sirénou, se nemohlo nic lepšího stát. Mazdu jsme odtlačili v závějích sněhu a Majdu č6 zachraňoval 20 let starý Formánek. No lepší SHOW si nedovedete představit.

U tety jsem tedy baterku vyndal, teta nemá auto, kdo by mě zachránil? A dal jí na nabíječku. Tu baterku, ne tetu. Večer jedu do města a ty VO.E, Majda mi na 1km 3krát chcípla. Vždy když jsem podřazoval na křižovatce do zatáčky, tak najedou vytuhl volant i brzda. Dost šok! Smrt v očích . Kdyby s tím jela moje nejdražší, tak ani nechci domýšlet.

Pak jsem byl na návštěvě a vrátil se tak za hodinu a dojel zase v klidu 20km domu. Myslím, že to ani nechcíplo.

O to větší bylo překvapení ráno, když to vysadilo zrovna ve vysněžené zatáčce, kde jsem potřeboval zpomalit, podřadit a zase přidat a jet, ale ne, mrtvola. Stihl jsem natočit, ale byla to honička. Takhle asi ještě 3x. Jednou jsem to musel dokonce nakopnout natvrdo, jen přes spojku, to bylo dost tvrdý, opakovat to nebudu.

Odpoledne, jako by se vyspala, vše ok, ručička se vždy zastavila na volnoběžných otáčkách a už nepadala do nuly. Majda tedy ujela dalších 150km domu a už ani jednou neumřela.

KDO ZAŽIL TOHLE? NĚJAKÝ NÁPAD? Děkuji.

MAX6  
J.
2013-02-24 22:52:45

Viděl jsem to před dvěma dnima u BMW 5 530d kde když umřela baterka tak to odstavilo natvrdo auto Koupila se nová a už to zase drandilo.

2013-02-25 10:44:26

diesel umre ked je baterka k.o. zatial u kazdeho benzinaka co som doteraz vydel mozes auto nastartovat a vybrat baterku a ono pojde al diesel skape skontroluj si baterku a dobijanie

2013-02-25 17:02:46

Já nevím jak je to s tou baterko. Když to chcíplo, tak jsem pak vždycky nastartova. Stalo se mi to jeden den 3x po sobě, cca s 30sec intervalem. To byla baterka donesená z tepla, po asi 5ti hodinách na nabíječce. Druhý den asi 4x, jenom když jsem potřeboval při pomalé jízdě podřadit a měl jsem nízké otáčky. Vždy jsem potom nastartoval. A pokud mi to ještě trochu myslí, tak z mrtvé baterky se startovat nedá, tedy podle mě aspoň ne 4x po sobě, i když ne hned po sobě.

Ještě nějaká teorie, nebo tato o slabé baterce? Není mi to jasné, protože, se přece točí altík a ten to musí vykrýt, ne?

2013-02-25 17:30:15

Slabou baterku bys myslim poznal i že by ti při tom chcípání umřely světla, budíky, rádio atd. a opravdu hned po chcípnutí bys to asi nenatočil.

2013-02-25 18:32:56

mne sa napriklad stalo na forde som siel v riadnej fujavici a zastavil a uz nenatocil myslel som ze odisie starter ale na kontakte sa vytvoril kus ladu a starter nedostal prud. prestriekaj kostry nejakym sprejom na kontakty mozno nejaky kontakt


Odpovědět